Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » 18évet betöltöm szerdán,...

18évet betöltöm szerdán, elköltözhetek úgy a szüleimtől hogy nem kuldik uttanam a rendorseget? Vagyis nem vihetnek vissza? Mar nem birom veluk, es van akihez menjek Valaszokat elore is koszonom

Figyelt kérdés
2018. nov. 18. 15:05
1 2 3 4
 11/37 A kérdező kommentje:

38N képzeld 15évesen szakközép iskola,gyakorlat,abbolvolt pénzem,ha oltogatni jottel akkor mehetsz is...

Szerintem senki semmi koze mire koltom a penzt,normális válaszokat kértem,nem ilyen trágárt,meg mi az hogy h.e p.a

Mindenki magábol indul ki drága...

2018. nov. 18. 15:34
 12/37 anonim ***** válasza:
94%

#10 Pont nem tiltja a törvény a munkát a 15 éveseknek....


Szülői beleegyezéssel, nappal, nyári szünetben végezhet diákmunkát

2018. nov. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 anonim ***** válasza:
43%

Koltozz el

Nyomorusag ha magadnak kell fizetni az alap elet feltetelhez tartozo pircinget es tatto

Hamupipoke sirna ha hallana komolyan

2018. nov. 18. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/37 anonim ***** válasza:
90%
Mielött én is rámondanám az áment,azért megjegyzem,hogy furcsállom,hogy elvégeztél egy középiskolát,18 éves leszel a napokban,és dolgozol egy gyárban és az alapvető jogaiddal nem vagy tisztában. Igen 18 évesen a magad ura leszel, mindenben saját magad dönthetsz,de ugyanakkor minden felelősség is a tiéd a jővőben.
2018. nov. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 anonim ***** válasza:
61%
Ha még csak most leszel 18 hogyan végezted el a középiskolát?
2018. nov. 18. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 anonim ***** válasza:
56%
Az írásod alapján 15 sem vagy...
2018. nov. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/37 anonim ***** válasza:
54%

Ahogy az előző is írta: minden felelősség és kötelezettség a tied.

Ha dolgozol, és van jövedelmed, akkor bizony ahol most befogadnak, oda minimum a rezsi-költségekben (víz, villany, fűtés) illik beszállni, ha még bérleti díjat nem is kérnek.

És még azok után jön a havi kaja, teló, utiköltség. És még nem vettél egy pizzát, egy sört a haverokkal, barátnővel. Lehet, hogy itt a tél, új cipő, csizma, egyebek... ezekre is gondoltál???

Talán mégis várni kellene egy kicsit és jobban átgondolni ezt az egészet.

2018. nov. 18. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:
90%

Ha nagykorú és cselekvőképes vagy, azaz nem állsz gyámság alatt, úgy szerdától oda mész, és azt csinálsz, amit akarsz. Jogilag nem tehetik meg, hogy nem engednek el, és azt sem, hogy rendőrökkel visszavitetnek a jelenlegi lakhelyedre.


Ellenben én is egyetértek az előttem szólókkal, hogy a válaszaid alapján necces, hogy három nap múlva nagykorú leszel, és ennyire nem vagy tisztában azokkal a jogokkal, ami rád és a szüleidre vonatkozik. Valamint azt sem mérlegeled, hogy a nagykorúságoddal a szüleidnek is megszűnnek a felelősségük feléd, azaz "B terv" híján könnyen nagyot eshetsz, ha ahová menni akarsz ott maximum 1-2 hét, vagy 1-2 hónapig maradhatsz.

2018. nov. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 anonim ***** válasza:
87%
Szakmunkást végzett vagy okj-t, nem szakközepet.
2018. nov. 18. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/37 anonim ***** válasza:
0%
Utolsó OKJ-t biztos nem. Mert annak az érettségi a feltétele.
2018. nov. 18. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!