Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit kellene tennem, ahhoz,...

Mit kellene tennem, ahhoz, hogy a szüleim, a rokonaim és az ismerőseim elfogadjanak fiúként?

Figyelt kérdés
Jelenleg 14 éves vagyok és lány testbe születtem, de már 4-5 éves korom óta fiúként tekintek magamra. Senki nem akarja elhinni/elfogadni, hogy transznemű vagyok. Amikor megemlítem, vagy szóba hozom a témát azt mondják, hogy persze-persze, meg hogy én egy nagyon aranyos kislány vagyok, vagy éppen azt, hogy most ezzel próbálok lázadni, és megpróbálnak rózsaszín fodros ruhákba öltöztetni, de legtöbbször csak úgy tesznek mintha nem is hallották volna. A legutóbb mikor apámnál szóba került elkezdett üvöltözni, azt hogy én különben is lány vagyok és hogy hagyjam abba ezt az amcsi baromságot. Megköszönném ha értelmes tippeket adnátok.

2014. dec. 29. 17:51
 1/10 anonim ***** válasza:
74%

Akkor a nőkhöz vonzódsz?

Amúgy meg ne hozd fel nekik egy ideig,úgysem hisznek neked szerintem.Majd talán,ha nagyobb leszel.

2014. dec. 29. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
26%
Nagyon sok lány érzi magát fiúsnak tinédzser korban. Én is így voltam vele. 14 évesen úgy öltözködtem, úgy viselkedtem mintha fiú lennék. Kivert a víz a szoknyáktól, soha nem is hordtam. Sőt autószerelőnek tanultam. De 17 évesen amikor jött az első szerelem már nő akartam lenni. Szerintem te is várjál ezzel, mert lehet te is nő vagy, csak nagyon fiús lelkű.
2014. dec. 29. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem keress fel egy pszichológust, ő tud abban segíteni, hogy hogyan tudnád beadagolni ezt az egész helyzetet a rokonoknak.


2, válaszadót nem értem. Attól, hogy valaki szeret a fiús dolgokat nem lesz fiú. Én sem hordok szoknyát, szeretem a kocsikat, fegyvereket, küzdősportokat. A fiú barátaim szekrényének tartalmát minden további nélkül felvenném, de közben tökéletesen megvagyok elégedve azokkal a testi tulajdonságaimmal amik nővé tesznek. Na egy transzneműnél ez az utolsó pont az ami hibádzik. Nem tud azonosulni a testével. Ez pedig akkor sem fog megváltozni, ha fülig beleesik valakibe.

2014. dec. 29. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos ilyenben nincs tapasztalatom, de nehany hete lattam ezt a videot.

https://www.youtube.com/watch?v=6e6fpiqpxX4

2014. dec. 29. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
9%
Nincs olyan, hogy transznemű. Olyan van, hogy identitászavaros. Na, neked az utóbbi van. A zavar súlyosságától függően pszichológus tud segíteni.
2014. dec. 29. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
95%

Nagyon hasonló helyzetben vagyok, csupán annyi különbséggel, hogy 4 évvel idősebb vagyok nálad. Apám a kő-konzervatív felfogás megtestesítője, ő is az amerikaiakra meg az internetre fogja ezt az egészet. Már pont egy éve, hogy "háborút vívok ez ügyben" a családdal és úgy áll a dolog, hogy nyerésre állok. Ha érdekelnek a részletek, írj privátot :)



Csak FYI:

"A transz-szexualizmus a betegségek nemzetközi osztályozására szolgáló kódrendszer (BNO) 10. revíziójában a "Mentális és viselkedészavarok" főcsoport "A nemi hovatartozás zavara" alcsoportban még mindig szerepel, kódja F6400."

2014. dec. 30. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi tippeket, válaszokat. 1# válaszoló: igen a nőkhöz vonzódom, volt is egy lány az előző sulimban aki nagyon tetszett, de ő csak úgy tekintett rám mint a legjobb barátnőjére, aki fiúsan viselkedik. A legrosszabb érzés meg az volt, amikor elmondta, hogy belezúgott a legjobb haveromba, akivel már óvoda óta barátok vagyunk, és megkérdezte, hogy nem hoznám-e össze vele.
2014. dec. 30. 21:28
 8/10 anonim ***** válasza:

Hogyan alakultak a dolgok azóta, kérdező? Elfogadtak a szüleid meg a rokonaid fiúként?

Sikerült összejönnöd egy lánnyal?

2020. dec. 1. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Én is kíváncsi vagyok, hogy így hat év távlatából mi történt.
2020. dec. 7. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Már 20 éves lehetsz.

Sikerült azóta meggyőznöd őket? Hogy halad az életed?

2021. márc. 8. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!