Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tudok tenni? Nem akarok...

Mit tudok tenni? Nem akarok többet a “szüleimmel” élni!

Figyelt kérdés
Röviden annyi, hogy mióta az eszemet tudom mindig bántottak (nem fizikailag, lelkileg ami szerintem sokkal rosszabb mert ez sosem gyógyul már be), mindig másokhoz hasonlítgattak, ki ilyen ki olyan. Nézzem meg őt meg amazt, mennyivel jobban, mennyivel csinosabbak. Igen, nem voltam mintagyerek, de olyan vagyok amilyen nem fogok és nem is akarok megváltozni, sajnálom, hogy csődtömeg vagyok a szemükben és nem olyanra sikerültem amilyenre terveztek. :) Lány vagyok amúgy, egy lelkironcs, egy depressziós, mert mindig elnyomva éreztem magam. EGYSZER SEM éreztem, hogy tartoznék valahova, hogy fontos lennék. Egyszer sem hittem mabamban, hiszen senki nem hitt/hisz bennem. Fizikai fájdalmat érzek, annyira gyűlölöm azt aki lettem miattuk. 17 vagyok, elszeretnék költözni innen de nem tudok hova menni mert még iskolába járok és nem is tudnék őszintén szólva a lábaimra állni, hiszen erre sem tanítottak vagy készítettek fel. Nem tudom hol kezdjem, de el akarok menni innen és soha többé visszanézni.
2018. szept. 1. 22:30
 1/10 anonim ***** válasza:
51%

Nyenyenyenye! Elhiszem h szr volt neked a gyerekkor, de ha mindig ezen keseregsz meg hajtod h bizony te „roncs” vagy meg “ depresszios”, az be is teljesiti onmagat.

Tanulj, most mast nem tehetsz, azon kivul hogy mellette diakmunkazol es elteszel annyit , amennyit csak tudsz..17 evesen jogilag ugysem mehetsz sehova.

2018. szept. 1. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Mivel kedves #1 gondolom nem volt rossz gyerekkorod nem tudod, hogy ezt nem tudod kitörölni magadból!

Eppen ezert szeretnek elkoltozni es soha nem nezni vissza, mert nem akarok ebben az allapotban maradni. Ha itt maradok, csak rosszabb lesz. Koszi, h irtal.

2018. szept. 1. 22:46
 3/10 anonim ***** válasza:
76%

Fiam lassan 3 éve Egyesült Államokban él, így egyedül élek egy 3 szobás lakásban Budapesten. Mondanám, hogy gyere költözz hozzám, de olvasva amit írtál, még ha felajánlanám is. Hogyan tovább? Mert eltartani senki nem fog csak a szüleid, akikkel nem tudsz együtt élni.

17 évesen kezdhetnél magaddal, hogy 18 évesen eltudj menni. Az önsajnálat sosem fog segíteni rajtad.

2018. szept. 1. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
18%

Először is félre a negatív gondolatokkal kedves kérdező, valóban az önsajnálat csak nég mélyebbre fog húzni, amiből aztán nehéz lesz kivergődni...te is ugyanolyan értékes ember vagy , mint bárki más (különben is, anyádék honnan vették, hogy a "többiek" sokkal különbek nálad, mit láttak amitől ennyire bizrosak ebben?; lehet, hogy azok, akikkel téged összehasonlítgattak, csak még nagyobb lelkironcsok, mint amilyennek te leítad magad; csak lehet hogy éppen jobban néznek ki nemtom külsőleg..

Szóval szerintem először magadban kéne rendet tenni, meg én a helyedben azon is elgondolkodnék, hogy én mennyire vagyok hibás ebben a helyzetben, mert lehet, hogy én vívtam ki az ellenszenvüket a viselkedésemmel. Félre ne értsd, nem bántásból mondom, csak az éremnek mindig két oldala van , ismerni kell mindkettő, hogy levonjuk a tanulságokat.

Amúgy pedig szerintem tanulj szorgalmasan, hogy bekerülj valami jó egyetemre , legyen megbecsült szakmád és később ne nagyon szorulj a szüleidre anyagilag.

Minden jót neked, és sose add fel!

Egy kortárs

2018. szept. 1. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%
17 évesen állami gondozásba kérheted magadat, ha a szüleid bántalmaznak.
2018. szept. 2. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Egyét NE tegyél!

Sok lány esik abba a hibába, hogy összeszed valami pasit, hogy legyen kihez költözni. Annak 99%- ban az a vége, hogy ugyanúgy nincs hova menned, amit a pasi ki is használ, és szerencséd van, ha csak lelkileg bántalmaz.

2018. szept. 2. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ahogy a többiek is írták. Torekedj az 5,00ás átlagra a suliban. Ha nem akarsz otthon lenni dolgozz. Diakszövetségen keresztül sok helyre el lehet jutni. Nem akarsz dolgozni ? Sportolj, addig sem otthon vagy.

Csak akkor tudsz kimászni onnan, ahol most vagy, ha teszel is érte.

Átérzem milyen ha mindig a saját szüleid “bántanak” én is folyton megkaptam. Te miért nem tudsz ilyen szépen feloltozni? Te miért nem tanulsz ilyen jól ? Te miért csak 2. Lettél ? Stb.

Utaltam ezt, és már vissza is szóltam, hogy ha ennyire jobb a másik akkor cseréljenek el..

mindenesetre nem cseréltek el, de nem is igazán hagyták abba akkor, csak később, amikor már csak ritkán láttak, ugyanis kolis lettem.

Az önmarcangolás abszolút semmit nem segít, sőt, csak meg rosszabb lesz.

Rengeteg mindent tehetsz amitől jobban érezheted magad, hát keress valamit ami érdekel.

Kitartás :)

20/L

2018. szept. 2. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Azt javaslom, a következőket gondold át:


1. Előbbre visz, ha visszafelé mutogatsz és a szüleidet hibáztatod?


2. Rossz hírem van, meg kell változnod ahhoz, hogy a céljaidat meg tudd valósítani és kikerülj a nyavajgós fázisból.


3. Fogadat összeszorítva elkezdesz kőkeményen megtenni dolgokat azért, hogy előre haladj, pl kezdj el nagyon tanulni, hogy olyan munkákat is megkaphass, amivel saját lábra állhass.


Semmi értelme azon agyalni, hogyan tudnál 17 évesen elköltözni, ez tévút. Ha ezt megérted és elkezdesz magadon dolgozni és változni, van esélyed egy jobb életre.

2018. szept. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Emberek, ti miről beszéltek? Eppen azért kertem a tanacsokat, mert NEM AKAROK ebbe a helyzetben maradni, én igen is tenni akarok ez ellen! :D

Szóval nem értem, nyilván felelős vagyok a tetteimért, nem foghatom a szüleimre! Nem rájuk mutogatok, DE ha nem bántak volna velem úgy mindig ahogy, most sokkal kiegyensúlyozottabb lennék, több barátom lenne, nem lennék antiszoc, nem lennék magányos és nem utolsó sorban nem érezném magam egy senkinek! De én eldöntöttem, hogy ebből nem kérek, el akarok költözni! Csak tanácsokat kértem. :)

2018. szept. 2. 21:28
 10/10 anonim ***** válasza:
Mégis milyen tanácsot vársz? Mert csak panaszkodsz, de semmit nem teszel érte, hogy amint 18 éves leszel letudj lépni. Adtak tanácsot. Tessék elmenni dolgozni. Gyűjtsd a pénzt, és 18 évesen lesz annyi pénzed, hogy tudj lépni.
2018. szept. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!