Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Esetleg nem törődtem vele eléggé?

Esetleg nem törődtem vele eléggé?

Figyelt kérdés

Három lányom van, a legnagyobb 29, a középső 24 a legkisebb 15. Fontos tudni, hogy a legkisebb lányom nem ugyanattól az apátol van mint a két nagy. A középső lányom már 18 évesen elköltözött, mivel megismerkedett egy férfival, akivel 6 évig együtt is voltak. Nem rég szakítottak ő pedig hazaköltözött. Mivel most mindhárom gyerekem velem és a férjemmel él, feltűnnek olyan dolgok amikre eddig sosem figyeltem. Úgy veszem észre a középső lányom magányos, nem nagyon nyílik meg, a testvéreivel sem nagyon beszélget, ha megkérdezem miért ne beszél velük, vagy miért nem megy el velük mikor mennek valahova, csak azt mondja ő nem értdekli őket. Ha otthon vagyunk úgy el van magában. Chatel valakivel, zenét hallgat vagy filmet néz a laptopján. Sokszor megy el a barátnőivel valahova, és mikor megérkezik sokkal boldogabb, mint mikor tartósan otthon van. Az egyetlen akinek képes megnyílni az az apja. Bár ő nem a biológiai apja, mégis nagyon kötődik hozzá, ő az egyetlen akivel sokat beszélget. Múltkor megkérdeztem arról, hogy a nővérével miért nem beszélget, pedig szerintem vele találnának témákat, azt mondta, hogy ő próbál, de mindig lerázza, cinikus és lekezelő vele.

Úgy érzem, hogy nem érzi magát jól velünk, teljesen bezárkózik. Mitől lehet ez? Esetleg elhanyagoltam kiskorában? Nem foglalkoztam vele eleget? És most mit tegyek, lehet még ezen segíteni, vagy már késő?


2018. nov. 4. 13:46
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
72%
Hát először is gondolom egy kicsit még depis amiatt hogy szét ment a párjával 6 év az elég sok idő. A 15 évessel meg 9 éves kora óta nem élt együtt. Meg hát az is furcsa lehet hogy külön, önálló légtérből vissza költözött a családi házba. Legalább valakivel beszélget, nincs magába fordulva hisz a barátaival eljár nem a sötét szobába ül és sír. Szerintem hagyjátok hagy legyen el magában felnőtt nő nem kell pesztrálni hogy beszélgessen.
2018. nov. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
61%
Középső gyerekkel mindig keveset foglalkoznak.
2018. nov. 4. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
60%

#2 ez azért cáfolandó.

Egy bátyám (27 éves) és egy húgomszavad van (21 éves) jómagam meg 6 éve 18 éves koromban költöztem el. De mégis elnondhatom aztén,hogy a szüleink mindegyikünknek megadták a kellő figyelmet és neveltetést. Ennyi év után egyikünk se érezte azt,hogy a másik kettő több figyelmet és szeretet kapott volna.


A válasz pedig: Azt,hogy elhanyagoltad már csakis te tudhatod,mi nem voltunk ott veled,hogy tudjuk. De lehet csak a szakítás viselte meg nagyon. Adj neki még időt és ne erőltesd a dolgokat.

2018. nov. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
#1 Igazad lehet. Viszont ma figyeltem amit mondott, hogy a nővére lekezelő vele. Sajnos nem hogy lekezelő, de gonosz is. A legkisebb lányommal úgymond kiközösítik őt, és piszkálják. De ő meg nem szól ezért, mert gyerekesnek tartja, azt ha beárulja nekünk a testvéreit illetve nem szeretne a mártír szerepébe kerülni. Hogy a kislányom így viselkedik, bár nem helyes, de érthetőbb hiszen gyerek, na de a nagy...ő már 29 és ennek ellenére is így viselkedik...ha beszélni probálok vele, akkor mindent a középső lányomra ken, pedig én magam látom, hogy szegény semmi rosszat nem tesz. Fogalmam sincs mi legyen, a férjem sem tudja, tanácstalanok vagyunk.
2018. nov. 4. 14:47
 5/13 anonim ***** válasza:
76%
Akkor érthető hogy miért mondja azt amit hogy ha te is látod. Beszélni kell a majdnem 30 évessel aki úgy fúrja mint ha tini lenne. A kicsinek se jó hogy ha ebbe bele viszi. Egyébként mindenkinek meg van a saját helye vagy most hogy vissza költözött a középső kevesebb terük van? A legnagyobb segítség az lenne hogy ha segítenétek neki hogy a lábára álljon költözzön.
2018. nov. 4. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
#5 Hála Istennek jó körülmények között élünk egy nagy házban, 3 szinten, mindenkinek van saját szobája és fürdőszobája tehát nem veszi el tőlük a teret, ugyanaz a szobája mint azelőtt mikor elköltözött. A nagy lányom most jutott el arra a pontra, hogy elkezdje az egyetemet, tehát most egyetemre jár és úgy döntöttünk, amíg nem végzi el még nálunk lakhat. Már arra is gondoltam, hogy esetleg azért bántja, mert féltékeny rá.
2018. nov. 4. 15:12
 7/13 szántóvető ***** válasza:
61%
29 évesen már önállósodnia kellett volna.dolgozott már,építi az egzisztenciáját?
2018. nov. 4. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%
a 2. gyerek-szindróma.. az első: szenzáció! a 2. második, a 3. a kicsike... Valóban egy kissé kevesebb figyelem jut a 2.-ra egy, kicsit háttérben érzik magukat. Ezen szokott segíteni, ha az 1. nem túl féltékeny és segítő vele. Ezek persze kisgyermek korra érvényesek, ők már felnőttek, de hordozhatja a sérelmet magában a 2. ( és az első undokságát okozhatja a nem jól feldolgozott féltékenység) Próbálj néha kettesben lévő programot szervezni vele, ahol is ne beszélj direkt témákról, hagyd, hadd mondja, amit ő akar.
2018. nov. 4. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

#7 Egyetemre jár.


#8 Kiskorukban jóban voltak, együtt járszottak, a nagyobb lányom mindig megvédte őt, ha bárki bántotta. Csak az elmúlt pár évben romlott meg a kapcsolatuk. Mindkettem azt gondolják azért, mert természetre nagyon másak. Mikor kettesben vagyok a középső lányommal, nagyrészt arról beszélünk, hogy hogy halad a karrierjében. Családi dolgokról nem nagyon van szó ilyenkor.

2018. nov. 4. 15:42
 10/13 anonim ***** válasza:
76%
Az oké, hogy most egyetemre jár a nagy, de az elmúlt 10 évben mi a francot csinált? Gondolom, eltartottátok, most meg nem tetszik neki, hogy a tesója is kap figyelmet / pénzt
2018. nov. 4. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!