Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Leírnátok (elmesélnétek) a...

Leírnátok (elmesélnétek) a gyerekkorotokat? Milyen volt? Jó és rossz is érdekel.

Figyelt kérdés

Mennyi szeretet kaptál a szüleidtől?

Milyenek voltak veled?Kihatott a későbbi életedre

a gyerekkorod?


2011. jún. 25. 10:22
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
Az én anyum azt gondolja, hogy dolgozott, felnevelt, ezért ő tényleg mindent megtett, pedig arra a részre nem gondol, hogy a sok veszekedés, hogy nem nézte, hogy mennyit veszekszik velünk az is nagyon fontos. És mikor azt mondja, hogy mikor aputól elköltöztünk, hogy nem adott be gondozásba minket, hogy megtehette volna, mikor akkor mi miattunk jöttünk el, hát ez eléggé hülyének hangzik így utólag. Szóval hiába van meg az a része, hogy okés, nem ül otthol, dolgozik a gyerekre, de ha mindig mikor hazajön veszekszik meg ilyesmi akkor majdnem hogy törlődik az előző, mert végül is aki gyereket vállal annak természetes, hogy dolgozik, főz a gyerekre szerintem. Sok szülő valahol önző, mert ha nem az lenne, akkor igenis leállna a vitákkal, mivel tudja, hogy nagyon sokat vissza sem szólhat a gyerek.És nem elkényeztetett vagyok, és már 27, de sokat szenvedtem ezek miatt, és igenis kihatott, kihat még mindig az életemre, főleg, hogy most meg játssza a mártírt, mikor csak elkéne mennie most is a dokihoz ahogy a dokija mondta, utána meg ha komolyabb lesz a baja, majd álljunk készen minden nap. :P hol itt a felnőtt gondolkodás?
2011. jún. 25. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt rossz gyermekkorom de nem is a legjobb. A szüleim mind ketten dolgoztak, de apám alkoholista sokat ordibált, gyűlöltem mikor részeg volt. Anyám meg nagy bagós. Ritkán kaptunk édességet,mert fontosabb volt a cigi és az alkohol. De sajnos nem csak az édességnél, hanem a kajánál is. Ruhát nagyon nagyon ritkán vettek nekünk, inkább a nagyik vették vagy pedig kaptuk valakitől. Mikor nagyobbik tesóm nyáron eltudott menni dolgozni akkor ő látott el engem és öcsémet ruhával és sokat vásárolt otthonra ételt. Majd mikor már én is mehettem dolgozni akkor én is vettem ezt azt otthonra. Felnőttünk mind ketten elköltöztünk, de öcsém még otthon lakik,mert kiskorú még. Hiába költöztem el még mindig nagyon sokszor vásárolok haza és öcsémet is támogatom anyagilag ahogy csak tudom. A párom haragszik is ezért, de sajnos és sokat nélkülöztem és azt szeretném hogy neki jobb legyen.


Egyébként nincsenek rossz szüleim.

A gyermekkorom sem volt rossz, mert rengetek barátom volt, akik ugyan ebben a helyzetben voltak és ők megértettek, rengeteget lógtunk együtt. Egy napraforgó szárral órákig el tudtunk játszadozni. Nagyon szép emlékeim vannak a barátaimmal eltöltött időről.

2011. jún. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%

Részben jó, részben rossz volt.


Jó volt, mert sokat utaztunk, külföldön éltünk, egyszóval már fiatalon sokat láttam a világból. Mondhatni mindenünk megvolt, ami az anyagi, tárgyi részét illeti.

És rossz volt, mert a szüleim állandóan veszekedtek. Anyám kikészítette az egész családot, apámat és minket gyerekeket is. Apám emiatt alkoholista lett kb. 2 évig, utána elváltak a szüleim.

Anyám folyamatosan terrorizált minket, volt, hogy megvert és semmi nem volt neki elég jó. Mindig azt hangoztatta, hogy semmirekellők vagyunk, lusták és hálátlanok.


Mindez természetesen kihatott a hétköznapjaimra. A válást követően egy zárkózott, hangulatingadozós lány lett belőlem. Nem tudtam és nem is akartam ismerkedni.

Mostanra ez már sokat javult, tudatosan tettem ellene, de néha még kitör belőlem az akkori énem.

2011. jún. 25. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nagyon szép gyerekkorom volt! Családban nőttem fel, a szüleim még mindig együtt vannak, idén lesz a 32 éves évfordulójuk. Rengeteg szeretet kaptam a családtól, szülőktől, nagyszülőktől. Talán többet is, mint amennyit fel tudtam dolgozni. Én amolyan befelé forduló, magamnak való gyerek voltam.

Azt még tudni kell, hogy nincs testvérem, az anyai ági rokonaim, unokatestvéreim külföldön voltak, az apai ágon pedig 8 éves koromban született unokatestvérem, aki másik városban lakott, szóval rajtam kívül nem volt kit kényeztetni.

A szüleim mindketten dolgoztak, nem voltunk gazdagok, de nem nélkülöztünk soha. Nem voltak nagy veszekedések, verekedések, késdobálás, nem volt alkoholizálás. Azt mondhatom, teljesen ideális családba csöppentem. Én mindenkinek olyan szülőket kívánok, amilyenek az enyémek voltak velem. A mai napig jó a kapcsolatunk, együtt járunk szórakozni, pedig már 8 éve nem is lakom velük.

2011. jún. 25. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%

Nem kívánt gyermekként születtem, apámat alig ismerem.Anyám alkoholista volt, egy felesért odaadott volna akármelyik hapsijának, ha nem lettem volna észnél.Meghalt 43 évesen, én akkor voltam 17.A nagyi nevelt, aki sajnos szintén meghalt, így egyedül maradtam.20 évesen szültem, és innen kezdődött az életem, mert egy olyan embert találtam a fiam apjának, akit csak szuperlatívuszokban lehet emlegetni.Mesélhetnék még éjszakákba nyúló verekedésekről anyám aktuális férjéve, szomszédoknál alvásról, éhezésről, egyszóval szörnyűségekről.

Most leszek 33 éves, de még mindig nem hevertem ki.

2011. jún. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
Anyagiakkal nem volt gond, de minden mással kb. igen. A verés meg a gyereknek túl durva bünti nem volt ugyan rendszeres, de olyanokért kaptuk, teljesen kiszámíthatatlanul, amiért nem kellett volna... ráadásul az volt, hogy öcsémet mindig jobban szerették, és egy csomószor olyanért kaptam ki, amihez semmi közöm nem volt (komolyan volt olyan, hogy öcsém megütötte magát, de úgy, hogy volt helye, azt mondta, hogy én voltam, aztán apám úgy elvert egy telefonkönyvvel ezért 8-9évesen, hogy egy hétig kékellett az egész karom). EGy másik gyakorlatuk volt (főleg apámnak, akit vidéken neveltek, még faluban, de még ott is idejétmúlt, begyöpösödött módzserek szt), hogy a szülő szent, a gyereknek kuss, és addig nem kaptunk kaját (4-5 évesen), amíg bocsánatot nem kértünk bármilyen vita után, még akkor is, ha a vak is látta, hogy nekünk volt igazunk. Ráadásul anyám imádta játszani a mártírt... ami részint igaz is volt, de egy csomó olyan dolgot megtett, amire mi egyáltalán nem kértük, sőt. Én betegeskedő, asztmás gyerek is voltam (ill. vagyok... már nem gyerek ugyan :P), és soha sehova nem engedett el, semmit nem csinálhattam, suliban egy csomó közösségi programból kimaradtam... egyébként sem engedtek el túl sok helyre (volt olyan, hogy 15 évesen este 9kor, két sarokra a házunktól kocsival jöttek értem, sulibuliban sem maradhattam végig, és ha egy percet késtem-mármint azzal, amíg odaértem a kocsiig a suliudvarra-, akkor már leordították a fejemet). Ja, és ez ugyan már inkább tinikori dolog, de tőlem elvárták mindig a jó jegyeket (ha jó, az természetes, ha rossz, egy lusta dög vagyok, és "háááá tőőőőled nem erre számítottunk), öcsém pedig sorra hozta haza a karókat, de tőle korántsem vártak el annyit. Na, ennek az az eredménye, hogy most kb. egy pszichés roncs vagyok. Nem merek senki idegennel ellenkezni, 22 évembe került, amíg remegés nélkül be mertem menni egy boltba, nehezen nyílok meg másoknak (mert suliban azért, mert sosem mehettem el bulizni meg ide-oda a többiekkel, tök magányos voltam, és nem tudtam, hogyan nyissak mások felé), megcsömörlöttem a tanulástól, egy egész évet fogok csúszni, mert elegem volt belőle, volt, higy már törtem-zúztam a szobában egyszer, mert az én szavam nekik semmi, csak az "erőszakból" értették meg, hogy szarul neveltek, és nyakig benne vannak abban, hogy depressziós vagyok... mondjuk azóta sem változott túl sok minden, csak nem nyílran csibálják (most épp az a sláger, hogy az öcsém milyen naaaagy, hogy a BME-re jár, neki mennyivel nehezebbet és többet kell tanulnia, míg én bölcsészként csak az ülést melegítem, és mosolygásért kapok 5öst... amikor azért nyelvszakon vagyok, nem is rossz helyen, és nekünk is baromi sokat kell tanulni, de hát a bölcsész az biztos csak szórakozik az órákon...)
2011. jún. 25. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Anyám önfeláldozóan szeretett minket, apám is valszínű a maga módján, de ő ivott és nem igazán tudtam hova tenni nagyon sokáig. Aztán 14 éves koromban beteg lett és onnantól kezdve anyám átment megamártírba. Mondjuk egyáltalán nem irigyeltem a feladatért, amit el kellett látnia.

Építkeztünk 7 éves koromtól, de a ház soha nem készült el. Évekig úgy laktunk benne, hogy épp csak a szoba ajtót lehetett zárni, mert a földszinten se nyílászáró, se beton a földön.. az áramot a régi házból húztuk át hosszabbítóval és a fürdőszobát is ott használtuk. Borzalmas körülmények voltak, nagyon szégyelltem. Soha nem hívtam meg egy barátomat sem.

Mivel apám ivott, ezért a anyám folyton kiabált vele. Apám amúgy csendes alkoholista volt. Nem kiabált, nem rombolt, nem verekedett. Csak ivott... anyám viszont üvöltött helyette is. Volt, amikor késsel rohant neki és nekem kellett leválasztanom. De volt olyan is, hogy apámat úgy kellett kihalásznom egy árokból és hazacibálni mindenki szeme láttára.

Nagy társadalmi életet sem éltünk. Táborokba ugyan küldtek minden évben, de a családdal soha nem nyaraltunk. Külföldön soha nem jártam és amúgy sem vettünk részt semmilyen programom.

Az építkezés, meg apám piázása miatt szegények voltunk. Nem nagyon kaptunk új ruhákat, cipőket, míg minden osztálytársam minden szeptemberben új cuccokkal kezdte a tanévet, én nem. Ma már tudom, hogy nem ezek számítanak, de akkor sz.r volt. Az iskolában amúgy is a szüleim státusza alapján ítéltek meg, az meg nem volt magas. Anyunak 8 általános a végzettsége, apu meg alkoholista szakmunkás volt... amúgy munkakerülő.



Hogy mindez kihatott e a felnőtt koromra? A fiatal felnőtt koromat mindenképp meghatározta. Depressziós volt, és erősen pesszimista. Hoztam otthonról azt az attitűdöt, hogy csak a problémát láttam és nem hittem abban, hogy bármi is jó lehet. Hála istennek észhez tértem és rájöttem, hogy a nem határozhatja meg a gyerekkorom az életemet. Ma már van egy nagyon jó férjem, egy diplomám, sikeres vagyok és köszönöm szépen nagyon jól érezem magam a bőrömben. Biztos vagyok abban, hogy a gyerekkorom meghatározó volt, de a hátrányból én tuti, hogy előnyt kovácsoltam és az, hogy ma tudom élvezni, amit elértem annak köszönhető, hogy tudom honnan jöttem és látom mit értem el. 33N

2011. jún. 25. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim válasza:

Nem volt olyan rossz. 4 éves koromban városból faluba költöztünk egy nagy kertes házba, aztán 8 éves koromban született egy hugom (van egy 1,5 évvel idősebb nővérem is). A ház elég kicsi lett ötünknek. Mindig volt helye a pénznek. Ha valami nagyobb beruházásról volt szó akkor rögtön hitelt vettek fel a szüleim. 4 éve tetőteret építettünk a házra. Szinte mindig volt hitelünk ezért pl soha nem mentünk nyaralni meg sehova. Mindenki úgy oldotta meg a maga kikapcsolódását ahogy akarta. Apám nagyon trehány, anyám meg rendmániás ezért folyton veszekedtek, veszekszenek. Közben a nővérem főiskolára ment és elköltözött Pestre. Én most 20 éves vagyok és képzetlen munkanélküli. Remélem mihamarabb kezdhetek valamit az életemmel. Képzésre nincs pénzünk a devizahitel miatt, és errefelé nincsenek munkák, ami meg van azt a képzettebbeknek adják értelemszerűen.

Ahogy az ember idősödik úgy tanul meg lemondani az álmairól. Én is lemondtam róla hogy jól fogok élni és olyan életem lesz amilyet gyerekként elképzeltem. Csak a hugomat sajnálom mert ő még csak 12 éves és egy olyan iskolába jár egy közeli városba ahol csupa sznobok az osztálytársai és nem érti hogy hogy lehet hogy mindenki converse tornacipőben tornázik neki meg még az utcai cipője is kínai. Látom rajta hogy megviseli (mármint az anyagi helyzet, nem konkrétan a tornacipő). Ha lesz munkám, az lesz az első dolgom hogy neki veszek pár szép cuccot. Tudom hogy nem a pénz a minden, de az ő önbecsülésén sokat segítene, mert egyébként értelmes kislány.

A törődés szintjén csak annyit kaptunk a szüleinktől amennyit muszáj. Folyton dolgoznak, és mire hazaérnek már hulla fáradtak, nem csoda ha nincs kedvük megkérdezni se hogy mi történt ma.


20F

2011. jún. 25. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

A szüleim kiskoromban elváltak, talán 4 éves voltam, anyuval maradtam, apukámat nem sokat láttam, ma már napi kapcsolatban vagyunk, de ez abszolút nem mélyedt el köztünk, talán apukám nem is szeret igazán, nem tudom.


Ettől függetlenül - szerintem - jó gyerekkorom volt, remek anyukám van, aki mindig feltétel nélkül szeretett, és mindig, mindenben támogatott. 7 éves koromban vidékre költöztünk, ami elsőre nem volt könnyű (sem anyagilag, sem más szempontból), de abszolút nem bánom, rengeteg dolgot tanultam ott is, tulajdonképpen a természetben nőttem fel. :)

Az egyetem miatt visszajöttem Pestre, de ha nagyon kivagyok, mindig hazamegyek (nekem az a haza). Nekem csak anyukám van, aki igazán szeret. :)

Anyukám családja aranyos, bár sok rossz történt velük, de általában őrültekháza, és imádom. :D

Apukám családja pedig simán agyhalott pózerekből áll, rajtuk pedig csak röhögök. :D Emlékszem anno mennyire csalódás volt nekik, hogy nem tudtak elszedni anyámtól, még úgy sem, hogy pénzzel próbálkoztak, én pedig már akkor közöltem, hogy bocsesz, de nem érdekel a pénz, anyukám fontosabb. :)


Szóval nekem elég vegyes gyerekkorom volt, azt tanultam, hogy pénzért nem lehet szeretetet venni, és nem lehet kifejezni vele a szeretetet. :)


21/L

2011. jún. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

Köszönöm,számomra nagyon tanulságos

válaszokat kaptam!

28 nő vagyok,két kicsi gyerekkel,sokat kiolvastam

mindenki kommentjéből,hogy hogyan kell és hogyan nem kell

viselkedni a gyerekeimmel!

Ugyanis nekem sem volt jó gyerekkorom,anyagilag(mig a nagymamán élt,talán túl jó is volt,ugyanis ő kocsmáros volt,lakodalmasterme volt,jó nyugdija szóval vastagon pénzelte a szüleimet,megtehette,meg is akarta tenni)de az érzelmi oldala egy nagy nulla volt!Állandó veszekedések,anyám félre-félre csúszott,apám gépezett ezért elveszítette a jó munkahelyét.(bár ott is kapott még1 esélyt,mégis eljátszotta)

Nekem nagyon kihat az életemre,sokszor saját anyámat hallom magamban és akkor legszívesebben leköpném magamat!

Bár a férjem mellett rengeteget változtam jó irányba hisz nem tudtam a ffiakat tisztelni(amit szintén otthon láttam,apámnak mindég kuss volt)de mégsem tudom mindezt teljesen kitörölni,,,

Ezért szeretném,hogy a gyerekeimnek jobb legyen!Nem is annyira anyagilag,hanem érzelmileg...

2011. jún. 25. 16:07
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!