Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Gimisként terhes vagyok, nem...

Gimisként terhes vagyok, nem igazán tudom, kihez kéne fordulnom. Ezt a szülők hogy fogadják? Ha nem szemtől szemben mondom el, az gond?

Figyelt kérdés

Anyukám is fiatalon szült engem (20 évesen), de az azért mégsem kamaszkor... Nyilván mi sem így terveztük a barátommal, sőt, sehogy sem terveztük, hiszen a gyerekvállalás kettőnk között egyelőre szóba sem került. Ennek ellenére ő is, és én is úgy érzem, hogy szeretnénk a babát. Ő tudja jól, hogy mivel jár egy kisbaba (4 testvére van, a legkisebb 5 éves), és én is imádom a gyerekeket (igen, tudom, hogy egy saját más).


De így mégis azért eléggé elcsúsznak a terveim, hiszen a továbbtanulásnak várnia kell és ez az, amit a szüleim komolyan vesznek nagyon. Pl. a nyelvekre nagyon figyelnek, különórára járatnak már alsós korom óta, fizetik a nyelvvizsgákat, külföldön tanulást, amíg nem volt jogsim, hoztak-vittek mindenhova, és tényleg azt akarják, hogy nekem a legjobb legyen. Ezért is érzem azt, hogy ezáltal csalódást okozok nekik. Mert az ember támogatja a gyerekét, megad neki mindent, de szeretné azt, hogy később ezt Ő saját magának teremtse elő...


Szerintetek mondjuk egy üzenetben, vagy telefonon mondom el, úgy nem lenne jobb? Mert ugye sokszor az ember első sokkban rosszabbul reagál, és ha esetleg lenyugodnának és utána beszélnénk erről, könnyebb lenne.

17/L (tavasszal leszek 18, most vagyok 12.-es)



2018. okt. 5. 21:11
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯
 1/122 anonim ***** válasza:
71%
Hát elég nagy pofáraesés lesz nekik. Abortusz vagy örökbeadás esetleg? Fiatalok vagytok még, nagy rá a sansz, hogy szét fogtok menni, erre is fel vagy készülve? Eltartani ki fog titeket?
2018. okt. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/122 anonim ***** válasza:
69%
Azon gondolkodom, hogy vajon miféle retardáció miatt gondolod, hogy egy telefonos üzenet jobb mintha megmondod nekik szemtől szembe? Akármi is az, remélejük hogy nem öröklődik.
2018. okt. 5. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/122 anonim ***** válasza:
48%
Aki elég idős papás-mamást játszani az költözzön külön és ne a szülők nyakára szüljön.
2018. okt. 5. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/122 anonim válasza:
59%
En elvetetnem
2018. okt. 5. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/122 A kérdező kommentje:

Örökbeadni nem bírnám.Az ember ezt a saját babája miatt csinálja végig a terhességet, nem azért, hogy utána odaadják idegeneknek, és soha többet ne lássa, legalábbis én ezt nem tudnám megcsinálni... Ráadásul nem is akarnám, hogy utána mindenki erről beszéljen, meg kérdezgessenek róla, esetleg a testemen olyan változás legyen, ami egész életemben erre emlékeztet.


3 éve együtt vagyunk és igen, tudom, hogy nagy az esély a szakításra. A barátomnak van lakása, meg ő dolgozik a családi vállalkozásukban, elég jól is keres. Az én szüleim sem szegények, nem nélkülözünk és jobban élünk, mint az átlag. Mivel jó a kapcsolatom a szüleimmel, nagyon szeretjük egymást, ezért nem hiszem, hogyha megtartjuk a babát, akkor soha többet nem hallook felőlük... Csak mégis azért ez elég nagy sokk, mindenki számára.

2018. okt. 5. 21:23
 6/122 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem mindenképpen személyesen mondd el. Ha nagyon rosszul reagálnak, még mindig elmehetsz egy picit sétálni otthonról amíg megnyugszanak kicsit, és tudtok higgadtan beszélni a jövőről.
2018. okt. 5. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/122 anonim ***** válasza:
97%
Személyesen mondjad el mindenképpen.
2018. okt. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/122 A kérdező kommentje:
És egyedül? Mert a barátom mondta, hogy mellettem lesz, ha szeretném. De lehet ezt először jobb lenne hármasban átbeszélni...
2018. okt. 5. 21:33
 9/122 anonim ***** válasza:
95%

Légyen konkrét terv a következő évre. Mikor tanulsz, merre indulsz, hol fogtok lakni, miből éltek, stb. A barátod is legyen ott, elvégre ketten hoztátok össze.

Így jobban fogadják, mint ha sms-ben közlöd.

Balhé nélkül úgyse fogod megúszni.

2018. okt. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/122 anonim ***** válasza:
74%

Vállald fel, légy kitartó, és ha áldozatokat is kell hozni idővel, nem lesz egy életre leliismeretfurdalásod. En inkabb negyszemkozt mondanam el, nehogy kiboruljanak azon is, hogy így dobod be a temát... Ezt leginkabb akkor, amikor nem rohannak sehova, nem annyira stresszesek. Egyebkent lattam itt gyikon evekkel ezelott egy szinten ilyen esetet, a 17 eves lany felvallalta es olyan jo volt olvasni, mikor utolag megirta, hogy rendben lett minden, az anyuka is besegitett neki.


:)

2018. okt. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... ❯❯

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!