Mit kezdjek az apámmal?

Figyelt kérdés

Sajnos a gyerekkorom nem volt ilyen téren valami harmonikus, a szüleim sokat veszekedtek, volt hogy verekedtek is. Egyikőjüket sem akarom mosdatni, volt hogy anyám provokálta ki(persze attól még senki sem kell megütni) de a lényeg a lényeg hogy mindketten adtak egymásnak. Én ezt gyerekként nem igazán tudtam hogyan kezelni, nem fordultam el apámtól és ezért volt hogy anyám nagyon haragudott rám... 14 voltam amikor elváltak, de még évekig pereskedtek utána rajtunk a nővéremmel és a házon. Jelenleg 24 vagyok és 5 hónapja apámhoz kellett költöznöm ideiglenesen aki a nagyszüleim lakásában lakik. Itt kezdődnek a bajok: az apám szinte megmagyarázhatatlanul durva velem időnként. És sosem kér bocsánatot semmiért. Volt hogy azt mondta neked hogy falánk vagyok úgy hogy évekig küzdöttem anorexiával és most sem vagyok több 50 kilónál. Itt zokogtam utána órákig és egyszer sem jött ide.

Nem vagyok egyáltalán lusta, a házimunka 90%-át én csinálom a mosástól elkezdve a porszivózásig és mégis ha valamit meg kell csinálnia saját magának akkor hisztizik és csapkod mint egy gyerek. Pl. most hazajött és megkért állitólag(én nem hallottam) hogy porszivózzam ki a szobáját (épp porszivóztam). Hozzáteszem hogy egy hete virusos fülgyulladásom van és a bal fülemre szinte alig hallok valamit. A porszivó csöve(mert ugye elpakoltam mikor készen lettem) a hátam mögött lévő kanapé ágyneműtartójában szokott lenni és úgy tette vissza hogy effektive rádobta a 20-kg-os kanapé ülőrészét a hátamra úgy hogy szóltam neki hogy tegye le mindjárt berakom a hátam mögé. Most is piszkosul fáj.

Máskor meg(főleg ha sokáig kint marad a garázsban és iszik) akkor hazajön és haverkodik, beszélgetni kell vele különben megsértődik. Akkor is megsértődik sokszor hogy szólok h kapcsolja le a tévét mert tanulni/pihenni szeretnék. Egyszer mikor hazajött becsipve akkor is haverkodott és meg akarta fogni a fejemet és elhúztam erre kibukott hogy mi van velem az apám nem foghatja meg a fejem? Erre azt mondtam hogy olyan volt a mozdulat mintha meg akart volna ütni, eleget láttam gyerekkoromban hogy mit csinált, reflexszerű volt. Erre még ő oltott le hogy akkor jó lenne ha járnék még pszichológushoz...

A nagyimmal(az ő anyukájával) már beszélgettem erről és ő azt mondta hagyjam rá, ő már nem fog megváltozni(50 múlt) amig együtt laktak ők is mindig csak veszekedtek vele. Apám egyedüli gyerek és marhára el van kényeztetve a mai napig. De nem tudom már meddig birom, ha egy normális pillanatában akarok vele beszélni akkor hagyjam a hülyeségeimmel és különben is neki semmi baja, velem van a baj.

Tényleg velem van a baj?

24/L



2018. szept. 30. 15:06
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:
73%-os ha csak fröcsögni tudsz(mert értelmes dolgot még nem mondtál) akkor el is lehet innen koccolni, köszi
2018. szept. 30. 15:48
 12/17 szántóvető ***** válasza:
48%
5 hónapja ideiglenesen?és mikor fogsz elköltözni?3 generáció lakik egy fedél alatt,nyilván kényszerből:szóval a saját életeden kéne elgondolkoznod elsősorban,hogy mit rontottál el ill azon hogy mit kezdj az életeddel.apád szót sem érdemel,olyan amilyen.amúgy sem tudod megváltoztatni.
2018. szept. 30. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Többen vagyunk itt 73 százalékosak. Én a Magnéziumos vagyok. Én nem akartam a lelkedbe gázolni ezzel, de az én faterom lelki ámokfutását tényleg leállította. A többi fröcsögő választ nem én írtam.
2018. szept. 30. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Csak apám lakik velem egy lakásban. A nagyszüleim(akiké a lakás) vidéken élnek kertes házban innen kb 100 km-re. Különben már rég hozzájuk költöztem volna de a munkám meg az egyetem miatt ezt nem tudom meglépni.
2018. szept. 30. 16:13
 15/17 A kérdező kommentje:
Nem a te kommentedre gondoltam #13as hanem a #9esre. Senki sem bántott meg itt és nem is az a cél hogy megbántva érezhessem magam. Kivülállók véleményére voltam/vagyok kiváncsi mert apám nagyon tud manipulálni, el tudja hitetni velem hogy én reagálom túl és hogy az amit csinál az normális és én vagyok a hibás.
2018. szept. 30. 16:27
 16/17 anonim ***** válasza:
63%

Az élőlény akit apádnak nevezel csak a spermiumját adta hozzád.

Felháborító amit művel, egy pszichopata.

Te a tanult tehetetlenség (nézz utána) áldozata vagy.

Mikor takarodik el onnan? Mert vagy te mégy el rögtön vagy ő. De ő mikor akar? Pénzt megkapta már? Keres lakást?

2018. szept. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 A kérdező kommentje:

#16-os! köszönöm a kommentedet. meg amúgy mindegyikőtőknek.

kicsit utánaolvastam a dolognak. már megérte ide kiirni a kérdést.

senkinek sem beszéltem eddig még erről a családomon kivül(mert nyilvános helyen mintaapa!). annyira szégyellem ahogy viselkedik hogy inkább magamban tartottam és azért is mert őszintén féltem hogy tényleg én vagyok a hibás ahogy apám mondja és megérdemlem amit kapok tőle.

lakást állitólag keres magának(?) de azért vannak ám igényei. több mint 12 milliót kapott a családi ház árából még idén tavasszal, nem tudom mi van a pénzzel(ez igazából nem is rám tartozik) csak azt tudom hogy nem úgy néz ki hogy költözni készül

2018. szept. 30. 18:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!