Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek ez egy rendes...

Szerintetek ez egy rendes szülő-gyermek kapcsolat?

Figyelt kérdés

Szóval van egy anya, aki elég szegényesen él, mert beteg és nem tud dolgozni. Nemrég megtudta hogy muszáj műttetnie magát ahhoz, hogy ne bénuljon le, viszont ahhoz 200 ezret ki kell fizetnie.

Van egy gyereke, aki simán tudna az édesanyjának segíteni, mert több százezres fizetése van (nincs gyereke) és mégis elnézi azt, hogy az anyja szenved.

Mellesleg jó kapcsolatuk van, nagyon sokat köszönhet az anyjának a gyerek mert problémás volt, beteg, de a gyerek képes lenne egy túrórudi árát is képes lenne elkérni az anyjától.


Nos ez nem rólam szól, de szerintem a gyermeknek támogatnia kéne a szülőt, ha szüksége van rá, mert sokat köszönhet neki. Persze vannak szülők akik nem foglalkoztak a gyerekükkel, de itt most nem róluk van szó.

Ebben az esetben kérés nélkül segítenie kéne az édesanyján, főleg, hogy meg se érezné azt az összeget, amivel támogatná őt.



2018. nov. 3. 10:28
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
82%
Akkor még se olyan jó az a kapcsolat. Kérdés se lenne hogy segítenék e az anyukámnak még ha szűkösebben is kéne élnem egy pár hónapot.
2018. nov. 3. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
59%
Ha jó volt a kapcsolata az anyjával, az anyja szerette, törődött vele megfelelően, amennyire tudott, akkor tényleg ronda dolog így kezelnie az anyját és cserben hagyni, ha bajban van. Ez jellemtelenségre vall, tenni ellene nem lehet, ha ő nem akar, úgysem fog segíteni a saját anyjának. Tudod, erre szokták mondani, vannak olyanok, akik még el is adnák az anyjukat, ha pénzt kapnának érte.
2018. nov. 3. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
38%

Azért az nem minden, hogy "több" százezres fizetése van, mert ez lehet kétszáz is meg nyolcszáz is - és nem mindegy, mennyi. A másik meg, hogy a fizetés nem minden, emellett kérdéses, hoyg mennyi fizetnivalója (kölcsön vagy egyebek) van, és a végén mennyi marad.

Másrészt az, hogy milyen viszony volt/van köztük, egy kivülálló nem tudhatja.

Ezen kívül az is igencsak furcsa, hogy az anya nem "tud" dolgozni, a legtöbször inkább a nem "akar" a valóság. Ha a fia mindenért elkéri az anyától a pénzt, akkor böven elképzelhetö, hogy egyébként csak kihasznáta öt, illetve elszórja a pénzét és ezért nincs neki.

2018. nov. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
73%

Egyértelmű, hogy itt baj van. Ha az anya tényleg törődött vele, meg szeretetet adott neki, akkor szerintem olyan alap, hogy a gyerek segít neki. Őszintén, én akkor is segítenék, ha nem lett volna mintaszülő...


Sokan vannak, akik nem tehetik meg, hogy segítsenek a családtagjaiknak, de ha valaki tényleg megteheti, akkor segítsen. 200 ezret pedig simán kifizetnék, ha nem is állnék olyan jól anyagilag, összekaparnám. Inkább, mint hogy az egyik szülőm lebénuljon...

2018. nov. 3. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem az anyukának kicsit irreális képe van magáról. Ha valóban úgy lett volna ahogy leírod, akkor a gyerek nem sz..ozna azzal a 200 ezer forinttal.
2018. nov. 3. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%

A gyerek volt problémás, beteg? :) Biztos vagy ebben? Szerintem az anyuka egy tipikus mártír, ismerem a típust. A négy fal közt teszi az agyát a gyerekének, hatalmat gyakorol felette, kínozza és megalázza. A külvilágnak meg panaszkodik a gyerekről és nem érti, hogy a kölök miért lett problémás.


Amúgy ha ilyen közeli ismerősöd, hogy ennyire véded és foglalkozol vele, akkor szeretetből te is kifizethetnéd azt a 200ezret.

Vagy az csak akkor semmi pénz, ha a másik tárcájában kell turkálni?

2018. nov. 3. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:

Segítenék, ha tudnék, de sajnos épp, hogy megélek én is. Egyébként rengetegszer segítettem már neki.

A gyerek pedig kiskorában élet-halál között volt többször is és az anyjának köszönheti, hogy egyáltalán még él. Nincs semilyen hitele, egyedül él, és inkább szórja a pénzt, illetve körbeutazgatja a világot ahelyett, hogy segítene.

Az anyuka tényleg nem sajnáltatásból mondta el ezt, nem szívesen beszél erről, én csak azért tudok róla, mert közel állunk egymashoz.

Pár hónapja dolgozott is egy olyan helyen, ahol betegeket foglalkoztatnak, de leszámolták őt amiért sokat volt táppénzen. Én az édesanyámat nem is engedném, hogy dolgozzon ilyen állapotban, inkább segítenék, hogy jobban legyen és ne szenvedjen majd a munkahelyén.

De ebbe az egészbe nincs beleszólásom, csak át tudom érezni az anya helyzetét, hogy nagy nehezen felneveli egyedül a gyereket és aztán azt kapja vissza, hogy rá se hederít.


Köszönöm a válaszokat! Érdekes olvasni különböző véleményeket erről az egészről. :)

2018. nov. 3. 14:04
 8/16 anonim ***** válasza:
37%
6-os válaszoló, undorító a megnyilvánulásod. Annyira, hogy még az étvágyam is elment tőle. Beteg...
2018. nov. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
18%
Előző, kérdeztem a véleményed? Akkor foglalkozz magaddal,bunkó!
2018. nov. 3. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
60%
9-es, nem, de a te primitív megnyilvánulásodra sem volt senki kíváncsi!
2018. nov. 3. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!