Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Mit csináljak, ha a szüleim...

Mit csináljak, ha a szüleim mindig újrakezdik a veszekedést?

Figyelt kérdés

Szerintem nem baj, ha néha veszekednek a házastársak, de tényleg nem értem, hogy az én szüleimnek mi a baja. Apám mindig megbántja Anyámat valamivel, illetve fordítva, aztán kibékülnek, és pár nap múlva újra indul, mint valami végtelen ciklus. Én próbáltam kérdezősködni, de úgy szoktak tenni, mintha minden rendben lenne, és ez megy lassan fél - egy éve, mondhatni minden héten. Próbáltam nem észrevenni, de nagyon nehéz így tanulni, hétvégén zárva van a könyvtár, csütörtökön viszont Analízis ZH és hasonlók, szóval ja, örülnék, ha valaki aki esetleg volt hasonló helyzetben tudna nekem valami tanácsod adni.

Köszi.



2018. nov. 18. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
17%
Lehet anyád azt akarja apádé legyen az utolsó szó. - igen drágám
2018. nov. 18. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Add be az igénylést koleszra.

Sajnos ismerős szitu, az enyémek időnként az éjszakát is átüvöltözték.

Esetleg próbáld meg egy nyugodt pillanatban, amikor mindketten ott vannak felhozni, hogy nem tudsz így tanulni, szeretnél javaslatot kérni tőlük, hol tanulj amíg ők üvöltöznek.

2018. nov. 18. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Amikor mindhárman ott vagytok, akkor beszéljétek végig: mondd el nekik őszintén ne csak azt, hogy zavar a veszekedésük a tanulásban, hanem hogy szerinted csak "úgy tesznek, mintha minden rendben lenne", mert lehet, hogy tudat alatt az emészt, hogy el fognak válni, és ha ilyesmiről szó sincs, akkor fogod látni a reakciójukból, hogy még mindig csak "úgy tesznek mintha", vagy valóban rendben vannak a dolgaik. Ha megnyugodnál, hogy nem fognak elválni, akkor valószínűleg könnyebb lenne elviselni a veszekedéseiket is - illetve egy ilyen beszélgetés után talán végre tényleg fegyelmeznék magukat. Mondd meg nekik, hogy hétvégén zárva a könyvtár, ők viszont elmehetnének valami plázába kiveszekedni magukat, mert ott azt lehet, tanulni viszont nem. :)
2018. nov. 18. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#2 Sajnos már nem lehet, egyébként is nehéz bejutni, én pedig túl közel lakom az egyetemhez. Viszont az ötleted nagyon tetszik! :D


#3 Nem hiszem hogy ez valaha megtörténne, szerencsére, inkább azt sajnálom, hogy így nem szívesen veszek róluk példát. Köszi a tippet! :))

2018. nov. 18. 13:29
 5/7 anonim ***** válasza:
Egy VIK-es kemény! És veszekedések közt is tud tanulni! :D
2018. nov. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Yoda m. ***** válasza:
76%

Tisztelt Kérdező!

Javaslataim:

1.) Egyszerűen csak vedd figyelembe, hogy Ők is emberek. Halandó és nem tévedhetetlen, igazából "tökéletlen" emberek. Mint mindenki. Ők - eszerint - meg aztán most pláne azok.

2.) Hozd egyértelműen a tudomásukra, ha szükségét érzed, akkor megfelelő hangerővel és elszántsággal, kőkeményen, hogy ez az időszakosan vissza-visszatérő műsor, ami valójában egy "játszma", téged rohadtul zavar. Mert egyrészt hangos, másrészt pedig csak két vadóc kakadú veszekedéséhez, rikácsolásához hasonlít a leginkább (vagy mihez) s K'rvára nem hiányzik neked a tanuláshoz ez a háttér-zaj-effektus.

3.) Hozd egyértelműen tudtukra, hogy tekintsenek téged is egyenrangú családtagnak, embernek! Hogy vegyenek komolyan. És vegyék már észre a veszekedésük karmikus jellegét, ami egy örök körfogás, "egy végtelen ciklus", ami mindig ugyanoda tér vissza. És hogy mekkora zajjal, ricsajjal jár.

4.) Tegyél füldugót a füledbe, (vagy fülest) ha másképp nem megy.


Aztán, ha lesz egy kis szabadidőd, tegyél fel nekik kérdéseket...(mindkettőjükhöz egyszerre címezve), de csak úgy lazán, mondjuk ebéd, v. vacsora közben mint pl.:

- Mondjátok csak Őseim... mi a fontosabb számotokra? A kapcsolatotok, vagy annak a ténynek elkönyvelése... az, hogy kinek van igaza? Mert nem mindegy! -

(Általában a kapcsolat sínyli meg, ha mindig valaki az igazát védi és erősgeti.)


Az ERŐ legyen Veled!

2018. nov. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!


Csak most látom a válaszod - köszönöm szépen a tanácsaidat! Jó meglátások. Igyekszem megfogadni, amit Te és az előtted lévők mondtak, remélem a következő egy hétben jobbra fordul a helyzet.


Még egyszer köszi! :)

2018. nov. 21. 21:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!