Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Irigy mert a fia diplomás...

Irigy mert a fia diplomás lesz vagy csak szimplán besavanyodott az apuka?

Figyelt kérdés

Egy barátom apja nem túl támogató. A srác egyetemre ment (tanár szeretne lenni), mikor felvették apuka (látszólag) örült, hogy a fiának jobb élete lesz. Azóta viszont kb folyamatosan piszkálja, hogy miért jár későn haza (fél 6-ig van órája, de van hogy este fél 8-ra még megy sportolni, mert kell tesiből is az aláírás és csak 9-re ér haza).

Apuka minimálbéres állásban van, nem is a szakmájában, pedig ott is el tudna helyezkedni jobb fizetésért. De neki fontosabb, hogy a 8 órás munkaideje nagy részét is ellógja. Otthon örökké morog mindenre, kb csak videójátékozik és filmezik.

Nagyon sajnálom a srácot, mert ő teker, de látszik rajta, hogy rossz neki így, hogy soha nem kap egy jó szót az apjától.



2018. nov. 22. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:
18%
Szerintem csak az bosszantja, hogy a srácban is ugyanazt a mentalitást látja, mint saját magában. A tanárok jóval gyengébben fizetettek, mint egy szorgalmas egyéni vállalkozóként dolgozó mesterember, mondjuk kényelmesebb is jóval az életük. Aki ezt a pályát választja, az nem akar megszakadni a melóban, elfogadja hogy jó fizetésre soha nem számíthat...
2018. nov. 22. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%
Egyetemistaként nehogy már apuci dicsérő szavai legyenek olyan fontosak. 10 éves a srác hogy ennyire bántja? Amúgy meg, az hogy diplomája lesz, nem nagy cucc, manapság nem egy egyéni dolog.
2018. nov. 22. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

1-es nem is a fizetésért csinálja a srác, hanem elhivatottság. De van vmi abban amit mondasz :)

2-es egész életében nem kapott egy jó szót se az apjától, szóval van benne bizonyítási vágy, bár nem mondja ki. És hidd el, az ő helyzetében igenis nagy dolog, hogy idáig jutott.

2018. nov. 22. 12:20
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nekem tanárként az idegrendszeremet olyan támadások érik, hogy szívesen lazsálnék egy multicégnél ahol esetleg nem úgy kezelnek tizenéves kölykök mintha a hátsójukból húztak volna ki :-) Nyugodtan lehet utánam csinálni, nem egy stresszmentes meló.

Amúgy nyilván az ember azért választja ezt a pályát mert elhivatottság és élethosszig tartó tanulás stb. Aki csak a nyári szünet miatt, az általában pár év alatt kikészül és elmegy. A mai világban mindenki a tanárokba törli a lábát, gyerek, szülő, vezetőség, kormány és az egész társadalom. Külföldön felüdülés látni a tanszabadságot ami ebben a putri országban csak álom marad.

2018. nov. 22. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

1. Én csak diák vagyok, de a tanáraink elbeszéléséből pont nem az jön le, hogy milyen könnyű nekik, mennyi szabadidejük van, stb.

Kezdjük ott, hogy a szünetek csak a diákoknak szünetek, a tanárok ugyanúgy mennek dolgozni pl. őszi szünetben is. Az egyik tanárunk mesélte, hogy a nyári szünet is csak egy pár nap nekik, amikor tényleg nem dolgoznak. Ráadásul szinte minden tanár tart a "hivatalos" órái mellett is korrepetálásokat, versenyekre készít fel diákokat, aztán versenyre viszi őket, stb. És amíg más "tisztességes" munkáknál ledolgozik az ember x órát, aztán hazamegy pihenni, a tanárok haza is viszik a munkájukat, mert dolgozatokat kell javítaniuk, ill. összeállítaniuk azokat, jegyeket kell beírni az e-naplóba, ha osztályfőnökök, akkor az osztályuk dolgaival is foglalkozniuk kell, osztálykirándulást szervezni, stb.

2018. nov. 23. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
0%

Le akartam irni hogy mindketto lusta erre valaki mas leirta.

Ha nekem a fiam tanar lesz en se orulnek neki.

Ha mernok akkor igen, ha ugyes ertelmes fizikai munkas annak is orulnek, tulkeppen barminek, de tanar, meg konyvtaros, attol a hideg kiraz.

Ettol fuggetlenul tanarok kellenek, tehat kell hogy valaki tanar legyen.

2018. nov. 24. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Utolsó miért pont mérnök? Mert az jó keres? Apuka is ezt tolja, de egyszerűen képtelen felfogni, hogy a fia nem volt jó se, matekból se fizikából...
2018. nov. 24. 17:53
 8/9 anonim válasza:
100%
Nálunk úgy volt, hogy anyukám ugyanabban az évben kezdte az egyetemet, amikor én. Elkepeszto bizonyítási vágy volt benne, meg akarta mutatni, hogy ő meg tudja csinálni, amivel nem is lett volna gond, de egyfajta versengéssé fajult a dolog köztünk (ezt ő gerjesztette). Bármikor megpróbáltam például elujsagolni valami egyetemi sikeremet (volt egy terület, amiben tényleg jó voltam és sok elismerést kaptam a tanaraimtol), rögtön jött a kontra, hogy de ő ebből és ebből a tárgyból ötöst kapott, meg a beadandoja is milyen szuper lett, stb, stb. Az égvilágon semmi pozitív visszajelzest nem kaptam tőle, sőt néha úgy éreztem, hogy nem is veszi komolyan, amit én tanulok, mert én pedagógiai irányba indultam el, ő pedig mérnöknek tanult. Amikor ő dicsekedett, megsértődött ha nem úgy reagáltam, ahogy elvarta volna. Én mindig becsültem, hogy 40 éves kor fölött belevagott és munka mellett végigcsinálta, de mégis hiányzott, hogy szülőként támogasson. Saját tapasztalatom szerint jobb nem lesz. Az embernek meg kell tanulnia másban megtalálni a boldogságát. A srácnak majd ott lesznek a mestertanárai, a tanítványai, a kollégái, a legjobb, ha nem hagyja, hogy lehúzza magával az apja. Szerintem egyfajta irigység lehet a dolog mögött, apukanak lényegében ennyi volt az élete, sok minden már nem fog vele történni, a srácnak viszont jó kilátásai vannak.
2018. nov. 24. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi utolsó :)
2018. nov. 29. 22:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!