Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szülők nem vitték semmire...

Ha a szülők nem vitték semmire akkor a gyerek sem fogja?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy általában azok tanulnak tovább akiknek a szülei is továbbtanultak. Azoknak vannak céljai, akiknek a szülei értek el valamit. Nektek mi a véleményetek erről?

Anno az osztályból gyakorlatialg csak azok tanultak tovább, akiknek a szülei is tanultak, vagy elértek valamit az életben. Megkérdeztem pár ismerőst, anno az ő osztályaikban is ez volt, 1-2 embert leszámítva.



2018. nov. 22. 19:58
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
96%

Nyilván lehet párhuzamot vonni a két dolog között, de ettől függetlenül NEM MUSZÁJ így lennie.


Én azért ismerek 1-2 nagyon mélyről jövő embert akik "vitték valamire" (gondolom itt karrier, munka, fizetés a nézőpont). De a többségre nem ez jellemző.

2018. nov. 22. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim válasza:
80%
Szerintem nem csak azok. Sőt főleg h ha a gyerek látja h a szülők nem vitték semmire épp h ki akar törni ebből s ő meg végig fogja csinálni a sok tanulást s lesz belőle egy nagy ember stb. Mert van mi motiválja. Az én apám is a nyomorúságból indult s felépített egy céget. Persze azok akiknek eleve tovább tanultak a szülei ők általában azoknak a gyerekei is. Mert a szülő mondja h menjen csinálja de ezekből sokan el se tudják végezni az egyetemet. Igazából akarat, s pénz kérdése. Aki teheti az tanuljon tovább akár ösztön díjjal stb. De általában a tanult szülők gyerek akik tovább tanulnak de nem a példa miatt hanem mert megtehetik mert van pénzük a szüleiknek. Nagyon drága tovább tanulni sokan csak úgy tudnak h mellette dolgoznak.
2018. nov. 22. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 anonim ***** válasza:
66%
Anyám a 8 elemit sem fejezte be apám szakmunkás. Diplomás leszek 2 félév múlva magyar történelem szakon. Én akartam. Putris családból.
2018. nov. 22. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/44 anonim ***** válasza:
93%
Eliteb családban nagyobb az elvárás, presztízs kérdés a diploma. Ha belegondolok hányan nyöszörögnek itt, egyetemisták-lehet benne valami.
2018. nov. 22. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
100%
Keress rá arra hogy "társadalmi mobilitás Magyarországon", ha objektív véleményt szeretnél.
2018. nov. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 anonim ***** válasza:
88%
Általánosságban véve szerintem nagyon igaz. Persze lehetnek ritka kivételek, de nem ez a jellemző.
2018. nov. 22. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/44 anonim ***** válasza:
90%

Elég erős az összefüggés, de rengeteg kivétel is van.

SOkszor pont azért akarja a szülő egyetemre küldeni a gyereket, még ha ő maga nem is akar menni, mert neki nem volt rá lehetősége, és szeretné, ha a gyereknek lenne.

2018. nov. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
70%
Bírom ezt a szöveget, hogy nem vitték semmire... Aki viszi valamire az életben az azt takarja hogy van 5 diplomája és csúcskarrierje? Más nem számít? Eszébe se jut senkinek, hogy van aki másban méri az értékeket? Az én szüleim és nagyszüleim eszerint a mérce szerint nem vitték semmire mert nem volt lehetőségük tovább tanulni, de tisztességes, dolgos, egyszerű emberek akikben rengeteg érték van és akikre csak felnéztem egész életemben. Én tovább tanultam ennek ellenére mert ezek a semmirekellő emberek megteremtették nekem erre a lehetőséget, de egy fikarcnyival nem vagyok több vagy értékesebb náluk csak mert diplomám van.
2018. nov. 22. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
50%
Utolsóval mélyen egyetértek. Aki azt írta, magyar-történelem szakon fog diplomázni: ez komoly? Ezzel a helyesírással fog másokat helyesírásra oktatni???
2018. nov. 22. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
63%
Hát ha diplomában mérik a "vitte valamire" dolgot ajkor bizony jó pár embernél ez igencsak félrecsúszott....lehet, hogy egyes emberek vmely szempontból "alkalmatlanok" hiaba a diploma.
2018. nov. 22. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!