Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért ilyen igazságtalan az élet?

Miért ilyen igazságtalan az élet?

Figyelt kérdés

Pl. A szülö vesz a gyereknek samsung s 9 telefont 300ezerért, beiratja sportolni, tandiját kifizeti, elinditja az életben.

Aztán a másik szülő nem tud a gyerekének okostelefont venni.

És ez a két gyerek, összevan zárva osztálytársak. Nyilván azr tekintik a többiek menöbbnek akinek jobb van.

Ne értsetek félre 23 éves vagyok már, csak az én szüleim soha semmit nem tudtk megadnk,ami ahhoz vezetett hogy se karrier,se munka, se élet, és kamaszkoromban sem. Se barátnő se semmi.

És,akkor nézem hogy kissrácok 300 ezres telefont nyomogatnak.

Tehát a lényeg annyi: Miért ilyen egyenlötlen a világ? Az egyik magas szintröl indul a másik minusz..az aki a minusz szintröl indul soha nem tudja elérni azt az embert aki eleve magas szintröl indult, ezáltal nem lesz olyan élete.

És nem is az bánt engem, hogy nekem minuszrol kell indulnom,hanwm az hogy igy soha nem tudok normális életet élni.

A lányoknak is gazdag pasi kell, . Meg stb.

Tehát aki 0 szulöi segitséggel lép életbe nem tud boldogulni.


2018. okt. 6. 18:57
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
89%

Nulla szülői segítséggel indultam,és traumákkal,családon belüli erőszak,otthoni nemi erőszak rokon által,majd ki az életbe egyedül.

Saját céget vezetek. A régi menő osztálytársaim meg közmunkáznak stb. Minden fejben dől el,a hozzáállás számít.

58N

2018. okt. 6. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
69%
Hát ezt azért vitatnám!!! sokkal talpraesettebbek mint az elkényeztetett kis ....
2018. okt. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
85%
Senki se mondta, hogy az élet igazságos. De te, azért születtél, hogy optimista legyél. Nem kell pénz ahhoz, hogy élvezd az életet, illetve érvényesülj.
2018. okt. 6. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
86%

Aki alacsony(abb) szintröl indul, annak jobban oda kell tenni magát, hogy elérjen valamit.

De NEM LEHETETLEN, söt aki AKAR, az el tud érni sok mindent, csak kellö munkabefektetés meg akarater kell hozzá.

NE önmagadat sajnáld, hanem kezdj el tanulni - 23 évesen még böven van lehetöséged mindenre -, és vedd a kezedbe az életedet!

2018. okt. 6. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
86%
Akkor tegyél azért, hogy te előrejuss és a te gyerekeidnek megadhass mindent.
2018. okt. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
92%

Most hogy kisirtad magad jobb?

,ami ahhoz vezetett hogy se karrier,se munka, se élet, és kamaszkoromban sem. Se barátnő se semmi. Es ez mind rajtad mulott tobbnyire.

És nem is az bánt engem, hogy nekem minuszrol kell indulnom. Minuszrol nem tudsz indulni, csak 0-rol.

Tehát aki 0 szulöi segitséggel lép életbe nem tud boldogulni. Konnyebb a szuloket hibaztatnni a sajat lustasagodert. Gratula.

Apam kamasz koraban maradt apa nelkul, a 4 testverbol o volt a legnagyobb. Nos o tenyleg a neven kivul semmit nem kapott a szuleitol. Megis tobbre vitte mint az itt sirankozok tobbsege valaha is fog.

2018. okt. 6. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

Elsö válaszolora: nagyon sajnálom, de én nem 58 évesen akarok céget vezetni. Fél élet elmegy addig. Ém most akarom kiélni a fiatalkoromat, és nem akkor amikor rámcos 80 éves leszek ha megélem.

Tudjátok mi a legfibtosabb?

Fiatalság, amire ember visszaemlékszik.

Pénz nélkul utcára sem lehet menni, hogyan élvezzuk az életet..

Lehet nem jol fogalmatam. Én.most szeretnék élni amig fiatal vagyok és késöbb pénzt keresni ,illetve saját lábamon állni. De igy hogy nem kapok segitséger és kuzdenem kell, lehet hogy késöbb lesz pénz ,20 év mulva,de fiatalság, és csajom nem.

2018. okt. 6. 19:12
 8/25 anonim ***** válasza:
95%
58 vagyok most,de sok éve vezetem már :) . Dolgoztam mentőn is mentőtisztként. Aki akar az megoldja,mindenki a saját életének a kovácsa és egy idő után nem lehet mindig másra külső tényezőkre golf áramlatra fogni ha valami nem jön össze. Oda kell tenni a saját részünket is. Én még úgy vagyok vele h az van megcsinálva amit én megcsinálok..
2018. okt. 6. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
98%
Tehát a lényeg: azt szeretnéd, ha elkényeztetnének, mindent a segged alá raknának, megtömnék a zsebeidet pénzzel és élnéd világod. ...hát ez nem fog menni. Mindjárt csörög a vekker, ébredj fel és futás dolgozni.
2018. okt. 6. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
86%

Nincs igazad. Nekem új ruhám sem volt, mert a szüleim szerint minden ruha amit a nővérem kinőtt, jó nekem is.

Mégis felnőttként nem ezért nyafogtam, hanem úgy döntöttem, hogy úgy alakítom az életemet, hogy nekem, és a gyerekemnek jó legyen. Ma 46 évesen saját vállalkozásom van ami nagyon jól megy. Ma bármit megengedhetek magamnak. A fiamnak akár 1 milliós telefont is vehetnék, de nem veszem meg, és hál istenek úgy lett nevelve, hogy értékelje a megdolgozott pénz értékét. Nulla szülői segítséggel elmondhatom, hogy ha nem is vagyok milliárdos, de nincsenek anyagi gondjaim, és nem kell számolgatnom a pénzt. Akik nekem dolgoznak, azoknak sem kell aggódniuk, mert biztos az állásuk.

Jól akarsz élni. Akkor tegyél is érte.

2018. okt. 6. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!