Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyám alkoholista volt,...

Segitsetekpls123 kérdése:

Anyám alkoholista volt, leszokott, aztán 2 hónapig jó volt minden. De most megint visszaesett. Nem tudom mit tegyek?

Figyelt kérdés

16/L

Apám is rosszul viseli, én még nem is annyira. Mikor leszokott kórházban volt 4-5 napig. Megint tagad mindent. Csak azt mondja mennyire fázik. Még a beijesztésen gondolkodom. Hogy nem lát minket többé ha folytatja stb?



2018. nov. 21. 16:52
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Hát lehet ezt kéne megjátszani.. h rajtakapod. Számonkéred és a következőnél elmentek egy pár napra vhova. Enyém is iszákos-most tiszta,időszakos itt is. Mikor elmentem,cs jobban ivott.
2018. nov. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%

Szia!

A Józanság-Alkoholabsztinencia vagy éppen az iszákosság-alkoholizmus nézőpont kérdése.

Mindkettő életforma nem betegség vagy egészség.

A társadalom nagy része valahol középtájon egyensúlyozik

Siker nincsen csak ha valami akár radikálisan is megváltozik a környezetében.

A szigorítás nem használ,ijesztgetés nem használ...életmódbeli változást érjetek el.

Többet mentek kirándulni.(séta a városban akár) közös pozitív hatású (de nem erőltetett)együttlét mindenképpen mert ez fogja megerősíteni az elhatározást.

2018. nov. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
97%

drog, alkohol, cigi stb függőségről nem lehet leszokni

csak abbahagyni

de a függőség örökre megmarad

ezért könnyű visszaesni

2018. nov. 21. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"nem lát minket többé ha folytatja stb?"

És ezt mégis hogyan szeretnéd kivitelezni?


Neki kell eldöntenie, hogy leszokik, ha nem is magáért, de legalább a gyereke(i) miatt. Hiába ijesztgeted, pont nem fogja érdekelni. Kell lennie egy oknak ami miatt ezt csinálja és ezt az okot sokszor nagyon nehéz megtalálni.

Tapasztalat, 18 éves voltam mikor apám szépen "átalkoholizálta" magát a másvilágra és rajtam kívül ott volt még a két öcsém neki, meg az anyám aki idegösszeroppanást kapott miatta. Ott volt egy szép nagy család, mindenki segített volna neki, ha akarja, de neki a pia mindennél fontosabb volt. Természetesen tagadta a végsőkig, hogy alkoholista lenne.

Szedd össze a családot, édesanyádat, tesókat, ha vannak és üljetek le vele normális hangnemben beszélni, amikor épp józan. Szembesítsétek a tettei súlyával, és reménykedjetek, hogy eljut az agyáig.

Senkinek sem kívánom azt amin mi keresztül mentünk, szívből kívánom, hogy a te apád le tudjon szokni.

2018. nov. 21. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

4-es vagyok

Illetve anyád, bocsánat, valamiért végig úgy olvastam mintha az apád lenne alkesz.

2018. nov. 21. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
Mi vette rá, hogy leszokjon (2 hónap amúgy nem leszokás)? Na arra kellene visszatérni.
2018. nov. 21. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
54%

6-os

"Mikor leszokott kórházban volt 4-5 napig." Gondolom ez vette rá. A kórházban nem kap alkoholt, mikor kijött meg valószínűleg 2 hónapig nem folytatta. Viszont valami miatt mégis visszaesett inkább ez a kérdés, miért...

2018. nov. 21. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Ezzel a beijesztéssel annyit érnél el hogy bánatában még többet inna. Ezt senki sem tudja megoldani helyette, neki kell elhatároznia magát.
2018. nov. 21. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

A beijesztés nem fog működni. Van alkoholista nő ismerősöm. Az sem győzte meg, hogy a gyerekei már szóba sem állnak vele.

Szerintem anyukádnak már olyan mértékű az alkoholproblémája, hogy továbbra is csak orvosi segítséggel tud leszokni, nem fog segíteni semmilyen kérlelés. Szakember kell, hogy meggyőzze és utána irány újra a kórház.

2018. nov. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nem akarlak elkeseríteni, én közel közel 40 évig asszisztáltam ehhez. Szüleim elváltak, ketten voltam anyámmal, az egész gyerekkorom egy kalap Szxr volt.

1 hónapja megelégeltem, mondtam felejtse el, hogy létezem, soha többet ne keressen.

Valószínűleg nem borult ki ezen és vígan piál tovább, de nekem elegem van.

Szóval gondolom felnősz így, aztán felnőttként majd rájössz, hogy nem kell neki megfelelned és nem kell mindenáron megoldanod az életét, mert azért kizárólag ő a felelős.

2018. nov. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!