Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit tegyek, hogyan mondjam el...

Mit tegyek, hogyan mondjam el a szüleimnek, hogy itt szeretnèm hagyni az egyetemet?

Figyelt kérdés

2ève bátyám is abbahagyta, mert nem azt mapta, amire számított. Én idén kezdtem az egyetemet Pesten. Nagyon nem az, amit elkèpzeltem és egyre rosszabbul érzem magam, a depresszió tüneteit tapasztalom már magamon. Szüleim nsgyon kiakadnábak nagyon félek elmondani nekik, nem tudom hogyan hozzam fel nekik. Szeretnèk tanulnk, de valami telhesen mást, mint amire most járok, van tervem is, hogy hogyan lenne továb. Ősszel újra elkezdenèk iskoláva járni, addig viszont dolgoznék. Hogyan tudnám ezt beadagolni nekik? Nagyon félek, de nem birom itt és ezt a helyzetet sokáig már.

Köszi a segítséget/válaszokat!



2018. nov. 6. 09:32
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Bocsánat az elírásokért, esetleges helyesírási hibakèrt, nem néztem át a szöveget!
2018. nov. 6. 09:47
 2/14 anonim ***** válasza:
97%

Ülj le és beszéld meg velük. Túl kell esni rajta. Máshogy nem lehet elintézni. Mondd, hogy szeretnél tanulni, de más szakon. Nem dől össze a világ, hogy másik szakra mész. Ha a szüleid ezt nem értik meg, ott komoly problémák vannak náluk.

Majd írd le, hogy mi volt a reakciójuk. :)

2018. nov. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
97%
A te életed,és ne rontsd el csak azért,hogy másoknak megfelelj!Mondjuk el nekik azt amit ide leirtal,ha normális emberek meg fogják érteni.Biztos nem akarják,hogy rosszul érezd magad.Végülis nem örökre hagyod ott az egyetemet,csak váltani akarsz!Lehet,hogy eleinte neheztelni fognak,de egy idő után meg kell békülniük a helyzettel.Fel a fejjel és küzdj az álmaidért,mert csak egy életünk van!
2018. nov. 6. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
97%
Ahogy írták: mondd el nekik, amit itt leírtál. Vagy annyira "nehéz" emberek? Sok áldozatot vállaltak, hogy most ott lehess?
2018. nov. 6. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Nagyon nehèz emberek, inkább èdesanyám... Apukámnak egy szakma is megfelelne, nem ő a problèmás. Èdesanyámnak is szakmai vègzettsège van+èrettsègi, mègis nyúzott minket, hogy muszaj egyetemre mennünk... ha azt mondom neki, hogy nem megyek be egy nem kötelező előadásra is kb leordítja a fejemet, mert hogy az nagyon is fontos stb...

Nyilván anyagilag támogatva vagyok, de havi 20ezer Ft-ről van szó... nem azzap van a baj..

2018. nov. 6. 10:18
 6/14 anonim ***** válasza:
62%
Mondd el, nincs mit tenni. Nem értem, mi ez a diploma mánia manapság?? Jó, nem leszólni akarom azokat, akiknek ez fontos, de az én szüleim sem erőltették. Sokan nem értik, hogy egy szakma is ugyan olyan értékes, mint egy diploma. Oké, lehet nem fogsz annyit keresni, mint egy mérnök, de lehet, hogy igen, például villanyszerelőként. Míg lehet mérnökként el sem tudsz helyezkedni, szakmunkásként igen. Én vasutas vagyok, így is hiány van, mi lenne azzal a több 10 ezer emberrel, ha nem lennénk? Na ugye. Szerintem mondd el és meglátod, mi lesz a reakció. Ha meg nem támogatják tovább a következő szakot, akkor munka mellett elvégzed.
2018. nov. 6. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

A legegyszerűbb és legtömörebb módon.

Én valójában azért nem értem az ilyen kérdések felmerülését, mert arról tanúskodnak, hogy teljesen meggondolatlanul és felkészületlenül került sor az adott intézmény választására, szinte próba-szerencse alapon. "Nagyon nem az, amit elkèpzeltem ", az elképzelésnek ezek szerin semmi tárgyi alapja nem volt.

2018. nov. 6. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim válasza:
60%

Honnan lenne bármi alapja az elképzelésének? Senki sem úgy kezdi hogy járt már egyetemre, meg minden. Lehet azt hitte hogy elméleti központú az adott szak erre gyakorlati vagy fordítva. Én is csak úgy próba szerencse választottam egyetemet, mert mégis honnan a fenéből tudnám mi akarok pontosan lenni.

Kérdező, te megpróbáltad, nem tetszik. Ezzel nincs baj. Anyukád gondolom azért erőlteti az egyetemet, mert ő nem ment és megbánta. Az én apum is ilyen, de ne hagyd hogy emiatt olyat tanulj amit nem szeretsz. El kell mondani nekik, a leírásod alapján anyud biztosan ki fog akadni, de túl leszel rajta. Melyik a jobb, benn maradni és megbukni, vagy addig is dolgozni és pénzt keresni a másik suli előtt? Ezt nyugodtan megkérdezheted tőlük...

2018. nov. 6. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
46%
Semmiképpen se szakítsd meg a tanulmányaidat, ha a mostani szak nem tetszik, akkor felvételizz másik szakra is, ha felvesznek, akkor esetleg váltsál. Ha meg már nem ez az első éved, akkor alapfokozat megszerzése után.
2018. nov. 6. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%
Ő szült téged ne legyél hálátlan
2018. nov. 6. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!