Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kezdjek anyámmal ha nem...

Mit kezdjek anyámmal ha nem normális és kibírhatatlan?

Figyelt kérdés

17 fiú éves vagyok. Közepes tanuló vagyok, jó a kézügyességem hegesztő szeretnék lenni. Van egy idősebb (23 éve) haverom aki hegesztő és néha tanít rá, már valamennyire megy is, késöbb OKJ-ra szeretnék menni. Anyám állandóan piszkál, hogy ez egy proli

munka, meg biztos hogy nem leszek hegesztö, minden hegesztő egy alkoholista és már pedig én egyetemre fogok menni. Anyámnak jogi diplomája van, de takarítóként dolgozik és engem is vagy orvosi vagy jogi egyetemre akar küldeni. Apámnak egy festékboltja van, anyám ezzel sincs megelégedve, mert nem diplomás munka, pedig leginkább ebből élünk. Próbáltam megkérni hogy segítsen meggyőzni anyámat, de papucs (mindig az van amit anyám mond, sosem meri elmondani a véleményét) és csak annyit mondott beszéljük meg mi. Mit csináljak? Költöznék mihelyt betöltöm a 18-at, de még egy év van a suliból is és utána még az OKJ-t is el kell végeznem. Megtudnék élni diákmumkából? Eddig nem tudtam elmenni, mert anyám megtiltotta, azzal az indokkal hogy én nem fogom lejáratni hogy proli árufeltöltő munkát végzek. Annyit tudok csinálni hogy a hegesztő barátomnak néha komolyabb munkái vannak és kell neki segítség ilyenkor mentem vele és kaptam érte pénzt. Igyekeztem titkolni, de amikor rájött (nem tudom honnan) átment a haverhoz cirkuszolt, kiabált fenyegetőzött. Megtiltotta hogy átjárjak hozzá és hogy szóba álljak vele. De megmondtam hogy akkor is megyek, akkor pofon vágott és aztmondta hogy ő az anyám és az lesz amit ö mond. Iskola után oda megyek mostanában és onnan egyenesen haza, nekem nem fog parancsolni. Próbálok hazudni, hogy több órám van stb. de felszokta hívni az osztályfönököt, és kocsival arra járkál kocsival amerre a haverhoz megyek. Esténként vagy mikor éppen hazamegyek vagy ő hazaér óriási kiabálás, fenyegetözés megy, nem bírom már de nem tudok mást csinálni. De én nem megyek egyetemre, nem is lennék rá képes de hegesztöként boldogulnék. Mit csináljak, hogy bírjam ki azt az egy évet és mihez kezdjek utána? Bocsi hosszú lett, de már nagyon ki vagyok borulva.


2018. szept. 30. 16:33
 1/7 anonim ***** válasza:
52%

Hát ez szörnyű.

Először is érthető hogy jót akar neked, és azt akarja hogy olyan munkád legyen, hogy anyagilag stabil lábakon állj majd.

Viszont én sose voltam annak a híve, hogy a gyereket ilyen módon vegyünk rá olyan dolgokra amit ő nem akar.

Szerintem ülj le vele és nyugodtan, higgadt hangnemben próbáld neki elmagyarázni hogy te ezt szereted csinálni, ehhez van érzéked.

Megmondanám hogy nézzen kicsit magába, és gondolkozzon el azon, hogy ő hova jutott a jogi diplomájával és apukád mit épített fel a proli munkájával.

Azt is megmondanám neki, hogy ezzel csak azt fogja elérni hogy nem leszel őszinte és amint megteheted ott fogod hagyni őt mert nem bírod ezt a beteges korlátozottságot.

Én még próbálnék azért apukáddal beszélni erről, neki elmondani hogy mit szeretnél és hogy mennyire zavar hogy sose lehet senkinek saját akarata csak amit anyád mond.

2018. szept. 30. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Nem lehet vele normálisan beszélni, csak fújja a magáét.
2018. szept. 30. 17:15
 3/7 anonim ***** válasza:
45%

Nyilvánvaló, hogy totál idióta. Az ő meg nem valósult álmait akarja veled megvalósítani.

Ehhez csak annyit fűznék hozzá, ha akkora értelmiségi példát mutatott volna neked, akkor téged is a tanulás, a diploma motiválna.

Az én fiamnál a tanulás, a diploma az érték, de a szűk és tág családi kör is ilyen példát mutat. Ciki mérnökök, közgazdászok között melósnak lenni.

Félre ne értsd nem lenézésből írom, csak arra szeretnék rávilágítani, hogy anyádnak nincs mire pampognia a diplomájával, miután ő is melós.

2018. szept. 30. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

3. Vagyok

Még az jutott eszembe, hogy nem ilyenkor kell kiakadni a szülőnek.

Aki értelmiségi/diplomás pályára szánja a gyerekét az már pici korában kezdi.

Aztán jó általanos, elitgimi, nyelvtanulás. Ezekben azért a többség hajtós és jól tanul, így húzva magával a bizonytalankodókat.

Ő mindezt megadta neked?

2018. szept. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Kétségbe van esve, mert tart tőle, hogy fizikai munka nem lesz elég jövedelmező számodra, jót akar a gyerekének, úgy gondolja, hogy diplomával több lehetőséged lenne.
2018. szept. 30. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A haverom hegesztőként nagyon jól keres, két évig külföldön dolgozott, gyűjtött pénzt és vállalkozó lett. Ha lesz hozzá szakmám be tud ajánlani ahol ő dolgozott. Azt tudom hogy a vállalkozás nem sikerülhet mindenkinek, de nekem megfelelne azis ha külföldön dolgoznék. Az pedig egyértelműen sikerülhet. Magyaráztam már neki hogy kint 2szer annyit kereshetnék mint ök ketten, de nem igazán hajlandó megérteni.
2018. szept. 30. 19:06
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Anyádnak nincs igaza. Egyetemista vagyok, és szaktól függetlenül sorba látom, hogy nem tudnak elhelyezkedni a végzősök. Van pár szak, amiről igen, gyakorlatilag azonnal. Orvos és programozó végzősökhöz a munkáltatók jönnek, hogy jöjjenek ide vagy oda, ha jó az eredményük. De nagyon sok szakról nehéz elhelyezkedni. Pláne közepes / gyenge diplomával, ami nálad valószínű lenne, ha eddig is közepes tanuló voltál.


Ellenben szakmunkásokból mocskos nagy hiány van. Egy jó hegesztő kb. válogathat a munkalehetőségek közül. szóval anyádnak nincs igaza abban, hogy egyetemtől feltétlenül előrébb lennél az életben.


Ha nem lehet vele beszélni, akkor tényleg marad az, hogy 18 évesen összecsomagolsz és otthagyod. Az hogy diákmelóból hogy tudsz megélni, az nagyban attól függ hol laksz.

2018. okt. 3. 02:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!