Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mozaik család, nevelőapa....

Mozaik család, nevelőapa. Nálatok hogy működik?

Figyelt kérdés

2-2 hozott gyermek. Az én lányaimmal élünk. Az elején megbeszéltük, hogy egy családként a nevelésbe is beleszólhat, a saját apjuk amúgyis csak havi egyszer viszi el őket 2 órára.

Az évek alatt azt vettem észre, hogy már idegesítik a férjemet a gyerekeim. Minden apróságért veszekszik velük. Persze, kell a rend, a fegyelem, de pozitív megerősítés sosincs. A nagylányomat érdekli a divat, kizárólag itthon néha sminkeli magát, majd lemossa. Mindig leszólja, hogy milyen rémisztő. A kisebbik lányom sajnos túlsúlyos lett, de a férjem csak üdítőt iszik, a lányom pedig ha nem látom, akkor ő is. Én tiltom, akkor én vagyok a rossz. És gúnyolódik rajta, hogy milyen dagi, de tonnaszámra veszi az édességet, a gyerek pedig ezt látja. Nem érti.

Ez még hagyján, igyekszem kihozni a legjobbat ebből.

De ha itt vannak a gyerekei, akkor sajnos kivételez velük. Amit az enyémeknek sosem enged, azt az övéi megtehetik. Tudom, hogy kéthetente hétvégén nem lehet nevelni, körbe is ugrálom őket, de ha az övéi rosszalkodnak, akkor ejnye-bejnye, de ha az enyémek, akkor üvölt velük.

És mondtam már neki, hogy fáj, ha csúnyán beszél a gyerekeimről, fogadja el olyannak őket, amilyenek. Alapból nincs gond velük, csak kamaszodik az egyik, a másik hiperaktív. Soha nem tudnék rosszat mondani az övéiről, az enyémeket allandóan gúnyolja.

Mit tehetnék a beszélgetésen kívül?


2018. nov. 2. 23:50
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
62%

És eddig nem tünt fel ugye h nem müködtök családként ...Vagy te a lányaiddal és van ő az övéivel ez ennyi,tudod ki türné h üvöltsön meg lealázza a gyerekét egy phax csere darab. Beszélgetesen kivül semmit,ha nem tudtok komunikálni se egymással nincs megoldás. :O

Mikor jönnek rá az embeek h a mozaik nem müködik diszfunkcionális és az összes gyerek sérült lesz..

2018. nov. 3. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
86%
Kiabált meg vert ,aztán meguntam és eltörtem két bordáját
2018. nov. 3. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Eddig működött, beszéltem is neki erről a problémáról. Akkor volt javulás. Csak ma azt mondta a nagylányom, hogy sokkal boldogabb volt, amikor csak hárman voltunk. És inkább vagyok örökre egyedül, de boldogok, kiegyensúlyozottak legyenek.
2018. nov. 3. 00:17
 4/27 A kérdező kommentje:
A verésig mi nem jutnánk el, az tuti!
2018. nov. 3. 00:19
 5/27 anonim ***** válasza:
97%

Jól sejtem, hogy csak pár éve éltek együtt?

Mert akkor azt kell mondjam: eddig bírta türtőztetni magát a párod, ahogyan megismerkedéskor mindannyian a legjobb arcunkat próbáljuk mutatni. Amit most látsz, az meg az igazi arca.

Ha a beszélgetés nem használ, akkor mondd meg, hogy változtatni akarsz a korábban lefektetett szabályon: mostantól a te gyerekeid nevelésébe nem szólhat bele. Ha megkérdezi, miért nem, sorold el azt, amit ide leírtál.

És természetesen innentől már nem vagytok teljesen egy család.

Nekem ismeretlenül is ellenszenves egy apa, akár nevelőapa, akár édesapa, aki olyat mond a lányára/nevelt lányára, hogy rémisztő a sminkje, meg gúnyolódik a túlsúlyán. Eleve, aki gúnyolódik, abban hol van a szeretet? Ha nem szereti a nevelt lányát, akkor meg nyilván jobb, ha elválnak az útjaitok.

2018. nov. 3. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
86%
Goldmund73 Minden szavaddal egyetértek.. Nálad a pont.
2018. nov. 3. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
69%
Mozaik csaladok nem mukodnek hosszu tavon. Ferjedet az is banthatja, hogy o nincs a gyerekeivel, de a tiedeit neveli. Azert legyunk oszintek, kamaszodo, hiperaktiv fiatalokkal sem konnyu. Hogy lanyod csak most mondja, hogy boldogabb lenne harmasban azt jelenti, hogy most fog csak a bekavaras kezdodni ferjed es te kozotted, ha engeded. Lanyod feltekeny.
2018. nov. 3. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
89%

Goldmund!


Olyan nincs, hogy egy együtt élő párnál az egyik nem szólhat bele a gyermeknevelésbe. Az nem család, akkor nem kell együtt élni. Nehogymar a neveloapanak csak kötelezettsége legyen a gyerekekkel szemben, de joga nem. Ezh eléggé nevetséges elképzelés.

Együtt élni nehéz, pláne kamaszodó gyerekekkel. Engem a sajátom is agyvérzés közeli állapotba tud juttatni a hulyesegeivel. Mondjuk nálunk épp neki van több türelme hozza....Amikor összeköltöztünk, az volt az első, hogy megbeszéltük, közösen nevelünk, közösen fegyelmezünk, közösen döntünk.

Az én lányom is ki szokta magát sminkelni és valóban, időnként ijesztőre sikerülés ezt egyikük se hagyja szó nélkül. Miért kellene? Nem az a cél, hogy hülyét csináljon magából, hanem az, hogy gyakoroljon és ügyesedjen.

Üdítőt nem kötelező inni. A gyerekednek megtilthatod, a párodnak nem. Elég mókás lenne, ha ő nem ihatná azt, amit akar, mert a gyerek nem tartja be a szabályokat. Tanítsd a gyereket, ne a partneredet akard irányítani. A fogyás akarat kérdése. Az osztálytarsainak is megtiltanad az edesseget meg az üdítőt ?

Emellett kéthetente találkozni valakivel meg 7/24ben együtt élni igen nagy különbség. Biztos szereted anyádat,anyósodat,a testvéredet, de nem bírnál vele együtt elni konfliktus nélkül.

2018. nov. 3. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
84%

Nálunk nem nevel a párom.Az az én dolgom.

Persze néha rászól ezért azért ez elkerülhetetlen.Pl.tegye el az útból a cipőjét vagy halkítsa lejjebb a zenét.De, hogy mit csinálhat, hová mehet ilyet csak én szabok meg.

A gyereknek a nevelőapa egy idegen.Feltéve ha nem pici korától vannak együtt.

Én arra törekszem, hogy fogadják el egymást.Ettől függetlenül a párom el szokta mondani nekem a véleményét, megbeszéljük, de én döntök.

2018. nov. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
69%

Nálunk nevelőapával nincs gond mert nincs gyereke - vszínű én tudnám nehezebben elfogadni az övét, aláírom...

Viszont bnőméknél mozaik van....2-2 gyerek, nem irigylem. Ott az apuka fia az aki generalja a feszultséget, utálja a bnőm gyerekeit, utálja bnőmet, nincs könnyű helyzetben. Ott anya lépett le, hagyta hatra a 2 fiút. Sztem ha egy anya lép le azt sokkal jobban megsinylik a gyerekek.

Én a helyedben kiraknam a pasit ha nem birjátok megbeszelni es nem változik semmi, mert a gyerekek ebbe tönkremennek hidd el.

2018. nov. 3. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!