Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az, aki azt állítja, hogy a...

Az, aki azt állítja, hogy a családban minden rendben, hazudik! Szerintetek is?

Figyelt kérdés

Szerintem minden családban van ilyen vagy olyan probléma. Tökéletes család nincs.


Ti hogy vagytok ezzel? Mi a véleményetek?



2018. okt. 25. 01:37
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem attól tökéletes a családom hogy szerető párom van, 2 jól tanuló megbizható gyerekem és nem szenvedünk hianyt semmiben. Problemak nekünk is vannak de nem egymással szerencsére.
2018. okt. 25. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%

Kinek mi a probléma. Nem ugyanaz, ha valami kis dologban nem értetek egyet és azt kell megbeszélni, mintha egy pár üti vágja egymást.

Lehet, hogy egy nagyon rosszul élő családnak egy másik tökéletes.

Szerintem nem hazudik az, aki azt mondja, hogy minden rendben. Csak nem akarja kiteregetni a kis apró problémáit, mert az mindenkinek van. Az meg simán elképzelhető, hogy nem mindenhol vannak nagy gondok.

2018. okt. 25. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
87%

Travelmylife !


Sajnos a szabályzat tiltja, hogy bemásolóján a privát üzenetedet, különben megtenném. Olyan magasröptű intelligenciával fűtött, higy a szavam is elakad szinte. Már értem, miért etetted fel a kérdést. Valóban problémás az életed. Próbáld meg megoldani. Nem, nem bunkó privát üzenetekkel.

Ui.

Ne is fáraszt magad azzal, hogy újra írsz, letiltottalak

2018. okt. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

A probléma tök relatív és szubjektív is. Konfliktusok vannak mindenhol, ahol 1-nél több ember van. Pl. Miért nem rakta el xy maga után a koszos tányérokat- ebből veszekedés- konfliktus lesz, de nem probléma, még ha xy ezt hetente 5x megcsinálja is.

De vannak problémák is. Alkoholizmus, erőszak, terror stb. De azért nem ez az általános.

2018. okt. 25. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%
Nekem minden ok a szüleimmel. Nyilván vannak kisebb gondok, de nem egymás között.
2018. okt. 25. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nincs tökéletes család, mindenhol vannak néha súrlódások. DE!!!! Intelligencia kérdése, hogy kezelik.


Elfogyó WC papírok, le vagy felhajtott wctetők, kiürült mosogatószerek és egyéb triviális baromságokon csak a feszkós prolik kapnak annyira össze, hogy mindenki szét akarjon költözni.


Én pl kiválóan elvagyok a többgenerációs villánkban és családi vállalkozásunkban úgy, hogy apám, tesómék is tagok benne és úgy is élünk, hogy együtt is, de mindenkinek megvan a külön vacka.

Van itt is néha vita, vagy nézeteltérés, de ezek kisebb problémát jelentenek, mint külső cégnél és albérletben nyíglődni.

2018. okt. 25. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Nem kell valaminek tökéletesnek lennie ahhoz, hogy jó legyen és rendben működjön. Szerintem senki se gondolja azt, hogy létezik olyan, hogy tökéletes (az élet bármelyik területén). Nekem pont undorító családom volt (alkoholizmus, bántalmazás, mentális betegségek), ezért nekem a család pont nem minősül értéknek (főleg ha azokat az embereket vesszük, akiket nem mi választunk az életünkbe, pl. szülők vagy egyéb rokonok), de ettől még ismerek szuper családokat, akik szeretik, támogatják egymást és mindig összetartanak és a kisebb-nagyobb (elkerülhetetlen) konfliktusok ellenére csak azt tudom róluk mondani, hogy nagyon jó család.
2018. okt. 25. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:

Szerintem iskolából, munkából adódóan mindig vannak megoldandó dolgok, lerendezendő viták. Minden családban ott van a legfőbb téma, a pénz. A rokonok. Bármi. Meg szerintem ha egy családban van probléma meg megoldandó nézeteltérés, persze normális keretek közt az egészséges. Mi pl hiába élünk jó anyagi körülmények között, sokat vitázunk és tudjuk, hogy kell is. Mert a vita mindig békét szül. Vitázunk politikán, rokonokon de még a tv műsoron is. Nem veszekszünk! Vitázunk. Nem u.a.


Megnyugtatom a kötözködő kiskakast, jobban élünk rengeteg embernél! Mellesleg ilyen gyenge elmével ami neked van, nem való a gyik! Na pussz helló

2018. okt. 25. 14:37
 19/21 anonim ***** válasza:

Ez attól függ hogy a "minden rendben" kinél mit jelent pontosan. Igazából ha nem olyan problémák vannak hogy örökösen vitáznak mindenen, meg veszekednek, meg szinte nem bírnak egymás közt élni ez már sokaknál komoly gond. De ha ezek nincsenek, hanem csak az például hogy agyalnak az anyagiakon, munkán, meg a jövőn hogy később mi hogyan legyen ezek inkább kisebb problémák, ami mellett élhetnek tökéletesen ahogyan az nekik jó például, ilyen téren lehet az hogy minden rendben.

De sokan mondják hogy a gondokat leszámítva minden rendben, tehát egészségesek, nem éheznek, jó viszonyban vannak, ez simán lehet az hogy tényleg nincs nagy gond.

Kisebb gondok meg mindig, mindenhol, mindenki életében vannak. Olyan ember meg család nincs a földön ahol nincsenek problémák valamilyen szinten. Olyan mondjuk van hogy megoldódnak a gondok és néhány napig tényleg nincs gond, ilyen van, de utána ismét adódik más.

2018. okt. 25. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Nem hazudik, csak szerencsés, jó a probléma megoldó képességük.


Persze probléma mindenhol van, de az a nem mindegy hogy milyen mértékű és hogyan tudja kezelni a család. Van ahol egy kis hétköznapi stressz is elmebeteg családot eredményez, mások meg fel sem veszik.

2018. okt. 25. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!