Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ti ezek után milyen kapcsolatb...

Ti ezek után milyen kapcsolatban lennétek a nevelő apátokkal?

Figyelt kérdés

Anyukàm már 2 éves korom óta van nevelőapámmal, most viszon elválnak. A nevelőapàmat tartottam eddig az apàmnak, ugyanis a vérszerintit nem ismerem. De sajnos vele se olyan jó a kapcsolatom már kiskorom óta.

Így hogy elfognak vàlni, bár màr beszéltem vele erről és ő is àllítólag a rendes lányànak tart ès úgy gondol ràm, de mivel nem nagyon tudunk semmiről beszèlni, nem olyan felhőtlen a kapcsolatunk, ezért nem tudom, hogy miutàn elvàlnak, mennyire tartsam vele mèg a kapcsolatot.

Szeretem, de eléggé megkeserítette az életem egy részét :/

Ti hogyan tennétek a helyembe?

Az új lakásában ahova költözik mennyiszer làtogatnàtok el?

Szülinapokat, karácsonyt tartanàtok vele?

Én az a fix hogy a ballagásomra és az esküvőmre meg szeretnèm hívni mert mindenkèppen ott lett volna, de a többit még nem tudom hogyan legyen.

Elmondanàtok a vèleményeteket?



2016. máj. 14. 20:04
 1/9 A kérdező kommentje:
18/l
2016. máj. 14. 20:05
 2/9 anonim ***** válasza:
42%
Mivel 16 éven keresztül nevelt, azért csak megérdemelné, hogy normálisan tartsd vele a kapcsolatot, ahogy anyáddal is tartod
2016. máj. 14. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
31%
Jaja, elsővel értek egyet, mindenkèppen tartanám vele, ha nem is sokszor, de negyedévente min. meglátogatnám. Vagy uncsitesóm nyáron egy hónapig a nevelőapjánál van, és ennyi. Èn szívem szerint évente egyszer/kètszer látogatnám meg apumat, de nagyon jóindulatból, ha most elválnának. Nem tudom, hogy te mennyire szereted apudat, de nem tűnik úgy, hogy nagyon gyűlölnéd :D
2016. máj. 14. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
95%

Tartanám vele a kapcsolatot a helyedben, ha már a saját gyerekeként nevelt fel.

Azt is írtad, megkeserítette az életed.

Mivel?

Nem mindegy.

2016. máj. 14. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
56%
Tartsd vele nyugodtan a kapcsolatot ha rendes ember volt veled
2016. máj. 14. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
100%
Szerintem majd hozza az elet most hiaba dontesz el barmit... Felesleges ezen most ragodnod.
2016. máj. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én ugyanebben a helyzetben voltam. Egy darabig még néha találkoztunk kb 16 éves koromig, aztán ezek végleg elhaltak. Most felnőttként van, hogy szülinapján, olykor alkalmakkor felhívom és elbeszélgetünk telefonon, de a találkozgatásokat nem erőltetjük. Évek óta nem láttam. Fura de sokkal jobban elbeszélgetünk most, ha összefutunk jobban meg vagyunk, mint anno. Bár lehet ez már a korból adódik.
2016. máj. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Ez egyéni dolog, neked kell eldöntened, mennyit akarod látni... Az életed megkeserítése valóban nem mindegy, mit jelent. Nekem a valódi, apámnak nem nevezett alak egyszer megrágalmazta anyámat, soha többé szóba se álltam vele. Kinek hol van a határ. Csak mert mások szerint illik ez meg az, ne erőltesd magad rá. Az sem mindegy, hogy mennyire közel lakik. Egyetlen közeli rokonomat, aki megmentőmnek is minősül, évi egyszer látogatom, mert messze van és amúgy sincs pénmzem (ha lenne, 2-3 is meglenne).

S ha nem tudtok miről beszélgetni, a látogatásnak is kevesebb az értelme. A születésnap, karácsony kicsit más, az inkább gesztus, hogy családtagnak tartod, ha nem is konkrétan karácsonyeste, de én bizonyára meglátogatnám a leírásod alapján, már ha az az élet megkeserítés nem volt durva.

2016. máj. 15. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Vele beszéltél már erről?
2016. máj. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!