Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Van itt olyan akinek jobb a...

Van itt olyan akinek jobb a kapcsolata, jobban szereti a mostohaanyját mint vér szerintit?

Figyelt kérdés
2018. nov. 21. 19:33
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt mostoha anyám, de volt anyósom. Sokkal jobban szerettem mint az anyámat. Anyám alkoholista volt. 17 évesen inkább leléptem otthonról de nem akartam vele élni tovább. 28 évesen ismertem meg az anyósomat aki az első naptól kezdve egy tündér volt. Imádtam. Anyám 7 évvel ezelőtt meghalt. Mivel 17 évesen láttam utoljára, így el se mentem a temetésére. ( Belgiumban élek, így nem is akartam utazni. Anyósom 4 hónappal ezelőtt halt meg. A szívem szakadt meg annyira fájt. Nagyon hiányzik, ma is sírtam mert eszembe jutott.

Sok évig volt az anyósom aki inkább volt az anyám..

44/N

2018. nov. 21. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Az én anyám lelépett kiscsoportos ovis koromban. Apám hirtelen egyedül maradt velem, de apám rokonai külföldön élnek (szomszédos országban), csak ő jött ide dolgozni Magyarországra. Így egy ovistársam anyuja (elvált nő volt), vállalta, hogy hazavisz az oviból a saját lányával együtt, és apám oda ment értem őhozzájuk munka után (másképp nem fért volna bele a munkaidejébe). Aztán ápolt is, amikor beteg voltam, hogy apám tudjon menni dolgozni. Aztán apuval összemelegedtek, egymásba szerettek, és megházasodtak. Nekem ő az ANYÁM, mindent neki köszönhetek. Az ő házába költöztünk. Ő tanult velem, kiállt értem, mindent ugyanúgy megadott és megad, mint a vér szerinti lányának. (Szerencsére apuval is nagyon szépen élnek).

A vér szerinti "anyám"? Valahol külföldön az akárhányadik pasijával él, soha nem érdeklődött utánam. Mi már így vagyunk egy család, nagyon szeretem a "mostohámat", anyunak hívom. Az ő lányával pedig jó barátnők lettünk.

(20 éves lány)

2018. nov. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Apám második feleségét egy időben jobban kedveltem, de az igazság az, hogy ő nem nevelt engem, nem volt értem felelős. Egyszer felvetettem, hogy hozzájuk költözöm, de aztán nem lett belőle semmi. Most felnőttként örülök, hogy nem úgy alakult, szemétség lett volna anyukámmal szemben, aki nagyon önfeláldozóan nevelt engem. Szóval ne tévesszen meg a helyzet, az embert az érzései könnyen becsaphatják. Ha a vér szerinti anya nyilvánvalóan alkalmatlan, az egy másik eset.
2018. nov. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Fodor István Ferenc ***** válasza:
Én szerencsére nem vagyok érintett, mert édesanyám két éve halt meg 94 évesen és együtt éltük le az életünket. A környezetemben azonban sok olyan példát tudnék felsorolni, amikor látni sem akarja a biológiai anyját valaki. Volt egy idős ismerősöm, aki nevelő szülőknél nevelkedett, az anyjáról szinte semmit nem tudott és egyszer csak előkerült az "édes"anya, hogy egyedül él, nincs semmi jövedelme. Bírósági ügy lett belőle és az ismerősöm, aki már 60 év fölött volt - anyatartást kellett, hogy fizessen - az ő nyugdíjából még sok évig. Költői a kérdés, hogy az érintett mennyire szerethette a biológiai anyját.
2018. nov. 23. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Katona Dius ***** válasza:
Fodor István Ferenc: Az ilyesmit amúgy soha nem értettem, nem bírtam felfogni a csöpp agyammal. Ha valaki lemondott a gyermekéről, és felé sem nézett (a kommentedből úgy veszem ki, hogy legalább 50 évig), aztán egyszer csak felbukkan, hogy nyilvánvalóan kihasználja a nevezett "gyermeket" (elvégre még véletlen sem azzal érkezett, hogy de hiányoztál, vagy bocsánat az évekért, hanem mert nincs pénzem, tartsál el), akkor a bíróság milyen alapon dönt úgy, hogy a gyermek tartsa el a szülőjét (itt kimondottan csak arra a szülőkre gondolok, akik lemondtak a gyermekükről és nem voltak "szülők"). Ha a szülő elhagyta a gyermekét és nem tett érte semmit, akkor milyen jogon kötelezi a bíróság arra, hogy ő viszont tegye meg az említett szülőért? Ez mennyiben korrekt és jogos?
2018. nov. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!