Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok tenni ha a saját...

Mit tudok tenni ha a saját szüleimmel nem jövök ki?

Figyelt kérdés
15 évig voltak együtt de úgy , hogy minden hónapban veszekedések hada. El váltak anyámmal maradtam de ugye bár volt az , hogy apu is anyu is azt mondták gondoljam meg kivel maradok egymás ellen beszéltek apukám nem nagyon foglalkozott velem hát anyu se sokat de ő legalább minimálisan és vele maradtam de kezdem meg bánni ezt az egészet mert folyamatosan bánt stb és már sajnos el értem azt a szintet., Hogy idegi alapon érszűkülettes a végtagjaim és már nincs mi boldogság tegyen az életben hisz hisz se apám se anyám nem szeret és nem akkar és nincs senkim apám azt mondta az se érdekli ha a hidd alatt döglök meg anyám is hasonló képen van . 2 hónap múlva 18 leszek az még szinte sok idő de már nem bírok vele maradni lehetne valamit tenni ?

2018. szept. 5. 10:30
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

"2 hónap múlva 18 leszek az még szinte sok idő de már nem bírok vele maradni lehetne valamit tenni ?"


Mit lehetne tenni? Várni, amíg eltelik a 2 hónap.

Egy dolgot azért megkérdeznék Tőled: mit szándékozol 18 éves korod betöltése után tenni? Elmenni otthonról? Hová? Van félretett pénzed? Van valamilyen szakképzettséged? Van valamilyen terved, hogyan, miből fogsz megélni?


Mert ha mindez nincs, akkor könnyen belesétálsz valakinek a karjába, aki szintén csak kihasználni fog.

Szállást biztosít, aztán cserébe kér ezt-azt... , stb.

Szinte m,ajdnem biztos vagyok benne, hogy innen is fogsz kapni ajánlatokat, te meg örülsz majd neki, hogy végre törődik Veled valaki - aztán cseberből vederbe.


Tudom, miről beszélek, mert én is alig vártam, hogy el tudjam hagyni a szülői házat, végre valakitől szeretetet kapjak - férjhez mentem/menekültem - de "természetesen" nem jött be a dolog.

2018. szept. 5. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Van egy kis spórolt pénzem

El menni egy szálos munkára

2018. szept. 5. 10:56
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha nem vagy kész változtatni az életedben, akkor nem lehet segíteni rajtad" (Hippokratész)


A jövővel foglalkozz, ne a múlttal.


Tanulj, sportolj, járj társaságba,járj el táncolni, alakítsad ki a saját életed.

Foglald el magad,olvass vagy tanulj nyelveket.

Alapozd meg a jövődet.

2018. szept. 5. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Gondolom, van otthon anyukádnál egy külön szobád. Fogd fel úgy a dolgot, hogy albérletben laksz otthon, majd ha lesz kereseted, adjál haza annyi pénzt, amennyit egy albérletre fizetnél, de ne menj el máshova, máshol sem lesz jobb. Remélhetőleg nem azért mondják otthon, hogy az sem érdekli őket, ha a híd alatt fogsz aludni, mert italozol vagy kábítószerezel, vagy ilyen ismerőseid vannak. Az ilyeneket messzire kerüld el, és próbálj meg alkalmazkodni anyukádhoz, ha mondjuk ketten laknátok egy albérletben, akkor is alkalmazkodni kellene. Tegyél mindig rendet magad körül, mosogass el magad után, mossál ki magadra, ilyenekre gondolok. És persze tanuljál, hogy legyen egy megfelelő szakmád. Nekem is ilyen volt a családi hátterem, sajnos, de én nagyon szorgalmas típus vagyok, amit el akarok érni, azt elérem, lett szakmám, óvónő, te is keress magadnak egy olyan szakmát, amit szívesen csinálsz majd, csak erre gondolj, és a tanulásra, hogy elérhesd a céljaidat, a szüleidre meg inkább megbocsátással gondoljál. És persze keress egy-két megfelelő barátot, akikben megbízhatsz, és majd, ha eljön az ideje egy fiút/lányt is.
2018. szept. 6. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen <3 én mindent megpróbálok
2018. szept. 7. 07:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!