Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha 18. -ik életévemet betöltöm...

Huszár Anna kérdése:

Ha 18. -ik életévemet betöltöm és elköltözök, tanuló/dolgozó ember vagyok akkor a szülőnek mennyi joga van a gyermeke felett?

Figyelt kérdés
Jelenleg otthon élek és egy hónap múlva töltöm be a 18-at. Édesanyám jelenleg is és a múltban is rendkívüli módon korlátozott (este 7 után nem maradhattam el, nem aludtam még senkinél, nem utaztam nélkülük). 18.-ik születésnapom alkalmából párom el szeretett volna vinni Bécsbe adventi vásárra, de édesanyám nem enged. Amint betöltöm a 18-at és nem otthon élek mennyi hatalma van felettem ha dolgozok/tanulok?

2018. nov. 13. 08:27
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
68%

Ha dolgozol/tanulsz ÉS eltartod saját magadat, akkor nem kényszeríthet. semmire.

De ha elköltözöl, viszont ők pénzelnek, akkor más a helyzet.

Kerestethet rendőrséggel, ha bejelenti az eltűnésedet, de erőszakkal nem vihet haza.

2018. nov. 13. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
71%
Kerestethet engem köröztek voltam tejes dobozon is de a rendőrnek elmondtam h nem eltüntem eljöttem mert apuci molesztált stb és nem vihetnek haza mert inkább végzek magammal,nem adhat informáciot se kb h jol vagy de koszönöd nen kérsz belőlük,ennyi.. 27 éve nem láttak..
2018. nov. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Kerestetni kerestethetnek, bejelenthetnek eltűnt személyként.

De ha a rendőrség megtalál és megbizonyosodik róla hogy nagykorú vagy, önszántadból tartózkodsz ott ahol, és biztonságban vagy, akkor se hazavinni nem fognak, se megmondani anyádéknak hogy hol vagy.

2018. nov. 14. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Eros ketsegeket ebreszt az, hogy mennyire vagy alkalmas az onallo eletre, ha meg az alapveto jogaidat sem ismered.
2018. nov. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!