Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Csak szerintem butaság a...

Csak szerintem butaság a szüleimtől hogy nem engednek sportolni?

Figyelt kérdés
Járni szeretnék kondizni. A pénzt magam keresem meg rá diákmunkából. De erre ők mondják hogy minek, meg hülyeség. Meg azt is hogy drága meg sötétben kell haza jönnöm majd. Komolyan nem értem. Más gyerek drogozik, cigizik esze ágában sincs sportolni, az olyanok szülei örülnének hogy a gyerekük sportolni akarna, szerintem még állnák is neki. Én meg állnám magamnak erre ezt kapom. Na majd nehogy drogozzok, piázzak, meg szteroidozzak, na majd vissza sírják amikor még csak kondizni meg bokszolni akartam, ráadásul saját pénzből.
2018. nov. 29. 17:16
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
10%
Inkább gyűjtsd össze a pénzt számlán, könnyebb lesz lelépned és kondizhatsz utána..
2018. nov. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Nem a kondi, hanem maga a sport érdekel meg alapvetően ez hogy szerintem elég ritka az ilyen szülő aki a sportra buzdítás helyett inkább nem engedi.
2018. nov. 29. 17:19
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Most konkrétan megtiltották, h oda menj vagy csak hülyeségnek tartják? A kettő nem ugyanaz.

Istenem, jönnek a "költözz el minél előbb" sablonok....

2018. nov. 29. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
90%
Ha csak hülyeségnek tartják, szerintem menj el. Az én családomnak sem tetszett a sport, amit űzök (szintén nem olcsó, sötétben hazajárással), de mivel én álltam a saját megkeresett pénzemből, gyakorlatilag az én dolgom volt, hogy mire költöm. Egy-két hónappal később már semmi bajuk nem volt vele.
2018. nov. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
86%
Attól függ, miben áll a "kondizás". Valószínűleg negatív információi vannak a szüleidnek. Ha durva testépítés szteroidokkal meg vad módszerekkel, akkor én sem örülnék, ha a gyerekem ilyenbe kezdene. Ha azonban az egészséges életmódhoz szükséges, akkor egyből támogatnám. Próbáld megmutatni nekik valamilyen módon, hogy ténylegesen miről van szó, valamint hogy ezzel életed végéig tartó támasza lesz az egészségednek.
2018. nov. 29. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
8%

A kondit én sem támogatnám, de a küzdősportot igen.

Kondi helyett meg ott vannak az utcai edző helyek.

2018. nov. 29. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
85%

"Na majd nehogy drogozzok, piázzak, meg szteroidozzak, na majd vissza sírják amikor még csak kondizni meg bokszolni akartam"

Szerintem ismernek, és pont ez az a hozzáállás, ami miatt nem akarják...

2018. nov. 29. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%

Szia!


Az edzőtermi edzéssel sok embernek negatív asszociációi vannak. Nem írtad, hány éves vagy - a nem engedik meg dolog csak akkor működik ugye, ha 18 alatt, de persze fölötte meg már nem feltétlen kötelesek eltartani.


Szerintem mindenképpen érdemes lenne elbeszélgetned velük, hogy mitől tartanak, és hogy mit szeretnél pontosan. Az emberek hajlamosak félni az ismeretlentől. Ha még gyerek vagy, akkor ugye azért kell ez, hogy megengedjék - ha felnőtt, akkor meg azért, mert mégiscsak a szüleid, akiket szeretsz, és ha lehet, akkor nem szeretnél rossz érzéseket hagyni bennük. De utóbbi esetben, ha sikertelen a meggyőzés, attól még elmehetsz.

2018. nov. 29. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Most erre a beszűkült gondolkodásra mit lehet mondani?

Én 48 éves anyuka vagyok és a fiamnak veszem a kondi bérletet, meg a proteint és együtt megyünk edzeni.

A teremben a tiniktől kezdve, az anyukákon át, a nagymamákig mindenki megfordul.

Mutasd meg a szüleidnek a válaszokat.

A kondi nem egyenlő a koksszal, droggal. Ellenben, formás, erős és egészséges leszel.

2018. nov. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
15%
Ha más sportot választanál, akkor engedékenyebbek lennének? Magam részéről én is inkább a küzdősportot támogatom, sőt, hordom is a gyerekemet, mert szerintem ez jól jön és több értelmét látom, mint a kondizásnak. (azt is csináltam egy időben, nem jött be) Ettől függetlenül te életed, te választasz, és ezt a szülőknek is meg kéne érteni.
2018. nov. 30. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!