Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan reagálnál arra, ha a...

Hogyan reagálnál arra, ha a középiskolás fiadra rendszeresen panasz érkezne, mert szívatja, lelki terrorban tartja iskolástársait?

Figyelt kérdés
2018. okt. 3. 21:58
 1/8 anonim válasza:
92%

Nővérem oviban vert mindenkit, mert itthon is ezt látta..

Ha nálatok nincs (és remélem nincs), nem lehet, hogy rossz társaságba keveredett?


Nyugodtan megbeszélném vele a dolgot hátha valami bàntja

2018. okt. 3. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
78%

A gyerek azt adja tovább, amit otthon lát, amiben felnőtt, az számára a természetes, de hogy az jó vagy rossz volt, mindig a közösségbe élve lehet megtudni.


A lelki-terror, az egy olyan fokú neveletlenséget, elkényezettséget mutat, ami nem csak most, de az egész életét a gyereknek meg fogja keseríteni és nagyon nagy problémákat fog még okozni nála.

De az igazság az, hogy ez a szülő maximális hibája, ugyanis a szülő feladata az, hogy a gyereket úgy nevelje, hogy az embertársait tiszteletbe tartsa, és ne eltiporja.

2018. okt. 3. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
86%
Először is elgondolkodnék a nevelési képességeimen, kielemezném hogy mit rontottam el, aztán megkóstoltatnám vele a saját főztjét, hogy az áldozatai helyébe tudja képzelni magát.
2018. okt. 3. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
66%
Lefognám az iskolaudvaron a kölykömet, és minden gyereket akit bántott, arra biztatnék, hogy üsse meg, rúgjon bele. Az is megverhetné, akit nem is bántott.
2018. okt. 3. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
82%
Az ő lelkét kell helyre tenni utána megbékél másokkal. Lehet hülyeségnek tartjátok amit most fogok írni,de én akkor bantottam másokat amikor nekem fájt valami. Amit magában nem tud elfogadni,az zavarja másban. Igen lehet hogy ezt latja otthon (remélem nem és nem tudhatom nem akarlak megbántani)de ennek akkor is valami lelkisérelem az oka. Ismerek nem 1 olyan embert aki abba nőt fel hogy otthon ami élt mozgott az apja ütötte. De ők felfogtak hogy ez rossz dolog és inkább visszahuzodok lettek ,nem az ellenkezője. Egy alapos beszélgetéssel kezdenem a helyedbe !
2018. okt. 3. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
87%

Remélem hülyére verik azt a gyereket.


Egy haverom öccsénél volt ilyen, hogy egy osztálytársa gimiben elég durván szívatott pár gyereket, szóban és fizikai bántalmazással egyaránt. Na már most mi megvártuk egyszer a srácot egy elbeszélgetésre, hogy hogyan bánjon másokkal. Nem bántottuk, ámde az édesapja megkeresett minket, hogy mi hogy merjük fenyegetni a pici fiát. És szerinte az is rendben van, hogy a fia bánt másokat, nem kell nevelni rajta semmit.


A srácot nem érte bántalmazás, apuci viszont pár lila folttal többel ment haza. Érdekes módon a fia utána visszavett, és az egyik legjobb fej srác volt az osztályban. :)

2018. okt. 3. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
94%

Ez olyan szomorú dolog. A kislányom még csak másodikos, de az egyik lány az osztályban, ha rossz napja van, őt veszi célba, csúfolja, rugdosódik stb. A lányom tegnap is sírva jött haza. Megkérdeztem, mi válaszol ilyenkor,azt mondta, csak annyit hogy "hagyd abba!" És inkább szól a tanító néninek, de akkor meg ő az "árulkodós". Amikor kérdeztem, ő miért nem rúg vissza, vagy miért nem válaszol a gúnyolódásra gúnyolódással, döbbenten nézett rám: "De hiszen ez rossz viselkedés, ilyet nem szabad csinálni!"

És az a rossz, hogy ennek a vad kislánynak a szülei elbűvölő, kedves emberek, és ha szólok nekik, ők nem is értik miért van ez.... :-(

2018. okt. 4. 06:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
80%
Tipikus kisgyökér viselkedés. Valaki nagyobb, tekintélyesebb, akitől nem tud menekülni őt szívatja, őt alázza, valami miatt neki is önértékelési gondjai vannak, ő meg ezt akként reagálja le, hogy a nála gyengébet bántja, akikkel szemben ő lehet a "jani". Nagyon sürgősen szétnéznék a környezetében, hogy kitől kapja ezt az impulzust (apuka? mert nyilván nem tőled, mert akkor nem érdekelne, hogy miért ilyen másokkal), és elbeszélgetnék vele, hogy így nem bánhat emberekkel.
2018. okt. 4. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!