Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülők akiknek az iskolában,...

Szülők akiknek az iskolában, óvodában állandóan panasz van a gyerek viselkedésére nem szégyellitek?

Figyelt kérdés
2016. jan. 30. 11:49
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
74%
Szégyelhetnék magukat.
2016. jan. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
97%
Szerintem van, aki szegyelli, csak vmi okbol tehetetlen(nek erzi magat), masik resze meg nem, mert magasan tojik ra, epp azert ilyen a gyereke
2016. jan. 30. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
90%

Nálunk volt ilyen .

Igen, égett a pofám rendesen.

Végül kibékült mindenki, az óvónő meg végre elment nyugdíjba és így rendeződött a helyzet.

Hosszú sztori, maximum privát üzenetben részletezném.

2016. jan. 30. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
93%

nem

mert otthon olyan mint egy angyal

soha nem kellet még felemelni a hangomat


nekem volt meglepő mikor közölték h nem éppen jó gyerek a gyerekem ...

aztán jött az iskola és rendeződőt

máig nem tudom h mi volt az oviban ami kiváltotta azt a viselkedést

2016. jan. 30. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
73%

Én kétféleképpen értelmezném azt, hogy panasz van a gyerekre.


Az egyik, amit előttem már leírtak, hogy szegény gyerekeket tényleg annyira beszabályozzák már 6-7 évesen (egész napos iskola), hogy valamikor ki kell engedniük a feszültséget. Nem minden gyerek képes órákig egy helyben ülni kis megszakításokkal délután négyig, viszont nem minden tanító néni veszi jó néven, ha a gyerek túl izgága az óráin. Nem gondolnám, hogy emiatt egy szülőnek szégyellnie kell magát, egyértelműen a rendszer a rossz.


A másik része a dolognak, ha a gyerek tényleg problémás. Valamilyen viselkedésbeli probléma van vele, pl. agresszívebb a társaival...stb, ebben az esetben pedig inkább végig kell gondolni, hogy hol a hiba a családi rendszerben, mert ezeknek a problémáknak az oka az esetek 90%-ában a családban keresendő.

2016. jan. 30. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
45%
mi az hogy nem minden gyerek tud egy helyben ülni az órán?!:D valahogy én és az előttem levő generációk tudtak és ha a tanár rám szólt abba hagytam a rosszalkodást. Egyszerűen ezek a gyerekek oviban csak kiabálva tudnak egymással beszélgetni, mert ha ne adj isten az óvónő fegyelmezni próbál bejön a sipákoló szülő, hogy de hát a gyereknek tér kell. Nem baj ha a gyerek megtanul egy helyben ülni és koncentrálni, mert tanulást is meg kell tanulni. Érdekes módon ez a szabadon eresztős putyulgatós nevelés nyugaton már nem működik és a professzorok arra jutottak mégse volt jó ötlet ez a módszer. Csak sajna ide minden nyugati módszer késve érkezik, úgyhogy még sok gyerek lesz kezelhetetlen mire mi is rájövünk milyen hülyeség ez.
2016. jan. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
61%
A fiam most elsős, és kb egy hónapja van, hogy panasz van rá. Az állam leesett, de komolyan. Oviban ő volt a mintagyerek, és itthon is az. Persze, most már tudom, hogy azért mert ott és itthon beszélhet/tett egész nap. Az iskolában meg beszélget a padtársával órán. Rászólnak, abbahagyja, majd újra kezdi egy kis idő múlva. Megbeszélem vele, hogy órán figyelni kell, megígéri, és mégis újra előfordul. Nem tudom, mit tehetnék én itthonról, hiszen itthon jó gyerek. Persze dumál folyamatosan, de ezért nem szólok rá. A tanárnőnek kellene az iskolában fegyelmezni. Ültesse egyedül, akkor majd nem dumál.
2016. jan. 30. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
73%

A tesóm fiára folyamatosan panaszkodott az óvónő, különösen nagycsoportban, szegény már rettegett a gyerekért menni. Nem értettük, mi a gond, nem mintagyerek a kissrác, de nem is haramia, egy eleven gyerek, akit remekül lehet kezelni. Többször megszégyenítették, büntették, aztán kiderült, hogy a fő probléma az, hogy nem hajlandó részt venni az iskolaelőkészítő foglalkozásokon. Ennek oka pedig az volt, hogy unta az egészet, ugyanis messze átlag felett értelmes, a negyedikes bátyja matek gyakorlójából old meg - hibátlanul - feladatokat, ismeri a számokat és a betűket...A megoldás végül az volt, hogy a tesóm vitt az óvodába egy halom kinyomtatott matekpéldát, és a gyerek ezzel kötötte le magát, amíg a többiek a foglalkozáson ültek - ehhez viszont be kellett vonni az óvoda vezetőjét, a tesóm vitte a gyerek MAWI-tesztjét, az óvónő szerint ugyanis a gyerek antiszociális, szófogadatlan, a szülei pedig hülyék és nem nevelik megfelelően (orvos házaspár egyébként.) Vissza akarta tartani az oviban, mondván, hogy nem iskolaérett... Ezt persze a tesómék nem engedték, most másodikos, példás magatartással, jutalomkönyvvel.

Nem állítom, hogy ez a tipikus, de azért nem mindig a gyerekkel és/vagy a szülővel van a probléma...:-)

2016. jan. 30. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

Volt par hete egy masik kerdes is, hogy miert eletkeptelenek a mai gyerekek. Hat itt a valsz.


Amelyik szulo szegenykezik a gyereke iskolas, ovodas viselkedese miatt, az forduljon szepen egy nevelesi tanacsadohoz, tanulja meg hogy kell gyereket nevelni.


A gyerek viselkedesenek oka van, amire soha nem megoldas az hogy eroszakkal, megszegyenitessel probaljak manipulalni hogy viselkedjen normalisan. Tobb fele szakember is van aki ebben tud segiteni, ha egyedul nem megy.


Elhiszem hogy lelki nyomorekok a szegyenkezo szulok is, de a gyerekneveles nem egyenlo a gyerek tonkretetelevel.

2016. jan. 31. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%

8. En pl utaltam az ovit, rossz nem voltam, de problemas igen, mivel folyton szokdostem. Amikor mar tarthatatlan volt a helyzet, az ovodavezeto leult velem beszelgetni. Kiderult, hogy nyomasztanak a kotottsegek es megengedte, h engedellyel tavol naradjak. Konkretan azt jelentette, h vele lehettem, ha nem akartam a csoportban lenni. Tobbe nem szoktem el. Azota is szeretettel gondolok ra, nagyon progressziv gondolkodasu volt, pedig ez a 70-es evek elejen tortent egy icipici varosban.

Az iskolat imadtam, minden problemam megszunt, amikor bekerultem.


Ezzel csak azt akarom mondani, h az egymasra mutogatas helyett az egyuttmukodes, megoldaskereses mindenki erdeke. Persze ehhez kellenek a szulok es az ovodai dolgozok is...

2016. jan. 31. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!