Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szeretnék saját döntéseket...

Szeretnék saját döntéseket hozni! Hogy beszéljem meg édesanyámmal?

Figyelt kérdés

Tizenhét éves vagyok, akit úgy kezelnek, mint egy gyereket.

Nem ehetek azt, amit szeretnék, mert ,,Ő jobban tudja". Az utóbbi időben elég sok étellel besokalltam, már nem esnek jól, ennek ellenére Ő folyton azt főzi és meg van sértődve, ha nem eszem belőle. Azt mondja, egyszer meg lehet enni. Ha magamnak csinálnék a főztje mellett, akkor is megsértődik.

Sehova nem mehetek, csak ha Őneki hetekkel előtte szólok és 20:00-ra hazaérek.

Meg akarja mondani, hogy mikor és mennyit tanuljak, miközben négyeseim-ötöseim vannak. Ha nem csinálom azt, amit mondd, akkor megsértődik, megbüntet, elveszi a telefonom (amit magamnak vettem saját, évekig gyűjtögetett pénzből.)

Amikor meg akarom vele beszélni, hogy már nem vagyok óvodás, képes vagyok felelőséget vállalni saját magamért, felháborodik és azzal védekezik, hogy Ő egy jó és engedékeny szülő, hogy másoknak ennyit sem engednek meg, a világ veszélyes és örüljek a szabadságnak, amit kapok. Nem éjszakákba nyúlóan akarok kimaradozni otthonról, nem dohányzom, nem járok bulikba, nem iszom, jó jegyeim vannak, terveim vannak a jövőmmel kapcsolatban, amikért aktívan teszek is. Csak annyit szeretnék, hogy hagy döntsem el, mit szeretnék, hagy legyen szavam a saját életemben, ne mindent helyettem döntsön el, aztán ha saját véleményem van, nyomja el bennem.


Tudnátok valami hasznos ötlettel szolgálni? A költözés nem opció, kollégiumba nem engedne el, mert eddig mindig bejárós voltam, indokolatlannak látná és nem engedné.

Továbbá sértegetésekre nem vagyok kiváncsi, sem velem, sem édesanyámmal kapcsolatban. Nem egyszerű ember, de felnevelt és szeretem, csak erre a problémára nem találok megoldást.



2018. okt. 14. 16:10
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
94%
Mivel nem adnak neki igy nincs neki, mi is néztünk mikor ide benyomták,szava nem lehet.. Probáltuk rávenni h költözzön,de nincs pénze nulla a számlát a bigott anyja kezeli aki beteg.. És Szerinte mi megfertőzzük a lánya agyát a mocskos életmodunkkal,ja ha az a mocskos életmod h családunk van saját fizetésünk életünk akkor tényleg mocsok.. Sajnos a legtobb ilyen beteg családi háttér a vallás miatt van..
2018. okt. 14. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
75%

De kérdező, menj el kollégiumba, csak ne most, hanem egyetem alatt.

Édesanyád betegesen kontrollálni akar és tapad rád. Édesapám hol van a történetből? Bár valamiért azt gyanítom, hogy egyedülálló és azért "nyersz meg" te minden figyelmet.

2018. okt. 14. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
100%
#3-as vagyok. Azt írod, volt megegyezésre precedens, de nem működött. Akkor csak három megoldást látok. Az egyik, ha el tudsz költözni valamelyik nagyszülődhöz. A másik, hogy összeszorítod a fogad, kibírod, amíg egyetemista nem leszel, és minél messzebb mész kollégiumba. Nem lesz egyszerű. A harmadik, hogy addig hisztizel, amíg engednek. Ennek vannak veszélyei, eltilthatnak mindentől, stb. Ha te tudsz más megoldást is, akkor próbáld azt, de tartok tőle, hogy azért érdeklődsz itt, mert nem látsz megoldást.
2018. okt. 14. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:

Egyetemen egyértelműen kollégista leszek. Először azt sem akarta, de aztán belátta, hogy így egyszerűbb nekem.


Még egy dolog Kalap úrnak! Ha én bejelenteném, hogy megyek valahova, egyszerűen csak nem engedne kimenni az ajtón. Ha pedig elmennék, akkor utólag büntetne meg. Nem lehetek örökké távol.

2018. okt. 14. 19:21
 15/16 anonim ***** válasza:
Sajnos hagyod magad elnyomni 17 vagy jovore 18 os ,bezár majd a szobába v hogy nem ki,tudod én kimentem 15 évesen is.. És normális lettem,de nem is élek pórázon,ezt neked kell elérned h ne ovodásként kezeljenek mikozben maholnap 18 vagy szavazo polgár de anyuci nem enged ki az ajton..
2018. okt. 14. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
51%

Saját döntéseket szeretnél úgy hozni, hogy tőlünk kérdezed meg, hogy kéne a szüleiddel ezt megbeszélni?

Szerintem fuss neki mégegyszer...

2018. okt. 15. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!