Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogy dolgoztátok fel a rossz...

Hogy dolgoztátok fel a rossz gyerekkorotokat?

Figyelt kérdés
Túlságosan irányítóak,tiltóak voltak a szüleim. Semmi nem volt jó nekik amit csináltam. Tiltották a barátságaimat,minden elképzeléseimet. Ezek ellenére még keveset is törődtek velem. Dühösek,ingerlékenyek voltak velem is és egymással is. Gyermekkoromban többször megfordult a fejemben,az öngyilkosság,elszökés otthonról gondolata. Minél előbb menekülni próbáltam otthonról. Az első kapcsolatommal elköltöztem otthonról és hatalmas erőfeszítések árán(szakma,segítség nélkül,másodállással...)teremtettem meg az új otthonomat. a szüleim panaszkodnak a rokonoknak,hogy nem látogatom őket gyarkan(havonta 1 órára elmegyek hozzájuk és akkoris görcsbe rándul a gyomrom). Mégis mit várnak?
2018. okt. 7. 10:53
1 2
 1/11 szántóvető ***** válasza:
33%
ezt úgy fogod tudni feldolgozni hogyha elmész hozzájuk és veszekedést generálsz majd jó hosszan ordibálva leba-szod őket,fejükhöz vágva a nevelésed során elkövetett hibáikat.e néklül sosem fogják belátni hogy mit tettek,és te sem fogod túltenni magad rajta.
2018. okt. 7. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

1

Egy balhéval sem fogják belátni. Ez hülyeség.

2018. okt. 7. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 szántóvető ***** válasza:
42%

nem ez a lényeg hanemhogy a kérdező végre felülkerekedjen a kapcsolatán a szüleit illetően,és ő legyen nyeregben innentől fogva.

"havonta 1 órára elmegyek hozzájuk és akkoris görcsbe rándul a gyomrom"-ha nem olvastad volna végig..

2018. okt. 7. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

3

A felülkerekedés és a nyeregben levés az nem a helyzete feldolgozása, hanem ugyanannak a mérgező játszmának a másik oldala.


Kérdező: pszichológussal fel tudod dolgozni.

2018. okt. 7. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
28%
Hát, ne menj el hozzájuk havi 1 órára se, írd ki őket az életedből. Éld a magad teremtette saját életedet!
2018. okt. 7. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
63%

Nekem is pocsèk gyerekkorom volt. Kívülálló persze nem láthatta, szépen voltam járatva, kaja, ruha, tisztaság mindig rendben volt.Csak éppen soha nem voltam elég jó nekik, a hugom volt az istenkirálynő. Velem nyíltan éreztették, hogy bár ne is tartoznèk oda.

Bennem 48 éves koromig munkált ez, mint egy fekély. Akkor már amúgy 18 éves lányom volt, szerető férjem. Szóval, én a szemébe mondtam az anyámnak, hogy "szemèt, szar anyám voltál".

Ennyi.

Azt nem mondom, hogy jobb lett, eddig is félévente mentünk hozzá (akkor is a jólelkű férjem unszolására), ezután is félévente.

2018. okt. 7. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan párt kerestem és hál Istennek találtam, akivel passzol a dilink. Elköltöztünk s egyből kiegyensúlyozott felnőtt lettem.
2018. okt. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Még nem sikerült.
2018. okt. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Önismereti terápiával illetve pszichodrámával és sok év önfejlesztéssel, na meg persze azzal, hogy minden kapcsolatot megszakítottam a szüleimmel, akik egész gyerekkoromban bántalmaztak. Sok munkát igényelt, de megtérült.
2018. okt. 8. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
önnáspángoással.
2018. okt. 8. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!