Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám nem akar engedni...

Édesanyám nem akar engedni közmunkára. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

21 éves lány vagyok sajnos a középiskolát nem tudtam befejezni családi okok miatt. Így 8 általánosom van meg egy dajka szakmám,amit felnőtt fizetéses képzésen tettem le. Augusztus óta a barátommal élek együtt viszont azóta nem találok munkát. Se takarításra, se dajka munkakörbe nem vesznek fel. Ez miatt teljesen kivagyok. Az élet úgy hozta,hogy a barátom se van jobb helyzetben, mint én. Ő 22 éves és karbantartóként dolgozott az önkormányzaton havi 70ezret keresett. 1 hete megpróbált egy gyári munkát ahol tojást kellett rakodni és csomagolni,de nem bírta mivel 10 vagy 12 órát kellett dolgozni egész hónapban.

Most arra jutottunk, hogy ketten elmegyünk közmunkára még össze nem szedjük magunkat pénzügyileg. Édesanyámnak ezt megemlítettem, de kiborult azt mondta nem érti ha baj van miért nem fordulok hozzá? Nem merem megmondani neki, hogy segít mindenben,de nem kérhetek tőle mindig pénzt! Magamnak is keresnem kell, csak átmenetileg gondoltam ezt. Rosszul esik,hogy nem támogat azt is mondta, hogy nem azért nevelt, hogy levelet seperjek meg szemetet szedjek és nem is ezért tanultam ennyit és nem ezért segített bele a dajka képzésbe. Megértem őt. De mit mást tehetnék? Hogy győzzem meg? Köszönöm a válaszokat!



2018. nov. 11. 17:54
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Megértelek, önálló akarsz lenni és dolgozni szeretnél. Szerintem ez tisztelete méltó. Ugyanakkor anyukádat is megertem, mert azt szeretné, hogy elhelyezkedj a szakmádban. Valószínűleg erre akkor lesz nagyobb esély, ha megcsinálod Utólag esti az érettségit. Lehet nem lesz egyszerű, de nagyobb eséllyel indulnál.

2018. nov. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
30%

Ha kicsit is igenyesebb vagy, akkor ne menj közmunkára. Menjél inkább gyári összeszerelő munkára.

[link]

2018. nov. 11. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

"középiskolát nem tudtam befejezni családi okok miatt."

"hogy nem azért nevelt, hogy levelet seperjek meg szemetet szedjek és nem is ezért tanultam ennyit és nem ezért segített bele a dajka képzésbe"

Miért nem segitett befejezni a középiskolát? Még most se lenne késő.

2018. nov. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
89%

Nettó 160-200 ezer, ingyenes szállás (párok együttes elhelyezése kétágyas szobában panzióban)

[link]

2018. nov. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
93%
Azzal amit ketten közmunkával keresnétek, azzal jól össze tudnátok magatokat szedni. Az éhenhaláshoz épp elég aza pénz.
2018. nov. 11. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
95%
esti suli és tescóba menj dolgozni vagy más ilyen helyre...
2018. nov. 11. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
87%

Értem én hogy önálló akarsz lenni, meg tök jó a barátoddal élni, de szerintem jobb lenne ha visszaköltöznél anyukádhoz.

Az első okj-s szakma ingyen van, ezt kihasználhattad volna, nem kellett volna fizetősre menni.

Költözz vissza, keress normális munkát, ha anyagilag rendbejöttetek akkor újra összeköltöztök.

Nézz utána a munkaügyiben is milyen tanfolyamok vannak, mert az mellett, havi juttatást is kaphatnál.

2018. nov. 11. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Drága, nem rosszindulatból, én voltam közmunkás. Hidd el nekem abból a büdös életben nem szeditek össze magatokat anyagilag.
2018. nov. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 babyboom567 ***** válasza:
93%

Kedves Kérdező!

Én nem tudom te hol élsz, én debrecenben.42 éves vagyok, most ment a gyerekem szeptemberben bölcsibe,és mivel a gyed alatt míg itthon voltam megszűnt a cég ahol dolgoztam,munkát kellett keresnem.3 hét alatt találtam olyat, ami közel van,időben és pénzben is megfelel.Azonnal lett volna 3 műszakos, vagy délutános, vagy konyhai kisegítő(itt pl este 23ig kellett volna dolgozni,de a gyerek miatt nem akartam ilyet).

Ráadásul te fiatal vagy sőt karácsonyi hajtás jön a boltokban, vásárokban,és rengeteg munkás hiányzik.

Sehogy ne győzd meg anyukád, hanem keress munkát,mert ha nem egy kis faluba laktok(különben meg ott is van, rokonunk nyáron napi15000-ért nem talált napszámost,jah hogy azért dolgozni kell)akkor van munka.

Különben a közmunka pénz kb 54000 forint.ha ketten kerestek akkor az 108000,ebből lakbér ,rezsi, kaja, internet,telefonszámla, bérlet,pipere cikkek(betét, wc-papír),esetleg ruha,cipő, gyógyszer,hogy jön ki?Vagy melyik részét akarod megspórolni?

2018. nov. 11. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Sehogy saját szakmában is el tudsz simán helyezkedni.ha nem falun laksz.
2018. nov. 11. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!