Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek mit kéne tennem,...

Szerintetek mit kéne tennem, hogy anyám ne panaszkodjon ennyit?

Figyelt kérdés

Állandóan panaszkodik mindenkire a családban, hogy neki senki nem segít, őt soha senki nem dicséri meg, stb. Holott én mindig segítek a házimunkában, és sosem vagyok rest kedveskedni se, pl, hogy megdicsérem, milyen csinos, vagy, ha épp a piac fele járok, akkor hozok neki egy-két szál virágot, mert tudom, hogy szereti. Én úgy gondolom, hogy megteszem, ami tőlem telik a törődés terén. Iskolába járok, sokat kell tanulnom, ráadásul szeretnék együtt lenni a barátaimmal és a fiúmmal is. Már nagyon unom, hogy mindig nekem panaszkodik arról, hogy őt le se tojja a család, meg egyebek, és hiába szólok, hogy márpedig én mindig méltányolom és segítek neki, ugyanúgy rázendít... Sajnálom, hogy a család többi tagjától nem kapja meg a törődést, amire vágyik, de ezen nem tudok segíteni. Én megteszem, ami tőlem telik, és már nincs türelmem ehhez az állandós rimánkodáshoz.

Szerintetek mit kéne tennem? 19L



2017. febr. 18. 12:55
 1/6 anonim ***** válasza:
77%
hasonló a problémám nekem is. Ráadásul ha pl elmosogatok, vagy kiporszívozok akkor az a baja hogy miért nem tanulok inkább nekem az a dolgom. Aztána rokonoknak meg panaszkodik hogy jajj senki nem segít neki a házimunkában. :D nagy mártír az öreglány
2017. febr. 18. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Tegyél különbséget!

Nagyon nem mindegy, hogy NEKED panaszkodik, vagy RÓLAD panaszkodik.

Mivel azt írod, hogy neked panaszkodik, hallgasd meg türelemmel és beszélj a családtagokkal, hiszen olyan keveset kér, egy kis dicséretet, elismerést.

Olyan nehéz ezt teljesíteni?

2017. febr. 18. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Először halgasd végig, de ha folytatja, akkor adjál neki egy istenes pofont, és hagyd ott a lakásban egyedül, te meg addig menjél el drogozni a barátaiddal.
2017. febr. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 Kicsike0 válasza:

Én azt tudom javasolni,hogy barmennyire is fiatal vagy! Probald atlatni az o problemajat. Ez ot felemeszti es lelkileg betegge teszi. Az edesanyad...figyelni kell ra, es az hogy hozzad fordul "panaszkodni" azazt jelenti,hogy igen o annyira fontoanak es biztos pontnak tekint teged hogy megosztja veled szive fajdalmat.

Viazont biztos latja, hogy nem kap megertest. Hogy mit tehetsz? En annyit mondok, hogy ne vesd a szemere hogy te mit tetrell, meg vettel neki! Csak hallgasd vegig ...es mondj egy annyit hagyd anyaa en itt vagyok neked! Es beszelj a csaladtagjaiddal hogy kicsot kedveskedjenek edesanyadnak.

Becsuld meg!

Es hidd el igy van. Akkor tanulod meg ertekelni, tanuljatok irjam igy meg ertekelni mikor nem lesz ...

Nem kivanok roszat, csak nekem anyukam 3 eve halt meg ...es 22 eves vagyok...suli befejezese elott meghalt.

Egy vilag omlott osze es mindent megtanultam ees a fontossagi rend 180 fokot valtozott!!

2017. febr. 22. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Sajnos vannak ilyen emberek, akiknek csak az a fontos, hogy velük mi van, nekik milyen sérelmeik vannak, mások mit nem tesznek meg őérte. Pedig általában kettőn áll a vásár... Sajnálatos, hogy édesanyád nem értékeli az apró kedves gesztusokat, büszke lehet(ne) a lányára, hogy okos, törekvő, és hogy aggódik miatta. Valószínűleg büszke is rád, csak jobban lefoglalja az önsajnálat. Egyébként mi miatt szorul segítségre? Miért nem kér ő maga segítséget, ha szüksége van rá? Nem gondolom, hogy egy 19 éves lánynak egyedüli feladata kellene legyen a rokonság összetartása.
2017. febr. 23. 02:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem mondom, hogy ne hallgasd meg, én azért vagyok kemény, mert a saját bőrömön tapasztaltam, milyen az, amikor már kóros esetről van szó, mikor másból sem áll ki az illető élete, minthogy darálja a sérelmeit reggeltől estig, újra és újra, és erőszakos, indulatos, folyamatosan beléd folytja a szót, mert csak az számít, hogy őt sajnálják, és ő az áldozat, és nem számít, hogy hajnali 3 óra van, ha akkor jön rá, hogy 10 évvel ezelőtt a szomszéd beszólt neki, még álmodból is feltelefonál.És mikor ki van éppen terítéken. Egy határon túl azt mondom, hogy elég, nekem a saját életemet kell élnem, emberként, nem más két lábon járó lelki szemeteseként. Nem tudom nálatok ez mennyire "súlyos", kívánom, hogy ettől nagyon-nagyon távol álljon!!!
2017. febr. 23. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!