Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Ha a szülők nem vitték semmire...

Ha a szülők nem vitték semmire akkor a gyerek sem fogja?

Figyelt kérdés

Azt vettem észre, hogy általában azok tanulnak tovább akiknek a szülei is továbbtanultak. Azoknak vannak céljai, akiknek a szülei értek el valamit. Nektek mi a véleményetek erről?

Anno az osztályból gyakorlatialg csak azok tanultak tovább, akiknek a szülei is tanultak, vagy elértek valamit az életben. Megkérdeztem pár ismerőst, anno az ő osztályaikban is ez volt, 1-2 embert leszámítva.



2018. nov. 22. 19:58
1 2 3 4 5
 11/44 anonim ***** válasza:
66%

Mindkét szülőm sikeres, Én is az vagyok. Mindenben.


18/f

2018. nov. 22. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/44 anonim válasza:
72%
Inkább: a diplomás szülőknek feltétlen diplomás gyermek kell. A szegény szülők gyermekei vagy tovább viszig a retket (ez nevelés kérdése), viszont sokuk, akinek van esze ki fog törni.
2018. nov. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/44 anonim ***** válasza:
100%
Nem feltétlen,ha a gyerek ügyes,de a szülő irigységből megátolhatja a gyerek kitörését ha a gyerek hagyja..
2018. nov. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/44 Alain Delon ***** válasza:
100%
A szülő lehet pont a kerülendő példa.
2018. nov. 22. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/44 anonim ***** válasza:
40%

Szerintem nem feltétlenül van összefüggés. De tény, hogy szegény családból mélyebbről kell felmászni és nem is feltétlenül jut magasra az ember.


Egy jómódú család gyereke lehet akármekkora kókler naplopó, akkor is garantálva van a jövője bizonyos fokig. Megkapja a lakást, autót maga alá, meg a költőpénzt és soha nem fog nélkülözni. Míg egy szegény családból származó hiába keres jól, egész élete arra megy el, hogy legyen legalább egy saját háza.

2018. nov. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/44 anonim ***** válasza:
70%

Saját példám:


A fizetésemből azonnal elmegy 40 ezer egy szaros kis szobára plusz rezsi. Ha kaptam volna lakást, akkor ennyi lenne a rezsi, és az magamra menne el, nem egy idegennek.


Vagy próbálok félretenni, évekig gyűjteni. Ha lenne lakásom akkor ugyanezt a pénzt nyugodt szívvel költeném el.

2018. nov. 22. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/44 anonim ***** válasza:
90%

Diplomás szülők gyerekeként könnyebb egyetemre menni, mert általában az önköltséget is tudják fizetni.

De nyilván vannak a szegényebb rétegből egyetemen.

Barátom szülei azok tipikus, buta, semmire kellő népség. De ő harcol az álmáért, elhivatott és tanárnak készül. Mondjuk szerencsés, mert lakóhelyünkön van egyetem. Bár kompromisszum kellett ehhez, mert itt nincs töri, így angol-magyaros. De az apja húzná vissza, állandóan pampog menjen dolgozni.

Az inteligens diploma nélküli szülő segíti a gyereket, ha egyetemre akar menni, a vegetálók húznak csak vissza szerintem.

2018. nov. 22. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/44 anonim ***** válasza:
29%

Utolsó! Igen, ez igaz. A gazdag gyerekek megkapnak mindent, lakást, kocsit, pénzt, biztos állást és semmit nem kell tenniük érte, van jó pár példa a környezetemben. De a legtöbb beképzelt, egoista, életképtelen, lusta ember lesz aki azt is elsz*rja, elherdálja amit kapott. 0 ember, 0 értékrenddel, aki nem becsül semmit mert soha nem kellett megdolgoznia semmiért. Ezt én nem nevezném nagy valaminek amire vitték mert maguktól nem vitték volna semmire. Nekem is nyilván könnyebb lett volna az életem ha a seggem alá teszik apuék a lakást meg a kocsit de nem bánom hogy nem így lett. Az élet nem arról szól hogy öledbe hulljanak a dolgok.

Nem attól lesz egy ember értékes hogy mennyi pénz van a zsebében, az csak megkönnyíti az ember életét, de boldogságot nem vehetsz rajta. Tudom, idő kell míg az ember erre rájön, fiatalabb koromban én sem így gondoltam.

2018. nov. 22. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/44 anonim ***** válasza:
81%

Nem ugyanaz a kerdes, mint a magyarazatod alapjan ertendo kerdes.


A nem.vitte semmire az mi? Hogy orvos akart lenni és helyette közmunkás a "foglalkozása" vagy hogy volt családi öröksége, de csak elherdálta vagy hogy faluban élt mezőgazdaságból és csak egy napszámos lett? Mert ez nagyon más, mintha csak arról lenne szó, hogy van szakmája és egy normál állása, de nem diplomás.

Miket nevezunk celnak? Van akinek hatalmas almai vannak kertes haz, nagy auto, kulfoldi nyaralasok 2 gyerek nekii is lakas es mindezt tudja egy vizvezetekszerelokent is. Megint mas celja, hogy orvos egyen es eleteket mentsen.


Lattam en mar mindenre peldat. Szakmunkas/szakkozepes szuleimhez kepest mi gyerekek diplomasak vagyunk. Mégis kevesebbunk van (se lakas, se haz, se gyerek), mint a szuleinknek, akiknek "csak atlagelet" volt a cel. Mi helyette renegeteget szorakoztuk es utaztunk es jol kerestunk.

Ellenpelda: tobbdiplomas ertelmisegi hazaspar es 5 gyerek, akik tobbsegenek csak 8 altalanos sikerult es nincs semmijuk es nem is erdekli oket semmi. Neha acsarkodnak, hogy melyikuk es hol rontotta el a gyerekeket.

Masik pelda: roma csalad sok gyerekkel, szulopar szakma es vegzettseg nelkuli csak 8 altalanos. 2 nagy gyerek mar diplomas, tobbi is jo tanulo gimnaziumokban.

Statisztikat keress, de a kerdesedre a valasz az, hogy ez tul altalanos es biztos nem igaz.

2018. nov. 22. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/44 anonim ***** válasza:
46%

Azért pl az elit csalad, putris család között meg rengeteg átmenet van!

Van aki a nyomorbol tör ki. Van aki a jólét miatt alkesz vagy drogos lesz, mert jó világban nem tud már mit kitalalni. Rengeteg fèle ember, elethelyzet és körülmény van!

Sztm nem lehet igy általánosítani!

Anyam, apam gyári melós (apám már művezető).

Megvolt mindenünk. Nagy haz, két autó, lovak. Dolgos, szorgalmas emberek. Raknak félre, nyaralni jartunk külföldön szinte minden nyáron!

Nővérem diplomás (nyomozó).

Én nem tanultam tovább, buszozni akartam mindig is.

Csak Érettségi van es perfekt beszélek németül! Van autóm, lakásom (igaz még nem hitel mentes). 18evessen magától mentem dolgozni, volt hogy ket munka helyen.

Ket éves buszsofför vagyok es imádom, jól keresek. Igaz Osztrakokhoz járok melózni (ez is volt a cél évek óta). Van mar gyerekem is.

Lakasban kutya is van de körbe lehet nézni...rend és tisztaság van.

Magamra is adok.

Szóval csak mert nem Diplomàztam nem vittem semmire?

Hát legyen úgy. A lényeg hogy én jól élek es elégedett, büszke vagyok arra amit szülői anyagi támogatás nélkül életem! (nem azért nem tamogattak mert nem lett volna miből, én egyedül szerettem volna elèrni a dolgokat).

Magánéletben viszonylag sikeres vagyok. Rengeteg minden érdekel és sokmindenhez erdemben hozzá is tudok szólni.

N27

2018. nov. 22. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!