Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők, ti egyetértetek a...

Szülők, ti egyetértetek a meleg házassággal? Mit tennétek ha a gyereketek bevallaná, hogy leszbikus/meleg/biszexuális/transznemű?

Figyelt kérdés

Én most vesztem össze egyik jóbarátommal, azután meg a férjemmel, mert nem tudom felfogni, hogy ők ennyire konzervatívak, szemellenzősek. Ahelyett értékelnék, hogy a gyerek megbízik annyira, hogy elmondja, mind a ketten itt okosítottak engem, a jóbarát, hogy ő öngyilkos lenne ha a fia azt mondaná, hogy transznemű, a férjem meg, hogy a gyermeket (fiunk van) úgy kell nevelni, hogy a lányokat szeresse. 10 éve vagyok a férjemmel, azt hiszem ma volt az első alkalom, hogy valamit ennyire eltérően látunk, sokkal toleránsabbnak hittem őt.

...szerintem ez se nem nevelés kérdése, se nem gyerekkori trauma, se nem betegség, se nem külső befolyásolás se nem semmi, ilyenek és kész, így születtek. Én heteró vagyok, férfiakhoz vonzódom, de nem minden férfihoz, úgy ahogy teszem azt Piroska se ugyanazokhoz a férfiakhoz vonzódik mint én, akkor miért nem lehet elfogadni, hogy valaki a saját neméhez vonzódik? Vagy miért nem lehet elhinni/elfogadni, hogy valaki hiába született hím nemi szervekkel ő lánynak érzi magát? Veszek meg úgy felhúztak!

Pont ezért kérdezem, hogy ti, mint szülők, elfogadnátok a gyereketek ilyen esetben? S aki nem, annak miért olyan nehéz ezt elfogadni?

Én nem hiszem el, hogy létezik szülő aki ezt nem tudná elfogadni, vagy nem szeretné a saját gyerekét emiatt, vagy istenments kirakná a gyerekét emiatt??!!


A meleg házasság témától indultunk (romániában élünk, ez folyik a csapból mostanában), azon már összekaptunk, merthogy jóbarátom szerint kiveszik a génállomány ha a melegek házasodhatnak, mivel nem tudnak gyereket nemzeni. Tehát szerinte az a lényege a házasságnak, hogy előbb-utóbb gyerek legyen, menjen tovább a génállomány, szerintem meg nem, szerintem mindenki házasodjon akivel akar, házasság akkor is házasság ha a felek nem akarnak gyereket, ill. nem sikerül gyereket csinálni. A házasság 2 ember életreszóló köteléke, amiben szeretik, tisztelik, segítik, becsülik egymást. Akkor a melegek, akik ugyanolyan emberek mint mi (az ég áldja meg 2018 van) mi a búbánatos lóf.szért ne házasodhatnának össze, miért ne házasodhatna akárki azzal akivel éppen akar. Erre azt kaptam, hogy azért, mert sérülnének a gyerekek akiket örökbe vennének. De kérdem én, az a gyerek akit nem vesz senki örökbe, nem szeret senki, az nem sérül? Aztán 18 évesen kikerül a világba, egymagában. Akkor, nem jobb ha van 2 apukája, 2 anyukája aki szereti?

Nem hiszem el, hogy csak én látom így, de bárkivel beszélgettem a témáról mind nagyon elutasítóak, pedig kutyakötelességük a gyereküket segíteni ha már megcsinálták, s ha az a fiú fiúkat szeret akkor ez van, attól még ugyanúgy a fia. Még több segítségre is van szükségük ezeknek a gyerekeknek, mert nem olyanok mint a nagy többség, erre elutasítaná őket valaki? Mondtam is a férjemnek, hogy ha a gyerekünk előáll ilyennel s nem találja elfogadni, vagy neadjisten bántaná emiatt én biztos elválnék tőle pedig imádom!

Nekem vannak meleg barátaim, akikről kevesen tudják, pont az ilyen emberek miatt mint a jóbarátom, férjem (?!pff). Férjemet mondjuk nem érdekli, hogy a szomszéd mit csinál, barátainkat is elfogadja, de akkor a saját gyerekét miért nem fogadná el (még akkor is ha elméleti a kérdés)?

Miben befolyásol bárkit is, hogy ki kihez vonzódik, ki minek érzi magát, vagy ki kivel házasodik?

Jóje bár egy szülő írja, hogy egyetért velem...


34N



2018. okt. 3. 20:52
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

A gyerekem a szexuális irányultságától függetlenül a gyerekem. Számomra kizárólag annyi a fontos, hogy önkéntes, felnőttek közötti, tiszteletteljes és szeretetteljes kapcsolatban éljen.


Ez esetben szülői kötelességem és érzelmi minimumom, hogy támogatom őt. Ez egy szülő dolga, és tiszta lélekkel nem is tehetne mást.

2018. okt. 4. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
93%

A férjeddel kapcsolatosan pedig ... furcsa, hogy meglepett téged, s hoyg eddig ilyesmiről nem esett köztetek szó.


Ilyen emberrel én nem házasodtam volna össze, mármint olyannal, aki bármilyen feltételhez lenne képes kötni a gyereke iránti feltétlen odaadását és szeretetét.

2018. okt. 4. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
2%

Nincs gyerekem de nagyon merges lennek ha bebuzulna es szegyent hozna rank.


Itt ahol elunk ez nem tema. A melegek felvallaljak, hazasodhatnak, gyereket is fogadhatnak orokbe. De van ismerosom meg csaladom Magyarorszagon akik tuti kibeszelnenek minket.

2018. okt. 4. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
96%
Ne is legyen olyannak gyereke akinek a rokonok szája fontosabb..
2018. okt. 4. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
100%

"merthogy jóbarátom szerint kiveszik a génállomány ha a melegek házasodhatnak, mivel nem tudnak gyereket nemzeni. "


Aham. Szóval ha nem házasodhatnak a melegek, akkor vérszerinti szülők lesznek egy ellenkező nemű oldalán és hirtelen heterókká válnak :D

2018. okt. 4. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem egy ismerősöm azt mondta h két ellentétes neműnél normális az anál szex, azonos neműeknél nem,miért is,képmutató az összes homofób és sajnos sokuk látens is,csak gyávák be ismerni magának ezért vetítik ki az utálatukat azokra akik felvállalják..
2018. okt. 4. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
100%

Őszinte részvétem, kérdező. Sajnos az ilyenek csak később derülnek ki, nem rögtön ismerkedéskor, szóval el tudom képzelni, milyen megdöbbentő lehetett ezt ennyi együtt töltött év után hallani.


Én személy szerint nem vagyok szülő, de jövőbeli szülőként természetesen nem zavarna, ha a gyerekem nem lenne heteroszexuális.

2018. okt. 4. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
72%

"Én most vesztem össze egyik jóbarátommal, azután meg a férjemmel, mert nem tudom felfogni, hogy ők ennyire konzervatívak, szemellenzősek. Ahelyett értékelnék, hogy a gyerek megbízik annyira, hogy elmondja, mind a ketten itt okosítottak engem, a jóbarát, hogy ő öngyilkos lenne ha a fia azt mondaná, hogy transznemű, a férjem meg, hogy a gyermeket (fiunk van) úgy kell nevelni, hogy a lányokat szeresse. 10 éve vagyok a férjemmel, azt hiszem ma volt az első alkalom, hogy valamit ennyire eltérően látunk, sokkal toleránsabbnak hittem őt."


Meleg vagyok. Kérdező ez nem tűnt fel eddig, hogy ennyire korlátolt? 10 éve éltek együtt. Ha heteró lennék akkor se élnék együtt ilyen magát "konzervatívnak" valló valójában álszent, képmutató féreggel. Azt a "jóbarátot" meg elküldtem volna a jó édesanyjába és ott megszakítottam volna vele a kapcsolatot. A férjed egy óriási f***sz, nem a neveléstől függ hogy meleg vagy heteró-e a gyerek.


Azon nem lepődöm meg, hogy Romániában így gondolkodnak erről. Ott 2001 óta nem illegális melegnek/leszbikusnak lenni.

2018. okt. 6. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim válasza:
100%
Hát mikor 2 éves voltam 2003ban a kertszomszéd kirakta a 18 éves fiát, mert az bevallotta, hogy transzneű. Az anyja támogatta volna, de apa volt a főnök a háznál így mennie kellett ha jót akart magának. Mondjuk ígyis csúnyán megverte maradandó sérüléseket okozva. Aztán pont 1 évre rá el is váltak. Az anya a fia után ment pestre az apa maradt a házban. Többet nem hallottunk róluk. Elvileg a fiú már teljes nőként él, de ez csak pletyka itt a faluban.
2018. nov. 13. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim válasza:
100%
Szia! Én ugyan nem szülő vagyok, de válaszolok, ha nem gond. Anyám transzfób, én meg pánszexuális. Amikor összejöttem a transz barátommal és bemutattam őt, elég jól fogadták. Anyám aki szó szerint utálta őket, teljesen elfogadta. Lehet hogyha a gyereked is meleg lesz, akkor a férjednek megváltozik az álláspontja. Elvégre mégis a gyereke, ha ő úgy lesz boldog, akkor csak eviseli valahogy.
2018. dec. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!