Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Rühellem a nevelőapám! Mit...

Rühellem a nevelőapám! Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Eleinte nagyon kedves volt, azonban ahogy telnek az évek, egyre rosszabb a viselkedése. Állandóan kiabál, nagyon agresszív, mindig baja van valamivel/valakivel. Nincs olyan nap, hogy hozzá lehetne szólni, mert konkrétan alapjáraton ingerült. Sosem kér, parancsol. Nincs olyan, hogy ,,légy szíves, mosogass el", csak olyan van, hogy ,,na, akkor most mosogass el". Nem csak a saját tányérjaim, hanem az övét is. Folyton azt mondja, hogy semmirekellők, ostobák vagyunk, akik sosem csinálnak semmit, pedig ez egyáltalán nem igaz. Rendszeresen megaláz engem vagy a páromat az ismerősök előtt. Odáig fajult ez a feszültség, hogy elgondolkodtam már elég végzetes megoldásokon is. Nem bírom őt elviselni, de persze anyámmal beszélni nem lehet. Sajnos van beleszólása a dolgok menetébe, a nevelésbe, mert egyenjogúsítva lett a szava anyáéval. Kilátástalan a helyzet, költözni még nem tudok, nincs miből, kollégiumba nem engednek, mert ,,elzüllenék". Tudnátok tanácsot adni?

Köszönöm szépen! (17)



2018. aug. 15. 10:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Költözz apádhoz! Vele milyen a kapcsolatod?
2018. aug. 15. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Nem igazán tartjuk a kapcsolatot. Szinte nem törődik velem. Viszont a nagyobb probléma, hogy ő is hasonló, csak talán még agresszívebb. Nem véletlen váltak el anyával.
2018. aug. 15. 10:22
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Most őszintén, milyen tanácsot vársz itt? Akármit fogunk írni, mindenre lesz kifogásod:

- Költözz el -> nincs hova/pénzem

- Fogadd el a nevelőapád -> nem lehet, mert kibírhatatlan

- Tűrd tovább a helyzetet -> ezt sem akarod

- Próbálj jobb kapcsolatot kialakítani vele -> nem, mert rühelled...

Aha, megvan a megoldás! Vállalj diákmunkát, járj könyvtárba, csak hogy minél kevesebbet kelljen otthon lenned!

2018. aug. 15. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim válasza:
100%

Ugyan ez a helyzet velem is, csak nálunk engem még meg is ütött, nyilvános helyen fenyegetőzött, hogy megver, mert visszaszóltam neki, hogy én ugyan nem fogok a gyerekei után rohangálni (anyám szült neki 3-at is...)

Mind a ketten mocsokban, rendetlenségben élnek és ez volt a másik ok amiért bíróságra mentünk apámmal, hogy nála helyezzenek el (ő sem véketlenül vált el anyámtól még 1 éves koromban)

Tehát nálam a költözés volt a megoldás, kevesebb, mint 1 év múlva pedig egy másik városba is

Annyit tudok ajánlani, hogy hagyd figyelmen kívül, nézd levegőnek, ha pedig megütne emiatt, mert mérges lett már nyugodtan mehetsz a bíróságra gyermek bántalmazás miatt

Esetleg rokonhoz, nagynénihez, bácsihoz, nagyszülőkhöz, uncsikhoz menni vagy a barátodhoz nem tudsz?

2018. aug. 15. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
62%
És az öngyilkosság egyáltalán nem megoldás! Mi több, ostobaság! Azért eldobnád a saját életed, mert valaki összeférhetetlen? Nemáááár, legyen eszed! Pikk-pakk elmúlik ez a pár év, és végre elhúzhatsz otthonról.
2018. aug. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem eszembe jutott valami ezzel kapcsolatban,lehet kicsit morbid,de volt egy kis tapasztalatom ebben.Anyád a hibás hogy odaengedte ezt a fazont,és elnéz mindent.Anyádat kell kispécizni.Először ülj le vele,szép szóval mondd el hogy ez a pali nem az apád,undorító hogy elnézi mit csinál veled,ha nem szól neki,nem változtat ezen,te változol.Tegyük fel nem történik semmi.Innentől a képzeletedre bízom a dolgokat,az a lényeg olyan mondatokat mondj neki minden nap sokszor,ami megkérdőjelezi hogy egyáltalán anyának gondolja-e magát,vagy embernek.Előbb-utóbb megtör lelkileg,mert annál rosszabb nincs mikor ezeket hallja egy anya folyamatosan.Szép higgadtan mindig odadöfni,hatásosabb mint idegbetegen.
2018. aug. 15. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
42%
"megaláz engem vagy a páromat ......... (17)" Komoly!!!!
2018. aug. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Utolsó! Nem tudom, hogy most a párom szóm vagy az életkoromon akadtál fent, de a kedvedért megmagyarázom.

Párom, mert nem degradálom le a ,,pasim" szóval. A történet valós, komoly, semmi szükség a gyerekeskedésre.


Igen, tizenhét éves vagyok, de ez nem jelenti azt, hogy én mindezt csak kitaláltam, mert nyár van és unatkoznék.


A többieknek köszönöm szépen! Rokonokhoz nem tudok menni, mert messze vannak és az iskolát úgy nem tudnám a jelenlegi helyen elvégezni. Utolsó év, szalagavató, érettségi. Bonyolult lenne túlságosan utolsó évben költözni. Meg persze minden papírhoz az aláírásuk kell.

A kapcsolaton próbáltam javítani, de nem sikerült. Ha egy légtérben vagyunk, akkor egyből piszkál, beszólogat, parancsolgat. Esélytelen anyával beszélni, igazat ad neki, nagyon szerelmes.

2018. aug. 15. 11:22
 9/13 anonim ***** válasza:
60%

" Esélytelen anyával beszélni, igazat ad neki, nagyon szerelmes."


A kettőnek nem kellene összefüggenie. Nincs logikai lánc.

Anyád meg fogja még ezt bánni.

De ott van a három kicsi, akik nem tehetnek semmiről, anyád viszont függ a férjétől, mert őket is fel kell nevelni.

Lehet, hogy a férjének alapból lehet igaza, hogy 17 éves vagy, szólás nélkül kell segítened a háztartásban, anyádnak a kicsik körül.


Elvégre a férjével közös háztartásban élsz te is, ők, ketten tartanak el téged, taníttatnak, jön a szalagavató, a ballagás, érettségi. Sok-sok pénz.

Jársz-e különórákra?!


Az a gyanúm, hogy amúgy mindent megkapsz, lakást, megélhetést, tanulhatsz, de lehet hogy téged is nógatni kell. Mert ugyan miért is kell szóljon bárki, hogy tudd a dolgodat a háztartásban magadtól is: mosogatás, porszívózás stb?


Lehet, hogy megunta, s mivel már közel a nagykorúvá válásod, ingerült, hogy mindenért külön kell szólni.

Az is lehet, hogy bunkó módon teszi, de az is, hogy

a három kicsi és az irántad való felelősség miatt is fáradt.

Gondolkodj el ezen. Mi az oka, hogy mindig ingerült?!

2018. aug. 15. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

9-es vagoyk. Bocs, a "három kicsi", azt hiszem egy másik poszton volt.

De akkor is érvényes, hogy vajon miért az ingerültsége?

2018. aug. 15. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!