Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ezt megbeszélhetem a szüleimme...

Ezt megbeszélhetem a szüleimmel, vagy inkább ne ijesszem meg őket?

Figyelt kérdés
Most jöttem koliba és középiskolába , és kicsivel később megkattant bennem valami. Kb 5 napja folyamatosan csak sírni tudnék, nem érzem értelmét az életnek ha úgy is meghalnunk. Egyfolytában rágódom, és rettegek a szüleim elvesztésétől. Nem vagyok ott fejben sehol, nem tudok figyelni semmire. Nem tudom mi történt velem, de nagyon rossz. Ha hazamegyek, ezt megbeszélhetem a szüleimmel, vagy ne ijesztgessem őket? Ez el fog múlni magától?
2018. okt. 15. 07:13
1 2 3 4
 1/31 A kérdező kommentje:
Lány vagyok, anya 56, apa 53 éves.
2018. okt. 15. 07:14
 2/31 anonim ***** válasza:
100%
Beszėlgess velük nyugodtan erről.
2018. okt. 15. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 A kérdező kommentje:
Megijedtem az idő múlásától, egyszerűen pánikolok ha a jövőre gondolok, amikor már nem lesznek a szüleim velem. Egész hétvégén sírtam, nagyon megijesztettem szegényeket. Most is sírok, de nem tudom miért. Hogy tudnék segíteni magamon?
2018. okt. 15. 07:21
 4/31 anonim ***** válasza:
87%

Meditáció, ha hiszel benne.

Beszélgess velük, ez nem "szégyen" vagy "titkolnivaló"


Nekem pánikrohamaim voltak régen a halál miatt.

2018. okt. 15. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
87%

Szimplán gyerek vagy még nagyon és hiányoznak a szüleid, ragaszkodsz hozzájuk, csak felfújod a problémát és valószínűleg neked még nagyon korai volt leválni így tőlük... Nem kell meghalni, csak mert le kell szakadj a szüleidről. Tölts velük több időt hétvégén/szünetekben, csináljatok együtt programokat.

Ha ennyire nem tudod élvezni az önállóságot, keresd fel akár az iskolapszichológust.

2018. okt. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
100%
Ha most kezdted a középiskolat akkor 15 lehetsz es koliban sajnos ehhez neked meg korai. Hianyoznak a szuleid, rossz egyedul.az en lanyom is 15 es mar 1-2 nap tavollet is sok neki, nagyon kötődúnk egymashoz nagyon szeret otthon velem lenni.
2018. okt. 15. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
92%
Túl gyerek vagy még és kiszakadtál a megszokott, szerető légkörből. Még nincsenek igazi barátaid, tehát a kollégiumban is egyedül érzed magad egy idegen környezetben. El fog múlni lassan, ez a depresszió, amit érzel.
2018. okt. 15. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 A kérdező kommentje:
De hát otthon is egész hétvégén sírtam, talán csak egy kicsivel volt jobb. Ha holnap hazamegyek, és megbeszélem a szüleimmel, jobb lesz? Mindenképp hazamennék csütörtökön, de addig nem tudom tartani magam.
2018. okt. 15. 09:29
 9/31 anonim ***** válasza:
100%

Ez az új helyzet depressziót váltott ki benned.

Beszéld meg velük nyugodtan, már attól meg fogsz könnyebbülni egy kicsit.

Nagyon korai még az elvesztésükre gondolni, de ezt majd ők is megmondják neked!

2018. okt. 15. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/31 A kérdező kommentje:
Még az lenne a kérdésem,hogy miért egy hónappal a beköltözés után jelentkezett? Még annyi hogy nem tudok figyelni semmire, nem tudok enni és igazából nem is érdekel semmi. Konkrétan egész nap csak járnak a rossz gondolataim. Néha kicsit jobb, de általában egész nap csak sírni tudnék. A szüleimnek mondtam, hogy szeretnék bejárós lenni, hátha jobban lennék, de sajnos 60 km a távolság, és hajnali háromkor kéne kelnem. Iskolát azért nem válthatok, mert a szüleim szerint ez jó iskola, és ne rontsam el a jövőmet. De sajnos jelenleg pánikot érzek ha a jövőre gondolok.
2018. okt. 15. 09:38
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!