Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mivel érhetném el, hogy...

Mivel érhetném el, hogy anyukám végre engem is annyira szeressen mint a pasiját?

Figyelt kérdés
Amikor a szüleim házassága megromlott 15 éves voltam (most 18 vagyok) apa sokat dolgozott és értelmetlen dolgokra szórta a pénz, anya pedig a szomszédunk oldalán keresett vigaszt akivel azóta együtt is élünk. Anyával ezalatt a 3 év alatt romlott meg a kapcsolatunk nekem és a húgaimnak is. Azelőtt sülve-főve együtt voltunk anya volt a mindenem most pedig semmit nem hajlandó velünk csinálni ha a pasija nincs ott. Tudni kell, hogy az az ember nem kicsit hímsoviniszta, elnyomja anyám és minket is, undorító ahogy beszél az emberekkel és lenéz mindenkit aki él. Anya mégis imádja és lassan kezdem azt hinni őt jobban szereti mint minket. Ha összeveszünk mellé áll és az ő szava a szent. Nem egyszer hangoztatta, ha kell lemond rólam és kidob a házból ha a férfi azt kéri... És volt már, hogy majdnem idáig fajultak a dolgok. Pedig számtalan eset volt mikor úgy megalázta anyát, hogy anya sírva feküdt le aludni. Ilyenkor is én álltam ki mellette. De ő ezt nem teszi meg értem/értünk. Csak annyit szeretnék, hogy visszakapjam a 3 éve valahogy "eltűnt" anyukámat, hogy ráébredjen, hogy a fontossági sorrend nem azzal a férfival kezdődik. Hogy érhetném el?

2016. júl. 25. 21:32
 1/6 anonim ***** válasza:
28%
Hasonlóan állok én is a szüleim 10 éves koromba mentek szét anyám csalta apám apámnáél maradtam de apám mindig véresre vert minket nemrég kb 1,5 éve anyámhoz költöztem 3 hónapja lakik nálunk a pasija nálunk csak annyi van hogy mindig a pasiját védi mindenért én vagyok a hibás és ő a tökéletes velem nem foglalkozik előtte abban az 1 évben mi is sokat voltunk eggyütt most vagyok 16 amit én csinálok hogy mindig elmondom milyen jó volt régen az életünk miket csináltunk és hogy amióta idejött megváltozik és nem foglalkozik velem amit ajánlani tudok és az nálad is be fog válni írsz egy fogalmazást mintha a családodról írnál de más nevekkel tedd meg írj le mindent de arra figyelj hogy reális legyél íred le pontosan miket csináltatok hogy nevettetek mennyit kirándultatok bolondoztatok stb és írd le hogy változott meg minden és milyne mostezt kb 5 oldalban majd a végére írd oda hogy anya nagyon szeretlek téled ez a történet rólunk szól miért nem szeretsz már minket mit tegyünk mi hogy javuljon a kapcsolat mi szeretünk és szeretnénk ha minden olyan lenne mint régen csak már a barátoddal együtt folntos hogy oda írd hogy vele együtt különben azt hisz i el akarjátok űzni és a levél végére tegyél oda valamit amit még közösen csináltatok egy fotó egy rajz bármi bármi ami a régi szép időkre emlékezteti majd őt arra mennyire szeretett titeket. kérlek írd meg hogy sikerült és hogy megpróbálod e.
2016. júl. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
25%

kezdj dolgozni hogy rád is támaszkodhason ne csak a pasira

és ha kevesebbet vagy otthon nem te lesz a villámháritó

akivel össze lehet veszni

ha sokat lesznek kettesben egymásnak esnek és valamelyikük lépni fog

2016. júl. 25. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
71%
sehogy nem fogod elerni. eleg nagylany vagy mar es anyad megmondta szoval is hogy neki a pasi fontosabb mint ti. ez nem csak szoveg legtobbszor valoban igy is van a nok az uj pasit valasztjak a gyerekeik helyett ez ma ilyen vilag sajnos.
2016. júl. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
71%
Sajnos ahhoz, hogy megváltozzanak a dolgok, az ő szemének kell kinyílnia, s nem elég, ha te látod, hogy milyen a pasas. Anyukád fülig bele van habarodva, ahogy látom. És tapasztalatból mondom, hidd el, tudom, milyen rossz érzés, amikor valaki más miatt édesanyád nem önmaga. Tényleg szörnyű. De nem tudsz helyette gondolkodni. Azt javaslom, és kérlek téged, fogadd meg: üljetek le, vonuljatok el ketten egy csendes helyre. Telefonok meg egyéb nélkül, hogy semmi se zavarhasson. Vedd rá édesanyádat, hogy üljön ki veled a kertbe, az erkélyre, és mondd el neki, amit ide leírtál: hogy mennyire hiányzik neked ő, a közös programok, hogy a húgaidat is fel kell nevelni, törődnie kell velük, ne hanyagolja el. Ne a pasit támadd, akármilyen görény, mert édesanyád ragaszkodik hozzá, ezért ha bántod a fickót, személyes sértésnek veszi, és nem tudsz rá hatni, az csak elront mindent. Ha egyre többet lesz veletek, nagy eséllyel felnyílik a szeme, főleg, ha elmentek valamilyen nosztalgikus helyre. Konkrétan anyukádat célozd meg: mondd el neki, hogy szükséged van rá. Vess be mindent, higgy nekem, jót mondok és segíteni akarok. Később írd meg, hogy ment. Sok sikert, szurkolok neked!
2016. júl. 27. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Ezt a levél dolgot javasolta anyukám nővére is aki szintén látja anyán a drasztikus változást, de nem is tudom valahogy félek ezt megtenni. Talán mert anya elég kiszámíthatatlan lett és rettegek hogyan reagálna. De mindenképp elgondolkodok rajta, írok ha megpróbáltam és köszönöm szépen!:)

Dolgozok és igyekszem mindenben segíteni, de anya ezt nem igen veszi észre.

Valahol én is azt érzem, hogy ez nem fog változni, de reménykedek benne. Nem csak magam miatt, főként a húgaim azok akiket féltek. A kicsi csak 9 éves és hiányzik neki apa akit nem sűrűn lát, most váltott iskolát és szüksége lenne anyára... A másik húgom most megy gimibe 15 éves én pedig bár lassan felnőtt vagyok, de most állok az érettségi és a pályaválasztás előtt. Kell, hogy anya mellettünk legyen. Számtalanszor próbáltam leülni vele beszélni, de nem sikerült. Nem tudom, biztos én is elszúrtam ezeket, lehet nem úgy hoztam fel a témát ahogy kellett volna... Megpróbálok újra beszélni vele és mindenképp írok ha változnak a dolgok. Köszönöm szépen mindenkinek a válaszokat!

2016. júl. 27. 00:24
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia, utolsó vagyok.

Hogy állnak a dolgok? Rendben vagytok már?

2016. okt. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!