Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Jogosan haragszom rá? Van...

Jogosan haragszom rá? Van értelme még megjavítani a kapcsolatunkat?

Figyelt kérdés

Anyám maximum babakoromban szeretett,vagy csak úgy tett,nem tudom.. De nem tudom neki kimondani azt,hogy szeretlek,sőt,2 évem már,hogy nem mondom neki,hogy anya, hanem a nevén szólítom.

Gyerekkor:

Ha ideges volt,sokszor bunkózott velem,mikor gyerek voltam..Vagy kiabált minden hülyeségért,sokszor mások előtt is. Ha rosszul tanultam,kiabált,hogy egy kukás büdös disznó leszek.Egyszer a füzetet is kitépte a kezemből,kicsit összegyűrte,majd hozzám vágta. Mikor meg felakartam neki mondani a leckét,elküldött,hogy hagyjam őt egyedül,aludni akar(ilyen egyébként rengetegszer volt,utána már nem mertem neki semmiért szólni). Meg amúgy nagyon rosszul viseltem, ha ordibálnak velem,és folyamatosan sírtam,ő meg ordított még hangosabban,hogyha bőgni merek agyonver meg nekem itt nincs jogom sírni, az ő házában...


Tiniként egyszer öngyilkos akartam lenni,vagdostam a kezemet,ő pedig meglátta, a vágásokat, és kiabálva kérdezte,hogy ez mi ez mi??? Én meg sírva mondtam,hogy egyedül érzem magam, úgy érzem senkisem szeret stb.. Ő meg a székkel együtt a földre lökött,és felpofozott... Na meg tinikoromban is mentek a szokásos kiabálások,párszor meg is vert,és mondta hogy gyűlöl..


Viszont sokszor voltak jobb napjai,amikor mondta,hogy nagyon imád,nem gondolja ezeket komolyan,én vagyok az egyetlen angyalkája stb..De én ezt nem tudom már elhinni,annyira sokat csalódtam benne. :( Van értelme még harcolnom azért,hogy jobb legyen a kapcsolatunk?


23 éves lány vagyok,vele élek még...Dolgozok is,csak még nem keresek túl sokat,nem tudok még elköltözni ...


2018. nov. 8. 18:38
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nekem faterom volt ilyen, kb. ugyanígy viselkedett. Egyszer édes fiam, máskor pedig egyszer csak úgy pofonvágott, hogy elestem.


Haláláig ilyen volt, ez nem hinném, hogy változna anyukádnál sem. Ha elköltözöl, talán jobb lesz a kapcsolatotok.

2018. nov. 8. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nagyon sok családban létezik ez a fajta "verbális" bántalmazás, sajnos, sok szülő át veszi az ő szüleitől azt a fajta viselkedést. Habár ők ezt nem látják, és nem érzik rossznak, nem tudják, hogy ők ezzel bántalmazzák a gyereket. Sajnos anyukád mog ebben a helyzetben van ami, ilyen marad, ahogy előttem is mondták, nagyobb valószinűséggel lesz jobb kapcsolatotok, ha majd elköltözöl. Édesanyám is hasonló módon viselkedett sajnos. Nálunk sok kiváltó ok volt, az ő szülei, édesapám, szegénység. Nem tudta feldolgozni a sok negatív dolgokat, a csalódást az életben, így valakin ki kellett adnia. Mikor már elköltöztünk édesapámtól, jobb lett a helyzetünk is, akkor már sokkal jobb volt. Viszont már rég elköltöztem, és azóta a legjobb kapcsolatunkat éljük. Én megbocsátottam neki, hisz anyából egy van. Tedd te is ezt, hidd el néha jobb elengedi a füled mögött mint magadra venni.☺
2018. nov. 8. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem a nagyapám ilyen... Nem tudom anyu hogy bírta ki a gyerekkorát XD de mostanában nagyon fura mert teljesen megváltozott a papám... Sosem kiabál és mindig mindenkit dícsér... Nagyon durva
2018. nov. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Anyád pszichopata, mentálisan beteg. Menj albérletbe, mert tönkremész. Nem fog változni. Csodával ér fel, ha normális vagy, amilyen ridegtartásban nevelt anyád.

Az ulyen beteg elme megnyomorítja a gyereke lelkét, idegrendszerét. Szüntelen terrorban, bizonytalanságban tartja.

Apádat gyűlöli benned valamiért?! Könnyen lehet.

De mit tehetsz te arról, hogy vagy?!

Élj saját életet, s tene vidd tovább ezt a mentalitást, attitűdöt.

2018. nov. 17. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!