Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért ilyen igazságtalan az élet?

Miért ilyen igazságtalan az élet?

Figyelt kérdés
Sok embernek minden összejön, másoknak semmi. Ez miért van? Sors, Isten? Ki vagy mi dönti el, hogy melyik ember melyik oldalra kerül? És aki úgy dönt, hogy egy ember a szerencsétlen, vagy mondhatni rossz oldalra kerül, az miért dönt így?
2018. okt. 1. 05:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
69%
sokan tesznek érte így összejön, míg mások inkább csak siránkoznak.
2018. okt. 1. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
65%

Kell egy ilyen is.

Nem jöhet össze mindenkinek, minden.

Így lesz olyan is, akinek soha nem jön össze semmi.

Sajnos ez van.

2018. okt. 1. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

A karma szó mindenfajta ezoizé és elvont maszlag nélkül annyit jelent csak, hogy a "tett és annak következménye együtt" azaz ok okozatiság.

Aki látja a karmáját annak útja, aki nem látja, annak sorsa van. Mondja a zen buddhizmus is.


Tehát a tudatosság a legfontosabb. Hogy az utunkon járjunk és akkor nem érnek ilyen frusztrációk.


Van szabad akaratunk és felelősségünk is. Sőt a felelősségnek csak és kizárólag akkor van létjogosuktsága, ha szabad akarat is van melléje. Ellenkező esetben értelmetlen lenne.

2018. okt. 1. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
79%

Biztos nagyon szerencsetlen lehetsz... Esetleg hasonlitsd össze az életed a jelenleg a bolygón nyomorgó pár milliárd ember helyzetével, a történelem során elérhető átlagéletkorral és életszínvonallal vagy csak simán a legtöbb állat helyzetével.

Nekem a jövőről nincs túl jó véleményem, szerintem itt és most elég kivételes helyzetben élünk. Nincsenek háborúk, éhínség, ellenben van közbiztonság, közoktatás, közegészségügy.

Ne engedd, hogy csak az agyadat mosó reklámok, közösségi oldalakon bemutatott ál-életek és csillogó hazugságok alapján tekints saját magadra.

Most hogy nagyjából tisztáztuk a helyzetedet a világban és a saját fejedben, már csak egy dolgot kell tenned, dolgozni azért amit szeretnél elérni. Dolgozni saját magadon, a kapcsolataidon, más embereknek, hogy legyen pénzed. Mást nagyon nem tehetsz, és ne hidd, hogy aki most teljesen boldognak tűnik, sikeresnek, az mindig az lesz... Lehet akármilyen betegsége, átélhet akármilyen tragédiát, amiért 10-20 év múlva nem hogy nem cserélnél vele, hanem egyenesen sajnálni fogod.

Ne hasonlitgasd magad másokhoz, a saját életedet éld és azon dolgozz, hogy az jobb legyen.

2018. okt. 1. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
33%
Mo.-n egyszerű erre a válasz: olyan gátlástalanul gondolkodnak sokan, hogy mintha a mai napon kellene egyedül "nekem" mindent megszereznem a világon, mert az "nekem" jár. Aki eere nem vevő, az lemaradt, leigázza a másik. Ezért olyan, amilyen az országbeli élet.
2018. okt. 1. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
36%

Mindenki ugyanúgy születik.... csak amikor "jobbra kellett volna menni, Te balra mentél"

.....


25 évesen munkanélküli, 1 hétig még hajléktalan is voltam, most 30 évesen megvettem a saját házam, munkám van, van életem...

Család hiányzik, de majd az is jön....

Soha eszembe nem jutott, mást okolni, tudtam a miérteket, javaslom keresd meg Te is és valtoztass!

2018. okt. 1. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:

Ezen már én is gondolkoztam!

Hiszen sokszor látni olyan embereket, akik látszatra ugyanazt a befektetést megteszik és mégsem, egyszerűen nem jutnak tovább megrekednek!

Én fontosnak tartom, hogy legyenek céljaink mind rövid, mind hosszútávon.De ha valaki alapvetően sikertelennek érzi magát, akkor egyelőre szerény célokra van szükség.

Szerintem egy elért cél, akkora lendületet hoz, hogy egyszerűen bevonzzuk a következőt és így lehet egyre feljebb és feljebb törni.

HITTEL! Reménnyel!Szorgalommal, akarattal!

2018. okt. 1. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Nincs sem sors, sem isten, akármennyire is kapaszkodik ebbe a tévképzetbe a sok gyenge ember, aki nem képes 100% felelősséget vállalni az életéért. Önfejlesztéssel, önismerettel, kitartással nagyon messzire lehet jutni az életben akár nagyon mélyről is (tapasztalat), a legtöbb ember viszont inkább rákeni a felelősséget a sorsra , istenre, a kormányra, a szomszédra, bárkire, közben pedig poshad a langyos, kényelmes szarban, várja a csodát aztán csodálkozik, hogy magától nem változik semmi. Erősnek kell lenni lelkileg és merni kell kitörni a komfortzónából, tanulni, fejlődni, küzdeni, ennyi a titok.
2018. okt. 1. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
1-2 válaszoló félre értett. Az én életem nem mondható szerencsétlennek. Viszonylag egészségben és anyagi biztonságban élek, igaz családom még nincs, de gondolom majd lesz, nem stresszelek rajta. Én csak általánosságban kérdezem. Ahogy írta valaki, mind ugyanúgy születünk. Már ez sem igaz teljesen. Miért van az, hogy (fiktív személy) Józsika szegény családban születik, mindenért keményen meg kell dolgoznia, amit akar, ha egyáltalán el tudja érni a céljait önerőből. Másik oldalon van (fiktív személy) Lacika, aki jómódú szülők gyerekeként látja meg a napvilágot, jó iskolákba jár, ahol ha nem is született zseni, de a maximumot kihozzák belőle és a későbbi célok elérésében is háttérként tekinthet a családra, akik anyagilag támogathatják, ha mondjuk saját vállalkozást akarna. Hol van itt az egyenlőség, amit egy létező istennek kötelessége lenne megadni minden általa teremtett lénynek? Vagy a sors, amihez olyan lelkesen társítják az emberek a karmát. Nincs és nem is volt soha?!
2018. okt. 1. 23:45
 10/11 anonim ***** válasza:
" Hol van itt az egyenlőség, amit egy létező istennek kötelessége lenne megadni minden általa teremtett lénynek? Vagy a sors, amihez olyan lelkesen társítják az emberek a karmát. Nincs és nem is volt soha?!" Persze, hogy nincs és nem is volt soha. És tudod mit? Ez így van rendjén.
2018. okt. 2. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!