Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szülői tartásdíj? Kötelességem...

Szülői tartásdíj? Kötelességem eltartani a szüleimet vagy sem?

Figyelt kérdés

Nagykorú vagyok, külföldön dolgozom, a szüleim 4 éve kiraktak otthonról, mert az iskolát választottam a munka helyett, hogy legyen szakmám (fél év kellett, hogy befejezzem a 12. évemet... nem akartam félbehagyni).

Albérletben laktam, 2 munkahelyen dolgoztam, hogy megéljek.

Volt, hogy segífettem a szüleimnek, mert hitelt hitelre halmoztak.

Azóta is zaklatnak, mindent tőlem követelnek. Most ezzel jönnek, hogy a fizetésem 50%-át köteles vagyok nekik adni.

Amúgy leszázalékoltak mindketten, évek óta nem dolgoznak. Csak a cigi meg a pia, fekszenek egész nap.

Elvileg havi jövedelmük 120 ezer (nő 80e, férfi 40e).


Sms-ben zaklatnak és fenyegetnek, hogy a bíróságra fognak juttatni, ha nem fizetek.

50% kötelező, de ők 70 ezret KÉRNEK CSAK.


2017. okt. 24. 15:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Hehe, ez jó vicc.


A tartásdíj MAXIMUM 15-20 ezer forint lenne, mivel dolgozhatnának.

De az mindenképp nagyon pozitív a bíróságon, hogy elpiálják a pénzt... hagyjuk már :D

2017. okt. 24. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező, a szüleid dumája úgy hülyeség, ahogy van. A dolog menetrendje az, hogy ők beperelHETnek rokontartásért, a bíróság meg megítélHETi, ha jónak látja. És ha megítélte, akkor lennél köteles a megítélt összeget a megítélt ideig. (MINDEN tartásdíj így működik, kötelezett onnantól köteles fizetni, amikortól a bíróság megítélte - vagy közjegyző által ellenjegyzett szerződésben vállalta)

Úgyhogy most a szemük alá jár nekik - ha félre nem ugranak...

50% nem a "kötelező" - olyan ugyanis nincs - hanem a bíróság által megítélhető maximum.

2017. okt. 24. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

"A szülő ugyanis csak abban az esetben jogosult tartásra, ha önhibáján kívül rászorult és nincs tartásra kötelezhető házastársa, volt házastársa, vagy volt élettársa.

Rászorultnak pedig az olyan személy tekinthető, aki életkoránál, vagy munkaképtelen állapotánál fogva keresettel nem rendelkezik és nincs egyéb forrásból származó jövedelme sem, és – személyes szükségletei kielégítésére szolgáló vagyontárgyak kivételével – értékesíthető vagy hasznosítható vagyonnal sem rendelkezik."

2017. okt. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg lehet mondani, hogy akkor rendezzétek a bíróságon. Még a középiskola befejezése előtt kiraktak otthonról, nem is magatehetlenek, valószínűleg semmit sem kapnának. Csak rád akarnak ijeszteni.
2017. okt. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

Még valami, 3-an vagyunk testvérek, de csak engem zsarolnak, zaklatnak... mivel én segítettem a legtöbbször.. úgy, hogy nekem sem volt.

A nővérem is most kezdett külföldön dolgozni, a barátjával él már egy ideje, de őt nem küldték el otthonról.

A legidősebb, a bátyám hamar elköltözött otthonról, mert nem bírta a nyomást, sokáig nem tartottak kapcsolatot, most sem igazán, mert őt is sokat szapulta, és megmondta, hogy nem kér belőlük.

2017. okt. 24. 15:21
 6/16 anonim ***** válasza:
100%

Van a törvényben valami kitétel, ha a gyermek bizonyítja a szülők érdemtelenségét.

Szóval kedves szülők pereljenek nyugodtan, te + majd keresel egy ügyvédet, + tanúkat, bizonyítékokat, hogy ők hogyan neveltek téged és kitől is kérjenek szülőtartást.

2017. okt. 24. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem így működik,a bíróság állapítja meg a tastasdíj összegét,nem anyuka meg apuka,akik kidobtak otthonról,kérjen a piásüvegtől pénzt...😀


Támogasd ha úgy érzed valamennyivel,de nem kötelességed és a bíróság sem fogja megítélni,nyugi.

2017. okt. 24. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy köteles :)

A szülőtartás nem jár senkinek sem. Bírósági úton lehet kérni, de nagyon sok feltétele van.

És akkor is csak minimális összeget kaphatnak, ha valóban jogosultak lennének rá, kb. 10 ezer forint körüli összeget.

De egyébként nem is jogosultak.

2017. okt. 24. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Gusztustalan szüleid vannak,az biztos!


Az ilyenek ha előttem fordulnának fel, még akkor se kapnának egy harapás kenyeret sem tőlem.


Nehogy bedőlj nekik.

Pereljenek csak nyugodtan, úgyse kapnak 10 forintot sem.

2017. okt. 24. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 acelsziv ***** válasza:
100%
Nyugodtan menjenek perre. Kapnak.majd egy nagy röhögést meg egy vaskos perköltséget.
2017. okt. 24. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!