Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan lehetne Édesapám...

Hogyan lehetne Édesapám önbizalmát növelni?

Figyelt kérdés

1,5 éve ketten maradtunk. Édesanyám sajnos elhunyt,a nővérem a párjával él.

Édesapa 57 éves én pedig 19. Idén fogok érettségini,és szörnyen fáj a lelkemnek,hogy nem tartja magát semmire.

Egy csodálatos apuka,1,5 éve helytáll,a lehető legjobb szülő. Viszont nagyon sokszor olyan megszólalásai vannak,amik fájnak.

Például: osztálytársam apukája is 57 éves,és rácsodálkozott,hogy más is ennyire öreg,mikor a lánya ilyen fiatal. Azt mondta ma magára,hogy öreg és csúnya disznó. És ezek mind nem igazak. Nagyon okos,intelligens,nagyon megbecsült a munkájában (jogász).

Hogyan tudnám növelni az önbizalmát? Hogyan segítsek neki. Nem önsajnáltat,csak néha kicsúszik a száján egy-egy ilyen mondat. Persze,én mindig tagadom,de ez nem sokat segít..Kérlek segítsetek,mert a szívem szakad meg



2018. nov. 16. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szép, hogy segíteni próbálsz apukádnak, de az az igazság, hogy valószínűleg ezt csak egy másik nő tudná megtörni. Akirá férfiként tud nézni. Esetleg vedd rá, hogy mozogjon, fusson, kondizzon. Figyeljen oda magára, külsőleg, belsőleg.

Azt megkérdezhetem, édesanyád miben hunyt el? Lehet, hogy azt hiszed irteleváns, de nem az.

2018. nov. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Hasnyálmirigy daganata volt, három hét leforgása alatt ment el.

Igen,gondolkoztam azon is amit mondtál...18 évesek voltak,mikor járni kezdtek,együtt éltek le egy életet...Erősnek mutatja magát,de néha vannak ilyen pillanatai..:(

2018. nov. 16. 23:21
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Részvétem anyud miatt!

Szerintem próbáld meg dicsérni, amikor pl sikerül megoldani egy nehéz ügyet, vagy jól áll rajta ing/kabát.

Ha nem elégedett, akkor eljárhatnák közösen pl futni/ úszni. Közös mozgás mindig jó és a hangulatot is javítja :)

2018. nov. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm..Igen,a következő program,hogy hétfőn együtt megyünk színházba,azt is annyira várom.:)
2018. nov. 16. 23:27
 5/9 anonim ***** válasza:
97%
#3-as vagyok. Nagyon jó, ha kimozdultok. Fontos, hogy ne legyetek bezárkózva. Gondolom apud is szépen kicsinosítja magát, remek alkalom az dicséretre is (hogy érezze megéri, szépen felöltözni). Ha ő szerzett jegyet és jó volt az este, azt is köszönd meg (bár szerintem ez alap nálad).
2018. nov. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Biztos hogy szuper apa ha ilyen gyermeke van . Először is részvétem.

Te annyit tudsz tenni hogy sokat dicsered dolgokert, mond el neki azt is hogy milyen jó apa . Biztos hogy fáj neki meg mindig édesanyád halála, és fájni is fog viszont ha nem változtat ez rosszabb lesz . Éreztesd vele hogy te nem bánnád ha lenne neki valaki és valószínűleg anyukád is ezt szeretne.

Csináljatok közös programot, mozditsd ki a szürke hétköznapokból. Nehez Bizto s hogy o is dolgozik te pedig tanulsz fiatal vagy barátok stb de azért pár órára mozditsd ki . Menjetek el kirándulni,emberek közé.

Édesapádnak szüksége van rád....

Kitartást nektek!

2018. nov. 17. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
50%
Apukádnak egy neki tetsző nő kéne a boldogsághoz.
2018. nov. 17. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
Igen, férfiaknak a punci a boldogság, más nem létezik. A gyermeke szeretete is eltörpül mellette. Szánalmas, de így van.
2018. nov. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Sajnos intelligens embereknél gyakori, hogy lenézik magukat.

Tölts vele sok időt, beszélgess vele, hogy lássa, jó apa kell, hogy legyen ha szívesen töltesz vele időt.

Esetleg óvatosan hozd szóba a továbblépés témáját, hogy nem lenne-e jobb neki, ha nem egyedül élné le a következő 30-40 évet. Mondd, hogy anyukád sem akarná, hogy örökké gyászoljon.

Igazán csak az adna neki önbizalmat (szerintem), ha megint belé szeretne egy nő, akinek ő a tökéletes, és ezt érezteti is vele, ehhez viszont neki is nyitnia kell, eljárni ismerkedni.

2018. nov. 17. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!