Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Kitisztulni látszik előttem...

Kitisztulni látszik előttem az, hogy kik is számítanak?

Figyelt kérdés

Egyetem miatt költóztem,100km-re,hetente haza tudok járni szerencsére.

Nyáron napi rendszerességgel mentem mamáékhoz. Szeptember óta egyikőjük sem hívott fel,hétközben,hogy mí újság. Még a névnapomom sem. Ugyanez a helyzet anya tesójával is.

Anyáékkal naponta beszélek, de velük alig.

Ugyanakkor az egyetemi elindulásban sem kaptam semmi segítséget tőlük(nagyszülők és anya tesója). Gondolok itt 120k értékben laptopra, bőrönd,ruhák,egyéb elengedhetetlen dolgok besegítésében. Már 1 tusfürdő megvétele is jelentett volna valamit. Nyílván nem várom el,hogy ők ruházzanak fel, de némi kis apró segítség jól esett volna(akár szállításban is).

Anya tesója nyáron egyszer sem mondta,hogy menjünk el közösen strandra/kirándulni. De egy 6 éves távoli rokon fiút simán elvitte egy nagy aquaparkba,ahová én is szerettem volna menni. (Tettem utalást erre.)

Ugyanakkor ha hazajövök mindig megkapom,hogy "látom jó sorod van,mivel még fogytál le" jellegű beszólásokat. Nem is értem miért oly lényeges ez, utcánként 2 kajálda tuti van minden városban..

2 hete emiatt a tányérnyi ételt,amit ettem konkrétan földhözvágtam miután ezt szóvá tették. Nem vagyok pedig indulatos, nem rongálok,inkább csak forrok magamban. De nem bírtam. Azóta evéskor másra sem bírok gondolni,mint erre a beszólásra. Nem vagyok vékony,de dundi sem. Pont a 2 között nekem megfelel,de nem.vár ilyet az ember.

Ezeket a sorokat is 2 hét után tudtam leírni,de a mai napig bánt a dolog,hogy ilyen típusú emberekkel kell élnem.

Így most 19 év után jövök rá,hogy tényleg csak anyáék számítanak nekem.

19 évet csesztem el idiótákra.



2018. okt. 19. 23:23
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
55%

Így van.

Innentől kezdve azokkal foglalkozz akik törődnek veled!

Majd meg keresnek mikor már lesz valami jól fizető állásod, de majd akkor te is szrd le őket és ne is segits nekik.

2018. okt. 20. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
68%

És ahogy segítettek neked a szüleid te is úgy segitsd

Őket ha kell.

De nincs szükségük segítségre is néha vehetnel nekik valamit majd az egyetem által talált munkából. Mert nekik is köszönheted egyrészt hogy majd eljutsz odáig.

2018. okt. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
72%
“látom jó sorod van, mivel még fogytál le” Mi van???
2018. okt. 20. 05:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
93%
Kedves egyetemista, próbálj felnőni.
2018. okt. 20. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
95%

Mi vaaan?

Nem a nagynénéd dolga téged öltöztetni vagy tusfürdőt venni... Ő vigyen strandra? 19 vagy!

2018. okt. 20. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
86%

Mi családon belül szorítunk, örülünk, ha sikerül valami a másik családtagnak (felvételi, külföldi ösztöndíj vagy éppen baba), de pl egymás gyerekét nem finanszírozzuk. Arra szerintem ne építs, hogy nagyszülő/nagynéni beszáll a beiskolázásodba.

A cseszegetés más téma, a cseszegetőket én is leépítettem (nagynénémmel nem beszélek 13 éve.)

2018. okt. 20. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
94%
Esküszöm nem értem, hogy egy felnőtt, 19 éves embert miért az idős nagyszulo kellene hogy hívja, miért nekik kellene pénzelniük és miért kellene a szülő testvérének a felnőtt unokahugot vagy unokaocsit az aquaparkba hurcolnia. Ne haragudj, a világ nem körülötted forog. Ha meg nálam vágnád földhöz az etelt, ah ,enne az utolsó látogatásod, ah hetszentseg
2018. okt. 20. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
75%

A nagyszüleid felnevelték a szüleidet, iskolába járatták, ruházták, sőt még tisztálkodó szereket is vettek a gyerekeiknek. Nem az ő feladatuk, hogy a felnőtt unokájukat is ellássák.

Ha a szüleid nehezebben tudják előteremteni a rávalót, miért nem mész diákmunkázni? Te MIT TETTÉL eddig másokért, magadért? Amit írtál magadról, egy hisztis, elkényeztetett gyerek vagy, akiről gondoskodni kell (strand), aki földhöz vágja a tányért, ha valami nem tetszik. Nem véletlen, hogy anyád tesója nem veled megy kikapcsolódni, hiába célozgatsz! Szerintem ő már kiismert...

Próbálj változni, mert a szüleid is besokallnak tőled!

2018. okt. 20. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%
Nem értem miért a nagynéninek kellene egy felnőtt egyetemista lányt laptoppal felruházni...
2018. okt. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
79%

Hát őőő, 19 évesen költöztem el, most vagyok 22, de engem soha nem hívnak fel a nagyszüleim, mivel nekem nem mindig jó, nekik mindig jó, mert otthon vannak, így evidens, hogy én hívom őket. :D Én nem vártam el, hogy bármit is vegyenek nekem, mert az én döntésem volt elköltözni, ez nehogy már nekik kerüljön pénzbe. Azon se sértődtem volna meg, hanem anyám tesója a nyáron elmegy nélkülem nyaralni. Kötelező engem vinni vagy mi? :D Jó ég...


Amúgy meg valószínű, csak neked tűnt fel, hogy elköltöztél. Ha hetente haza jársz, és hétvégente találkozol velük, az ugyan az, mintha otthon lennél, de hétköznap nem érnél rá, mert tanulnál... :D Ezt nagyon felfújod.

2018. okt. 20. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!