Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szüleim nem tudnák...

Ha a szüleim nem tudnák magukat ellátni, befizethetem őket szociális otthonba, vagy kötelességem személyesen gondoznom őket, ha ők úgy akarják?

Figyelt kérdés

Ha mondjuk rokkanttá válnának, és fizikailag képtelenek lennének magukat ellátni, akkor engem milyen módon terhelne a szülőtartás?

Ha van elegendő vagyona a szüleimnek, de ápolásra szorulnak, akkor engem kötelezhetnek a napi ápolás elvégzésére? Akár odaköltözésre, vagy a szülőm hozzám költöztetésére?

Mi a helyzet, ha nincs elég vagyonuk? Gondolom akkor kötelezett vagyok szülőtartást fizetni, ez érthető, de dönthetek úgy, akaratuk ellenére, hogy nem én ápolom őket, nem utaztatom őket, nem én vásárolok be nekik, nem én segítem a mindennapi életüket? Dönthetek úgy, hogy csak ápolókat fizetek, vagy szociális otthont fizetek nekik?


Összefoglalva engem milyen formában terhel a szülőtartás, ha a szüleim nem (csak) pénzügyi támogatásra, hanem fizikai ápolásra (is) van szükségük?



2018. nov. 2. 02:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%
Hetes vagyok. Megoldják, az az ő dolguk hol fognak élni, nem a tiéd. Mégegyszer leírom: anyagi kötelezettségeid lesznek, ha lesznek. Semmi másra nem vagy kötelezhető. Ha te magad kéred a bíróságon, hogy szeretnéd őket saját kezeddel gondozni, azt lehet, de ha te nem szeretnéd akkor nem kell. Ha annyira rossz állapotban lennének, hogy tényleg otthonba viszik őket, neked akkor is csak fizetni kell, semmi mást! Hogy mennyit, azt majd a bíróság állapítja meg, sokmindentől függ.
2018. nov. 2. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
34%
Gondolom örökséget se vársz majd. Én tuti, ha ilyen lenne a gyerekem hozzámállása, minden vagyonom az ápolóimra íratnám, nekik ajándékoznám, gyereknek csak a nagyon minimális köteles rész.
2019. márc. 13. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

#12: gondozták valaha idős embert? Én végigcsináltam, és bizony az utolsó félévre kénytelen voltam édesanyámat otthonba adni!

Tudod, nehéz úgy gondozni valakit, ha késsel fenyeget, mert nem ismer meg, és azt hiszi, betörő vagy.

Na meg amikor meggyanúsított, hogy az elloptad a soha nem létezett ékszereit.

A végén azt mondta a doki, 24 órás felügyelet kell neki. És ezt értsd szó szerint! A wc-re nem mehetsz ki úgy, hogy egyedül hagyod! Orvoshoz, boltba, főleg nem!

Amikor alszik, ülsz az ágya mellett, hogy ha felébred, ne csináljon hülyeséget!

Kíváncsi lennék, ezt a részét hogy oldanád meg...

2019. márc. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

A másik meg, ha szellemileg ép, akkor se napi 2-3 órás elfoglaltság, ha teljesen lerokkan.

Ha valaki otthagyja a munkahelyét, és elmegy ápolásira, lehet, a lakáshitelét nem tudja fizetni, és az ápolásiból nem lehet megélni!

Ha sokáig tart az állapot, akár 10-20 év is lehet. Ha valaki 10-20 évre kiesik a munkából, utána 50 felett hol talál munkát? Később miből lesz nyugdíja?

2019. márc. 13. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!