Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Miért lesz egy férfi, apa,...

Miért lesz egy férfi, apa, alkoholista?

Figyelt kérdés
Megfelelési kényszer, új nő a láthatáron, idegesség, vagy csak szeretnének ellazulni? A férfiak szerintem nem rossz emberek csak sokan nem értik meg őket. Nehezen tudnak alkalmazkodni egy helyzethez. Nem szabad elítélni senkit, mert mind emberek vagyunk tele hibákkal.
2018. szept. 28. 20:17
1 2
 1/17 anonim válasza:
64%
Szerintem nagyon változó az embertípus ahhoz hogy ezt meglehessen válaszolni. Mindenki másba menekül, van aki drogba, öngyilkossagba, és van aki alkoholba. Van aki nem is tudja magáról, hogy alkoholista, mert teljesen elfogadhatónak tartja a mindennapi söröket, borokat... Tapasztalatból mondom, hogy nem csak férfiak lesznek sajnos alkoholisták. Tehát az hogy valaki alkoholista lesz, azt nem lehet külön okra bontani, hiszen ezt minden egyes külön alkoholistától megkellene kérdezni, hogy melyik miért lett az. A betegség ugyanaz, de az oka amiért az lett, az mindig változó.
2018. szept. 28. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
43%
Apámnak a mai napig gondja van az alkohollal. Sok mindentől lehet, ő fiatal kora óta iszákos, nagyszüleim meg nem hitték problémának soha, még most sem. Pedig elváltak a szüleim, autóbalesete volt, elvették a jogsiját, levágta az ujjait stb. Mivel a férfiak kevésbé nyílnak meg és nem tárgyalják ki a lelki dolgokat, szerintem így próbálnak lelkizni. Egyébként nem a férfiakkal van gond, hanem azokkal, akik többre tartják a piát, mint a saját családjukat. És ez nőkre is érvényes.
2018. szept. 28. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
72%
Mindenkinek más baja van, nem mindenki ugyanaz miatt iszik. Van akinek jót tesz, van akinek nem. Az apósom anno meztelenre vetkőztette a fiait és kutyaszíjjal verte őket meztelenül térdelve a sarokban. Szerinted miért ivott? Szerintem elakart valamit nyomni magában. Az apu ivott, de sosem bántott volna minket, anyu sosem szerette, kur.álkodott mellette, ő meg imádta és elnézte. És rám vigyázott, mert én voltam a szeme fénye. Sírt este és azt mondta kislányom magányos vagyok. Így leélni egy életet … Nade sokszor nincs megértés! Van aki húzzon a francba, mert tönkreteszi más életét, és nem ért a szép szóból. Van aki meg ettől elviselhetőbb sajnos. Kocsmában dolgoztam 14 évig :D láttam sorsokat, az alkoholt az ember választja és nem fordítva. Gyengeség miatt iszik az ember. Nők is vannak sokan, béna és meghalt gyerek, veri a férje, de ha iszik mégjobban megveri, körforgás. Elkezded nehéz abbahagyni, és mire rájössz már nincs kiért, mert egyedül vagy, ezért iszol tovább. Kábé ennyi! szerintem.
2018. szept. 28. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Azért,mert fiatalon azt hitte,hogy buli családapának lenni.

Később rájön,hogy a felelősség nem neki való,csak már késő...


Nem mindenkinek való.

2018. szept. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Alkoholista férfit kaptam a sorstól. (Édesanyám is alkoholistába botlott bele. Szerencsére nagyon hamar elvált.)


Nem szeretnék sorsot ismételni, ezért igyekszem összehasonlítani az én helyzetemet a szüleimével. (Valamivel tűrhetőbb körülményeket kaptam ehhez az ismeretséghez...)


Legalább tudatosabban kezelem ugyanazokat a problémákat. (Nem ugrottam fejest a kapcsolatba. Kivárok inkább.)

2018. szept. 29. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Apám azért lett fiatalon alkoholista. Mert szülei alkoholisták voltak. Mert családjukban és rokonságban normális dolog alkoholista életmód.
2018. szept. 29. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:

Nem apa korára lesz az, eredetileg is az volt. Családi minta.

Nálunk soha nincs otthon ital és senki nem fogyaszt alkoholt, és így eszembe sem jutott soha.

2018. szept. 29. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
50%

Egy férfi három dolog miatt iszik:

1. Ha nincs még nője.

2. Ha van már nője.

3. Vagy ha szomjas.

:)

2018. szept. 29. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
aki a #3-as hozzászólót lepontozta, az írjon már pár sort a miértről.....
2018. szept. 29. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
9 Biztos néhány agyatlan feminista pontozta le.
2018. szept. 30. 11:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!