Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Az alkoholista apám enyhén...

Az alkoholista apám enyhén fogalmazva is rámordít, ha a sörébe beleiszok?

Figyelt kérdés

A helyzet az, hogy édesapám alkoholista. 2-3 naponta iszok legalább 8-10 sört. 19 éves vagyok, általában heti egyszer haverokkal megiszok néhány (max 4) sört több óra alatt, eddig alig fordult elő, hogy mielőtt elmentem volna hazulról, egy kicsit ittam.


A múlt pénteken korábban elfeküdt (~5 óra), a hűtőben még volt 4 sör, mire én, ha neki nem kell, akkor az összeröffenés előtt kettőt megiszok a jobb hangulat kedvéért.


Ahogy észrevette, egyből nekemugrott, és megmondta, hogy az az napot leszámítva 2 hétig reméli, hogy nem iszok.


Apámról tudni kell, hogy ha színjózan, akkor mogorva, az életben semmi szépséget nem lát, egész nap fekszik az ágyban, filmet néz, bármiféle munkára (nem munkahely!) "képtelen". Ahogy alkoholos italt iszik, szinte egyből fordul a kocka (~4 sör után), akkor mindenben a pozitívat látja, a közepes vicceken már nevet, ilyenkor um. elviselhető. Ellenben a 8. sör után már túlzásba lép, (még jócskán nem részeg,) ekkor már túlságosan "okos", (legalábbis annak hiszi magát). Elviselhetetlenül okosnak. Az egészségügyi munkája miatt ilyenkor rendszerint rájön a legtöbb betegség latin nyelvű neve, annak részletes, majd 20 perces kifejtése. Egyszerűen irritáló. A 12-14. (még mindig napi!!) sörmennyiség után már átmegy kötözködővé, ilyenkor nem lehet hozzászólni, max helyeselni, másképp balhé van.


Ő nem vallja magát alkesznak, szerinte ez abban merül ki, aki 3 alkohol nélkül töltött nap után már nem bírja ki a reggeleket remegő kéz nélkül.


A családi kassza a nullán van, édesanyám nélkülöz, ruházkodni nem tud, nekem, és a másik két testvéremnek is alig-alig van ruhája. Feléli a családot. Otthagytuk egy nagyobb balhé után (másfél napot végigivott, és nem csak sört, egyáltalán nem aludt semmit), de visszarimánkodta magát, megígérve, hogy soha többet nem iszik. Most ez a helyzet.


Én nem haragszok rá, csak az elvert pénz miatt. Úgy, ahogym, elfogadtam őt ilyennek a hosszú évek alatt. Mindig azzal jön, hogy ilyen munka mellett más is inna, amiről többször kértem, hogy szokjon le, akárcsak a cigarettáról, de mintha semmit sem érne, amit mondok, mondunk.


Mit tehetnék azon kívül, minthogy magára hagyom? Ahogy azt mondtam, nem akar elvonóra menni, mivel nem tartja magát függőnek ...pedig sajnos az...


Értelmes válaszokat várok, köszönöm!



2018. szept. 24. 21:42
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
94%
Magára kell hagyni, és mondani neki, hogy majd ha bizonyit, akkor visszafogadjátok.
2018. szept. 24. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
46%
Egészégügyben dolgozik és alkoholista,hát ez csodálatos..
2018. szept. 24. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
35%

Sajnos #2 az nem jelent semmit.

Sok orvos is alkoholista vagy gyógyszerfüggő.

Elég csak meg nézni a Lost című sorozatot, és meglátod, hogy biztos mennyi valóság alapja van sajnos.


Kérdező, apukád súlyos alkohol problémával küzd, ha nem tud elvónóra menni, kénytelenek lesztek elhagyni a saját érdeketekben.

2018. szept. 24. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Hát roppant megnyugtato h ha én vagy a gyerekeim rosszul lesznek alkoholisták fognak elláti minket..
2018. szept. 24. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:

A munkáját mindig becsülette végezte, panasz még nem volt rá, nem is ezen van a hangsúly, hanem, hogy mit tehetnék, vagy tehetnénk a családommal?


Lehet, hogy sokan hülyének néznek, de volt, hogy édesanyámmal együtt a két testvérem itthagyta őt velem egy éjszakára, amikor nagyon, de nagyon túlzásba vitte, de én mellette maradtam, szeretetből, és ezért sem akarom elhagyni. Mert szeretem, és tudom, ha mindenkit elvesztene, akkor méginkább súlyosboda a helyzete.


Segíteni akarok rajta, de nem tudom, hogyan. :(

2018. szept. 24. 22:28
 6/16 anonim ***** válasza:
92%
Ha ő magán nem akar segiteni,te fejre állhatsz.. Nekem az is fura h téged otthagynak vele mikor leissza magát, ők meg lelépnek..
2018. szept. 24. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
60%
Nyugi, heti egy sörözés is alkoholizmusnak számít. Szóval te is az vagy. :)
2018. szept. 24. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
80%
Mondjuk én már azt sem értem, minek nyúlsz ahhoz ami nem a tiéd...
2018. szept. 24. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
91%

Mintha az én életemet olvasnám!!!Annyi külsőséggel hogy nálunk annyiba maradt a munka egy idő után a vállalkozásunk csődbe ment mert nem volt aki foglalkozzon vele. Lassan az évek alatt leépült nálunk minden ,a végen kérdéses volt a napi kenyér de sör volt akkor is az első!

Ugyan úgy nem vallotta magat alkoholistának, neki nincs miről leállni ! Nálunk ennek a remalomnak kb 1eve lett vége 8-10ev után... Mindeki magára hagyta köztük édesanyám,mi testvéremmel ahogy munkát kaptunk elköltöztunk én 16evesen tesom 18 évesen)....

Volt egy komolyabb egészség ügyi problémája emiatt , több embertől azt hallotta vissza hogy végső stadiumban van és rajott hogy mindenki ezt hiszi de 1 ember nem hívta fel hogy jol van e.

Szóval mikor megijedt hogy komoly baja van tenyleg,és észrevette hogy mindenki elhagyta ,egyik napról a másikra letette a piát és dolgozik.Ti nem tudtok mit csinálni csak magára hagyni,amíg ő nem látja hogy ez nem jó nem fog változni semmi!

2018. szept. 24. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
91%

A címben írt kérdésedre azt gondolom válaszul, hogy szerintem apád betárazza magának az adagját és az, hogy te beleittál, borítottad a tervet. A másik ok az lehet, hogy nem akarja látni, hogy te is iszol.Valahol tudja, hogy baj van.

Anyukád milyen állapotban van? Bírná megmenteni aputokat?

2018. szept. 24. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!