Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ciki hogy ennyi...

Szerintetek ciki hogy ennyi idősen nem tartok sehol?

Figyelt kérdés

Helyzetem a következő 26 éves vagyok, körübelül úgy 19 évesen érettségiztem le, viszont akkor az anyám már nem dolgozott, és nekem kellett helyette, és mivel eleve nehezen tanulok, nem sikerült csak 2-esre.

Apukám sem támogat, meg nem támogatott.

És igy nem vettek fel felsőoktatásra.

Beiratkoztam 19 évesen egy OKJ 2 éves képzésre 2012 tanévben. Elkezdtem, tetszett is, majd 2013 őszén közölték amikor 20 voltam, hogy már nem járhatok oda, mert abban az évben drasztikusan megváltoztatták az oktatási törvényeket, erről amúgy rengetek cikk volt, és nem járhattam ingyenesre már, tehát az utolsó évemet , nem járhattam ki nappalin.

Az nekem nagyon rosszul esett, akkor így elmentem dolgozni de nem sok választási lehetőségeim voltak.

Miután 2016ban "visszaváltoztatták" a törvényeket újra megprobáltam az OKJ, de sikertelenül, mert nem indult a képzés amire szerettem volna menni.

Igy tehát tavaly, amikor megporbáltam az egyetemre jelentkezni, nem vettek fel, az érettségim miatt, viszont az egyik budapesti egyetem pontosabban a METU, hirdetett 280 pont alatti diplomát ado képzést.

Erre jelentkeztem ez abbol állt hogy ki kellett tölteni egy tesztet, , és külföldi képzésre felvettek, majd onnan átlehetett jelentkezni Magyar alapképzésre, És most Pénzügyön vagyok.

Tanulás már jól megy.

Viszont csak ebben az egyetemben volt lehetsőég, más egyetemben fel sem vettek volna. És ezáltal diákmunkázhatok is , tehát van munkám.

Viszont, viszatérve ezeket így elmondva, hogy a sors engem valamiért kicseszett velem, nem tartok sehol 26 évesen, tehát nicns szakmám, és még diplomám sem, viszont folyamatban van, de 28-29 éves leszek mire végzek, és akkor leszek pályakezdő.

És szerintetek ez ciki? Hogy adig szüleimnél kell hogy lakjak, se barátnő se semmi, olyan vagyok mint egy nagy gyerek, diák aki tanul.

Más ilyen korban, már rég dolgozik a szakterületén, és van felesége családja stb.

Én pedig mégcsak tavaly lettem gólya az egyetemen :(

Félek attól hogy még 32 évesen is aszüleimnél fogok lakni.

Mit lehet tenni? Járjam végig az egyetemet ha már felvettek? Vagy lépjek ki, ? Csak akkor nem fogok találni munkát, igy hogy most tanulok meg legalább diákmunkázhatok, amennyi időm van persze tanulás mellett.

De havi keresetem ezáltal 26 évesen 100 ezret ha eléri.

26/F


2018. okt. 12. 23:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
80%
Ciki, nem ciki, ez van, és te fel fogsz tudni ebből a sz_rból állni - ami szerintem inkább becsülendő, mintsem lenézendő. Mindig lehet azt nézni, hogy mi nincs - garantálom, hogy ez az egyenes út a boldogtalansághoz. El kellene kezdened azt nézni, hogy mid van és arra büszkének lenni. Lehet, hogy nem kézzel fogható a dolog, hanem lelki eredetű, például a kitartásod és a motivációd, hogy előre haladj az életben. Amik szerintem sokkal értékesebbek, mint a kézzel fogható dolgok (diploma, stb.)
2018. okt. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
27%

Ne haragudj, de egy ilyen 280 pont alatti METU (tudja egyáltalán valaki mi ez?) pénzügy képzéssel se lesz előrébb az életben.

Lehet tévedek, de szerintem ennek körülbelüli 0 értéke van a munkaerőpiacon.

Tanulj inkább valami szakmát vagy nyelveket!

2018. okt. 12. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:

Szakmát már nem tanulhatok 26 évesen ingyenesen.


Nagyszerűen megoldom a dolgot. Azért iratkoztam be az egyetemre, hogy nappalis legyek, tavaly, hogy jráhassak diákmunkára hogy legyen egy kis pénzem. De idöközben rájöttem hogy jol megy az egyetem,

és mérlegképes könyvelő leszek.

Viszont, egyetem mellet elvégzek a diákmunkás fizetésemből, egy hegesztő , vagy festő mázoló burkló tanfolyamot is.

Igy gondoltam.

2018. okt. 12. 23:59
 4/22 anonim ***** válasza:
51%
Szia, ha nem vagy nappalis, akkor beregisztrálhatsz a munkaügyi központba, és ott lehet ingyenesen szakmát tanulni. De biztos megmondja az OJK-sulid, hogyan lehetséges ingyenesen befejezni a szakodat.
2018. okt. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
83%

Eleg sokan megcsúsznak az életükkel, van aki korán van aki később veszi észre és van aki soha csak panaszkodik.

Te teszel azért hogy jobb legyen , és hidd el hogy lehet is:)

Nem ,egyatalan nem gaz. Az a lényeg hogy ezen változtatni akarsz és teszel is érte. Kitartást

(Apa 48 évesen találta meg a számára megfelelő munkát,amivel keres is , pár év múlva a szerelem is rátalált azóta boldog házasok 10eve)

Sosincs késő semmihez ;)

2018. okt. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
13%

Tesó képzeld vannak emberek akik diploma nélkül élnek.

Képzeld vannak melósok!! Akik szaros 160-180 ezres fizetésből fizetnek albérletet. De ha már annyira a diplomádért vagy oda és olyan tanult ember leszel akkor talán felfogod hogy az élet kb 60-80 év és abba belefér

6-7 év "csúszás". Igy nem 35+ évet dolgozhatsz hanem csak 30+ ....

2018. okt. 13. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
77%

Soha nem szabad másokhoz hasonlítani magad.

Minden ember helyzete más.


Van,aki 32 évesen tart ott,ahol most te,van,aki meg 40 évesen is a szüleivel él.

És,mit tud tenni?Semmit..


Nem mindenkinek alakul az élete egy kikövezett úton.


Idővel majd elengedsz bizonyos dolgokat..


Az igazság az,hogy ebben a világban nem nagyon lehet tervezni,nem is érdemes.

Ez a modern élet átka.

Én már nem fogom fel olyan drasztikusan,mert egyszer úgy is véget ér az élet.Aztán ki eddig,ki addig jutott,lényegtelen...

2018. okt. 13. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
4%
Megkerdezhetem miért nem dolgozott akkoriban az anyukád?
2018. okt. 13. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
70%

tehát te egy magán egyetemre jársz mert METU az budapest metropolin egyetem rövidétése,tehát fizetős.


többieknek ez egy akreditált egyetem ,tehát ha ezt elvégzi pont annyit fog érni mint az állami.

[link]

2018. okt. 13. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
92%
De, tanulhatsz szakmát 26 évesen ingyen, csak nem nappalin. Mert a két ingyenes okj nem kötött életkorhoz.
2018. okt. 13. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!