Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Nehezen szakadok el a szüleimt...

Nehezen szakadok el a szüleimtől, ti hogy éltétek meg? (Bovebben lent)

Figyelt kérdés
Idén végeztem az egyetemmel, nyáron már el is kezdtem állást keresni. Előtte is albérletben éltem de sokat voltam otthon, mindig úgy intéztem az órarendem. Most viszont a munkám miatt már egyre ritkábban járok haza, anyukámmal több konfliktusom is volt emiatt. Bűntudatom van, hogy úgy telik az idő hogy alig vagyok velük, nagyon nyomaszt a jövő. Azért is mert anya nagyon fiatalon vesztette el az anyukáját majd az apukáját is és láttam mennyire nehezen élte meg. Ti mit tennétek?

2018. nov. 7. 12:44
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Én voltam a legkisebb azaz már csak én éltem anyummal. Jelentkeztem egy munkára, elmentem állásinterjúra, felvettek, 5 nap múlva felültem a buszra és elköltöztem 200km arrébb Budapestre. Ne értsetek félre remek a kapcsolatunk nagyon szeretjük egymást, de nem ragadhatok le, saját életem kell építeni ezt ő is tudta nehezen engedett de ő is tudja hogy így a jó.
2018. nov. 7. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
37%

K8nwk az elete tied vagy anyade ?

Leragadsz gyerekkent elpocsekolod az idod

2018. nov. 7. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
95%

Miért lenne elpocsékokt idő amit a szüleivel tölt?

40 éves vagyok, 20 éve külön élek, minden nap van időm a szüleimmel törődni.Ha 2 perc telefonon akkor annyi.

Nem függök tőlük anyagilag sem sehogy.Egyszerűen szeretem őket.

Bár már csak apukám él, februárban anya meghalt és bizony sokszor eszembe jut, hogy még ettől is több kellett volna.

Egy normális szülő-gyermwk viszonyban nem az együtt töltött idő pocséklás, hanem majd a kihagyott látogatásokat és telefonokat bánja meg az ember.


Ne legyen bűntudatod, éld az életed, de mindig találj rá időt, hogy legalább felhívd őket.

A fiam 20 éves, nem velem él.Nem zaklatom, nem hívogatom, de ha 2-3 nap nem jelentkezik nekem az rossz.Nem kell beszámolnia semmiről, nem vonom kérdőre, nem szólok bele a dolgaiba.Elég annyi, hogy tudjam minden oké.

2018. nov. 7. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
68%
szia! Nagyon jól tudom, hogy könnyű ezt mondani, mivel ugyan ebben a helyzetben vagyok, de a saját életedre koncentrálj. Semmiképp ne élj bűntudatban fiatalon azért mert eljött a te időd, és a saját életedet építed. Nekem sem könnyű mert egyedül hagytam a már-már vészesen öregedő édesapámat, aki nélkül korábban el sem tudtam volna képzelni az életemet, és akinek a hiánya mindennap fáj. De elfogadta ő is, és én is, hogy ez az élet rendje. Attól könnyebb kicsit, hogy sűrűn beszélünk telefonon. Édesanyámnak van párja és nem volt mindig jó a kapcsolatunk, így ő sokkal könnyebben fogadta és kezeli a dolgot. mondhatni jót tett a kapcsolatunknak a távolság. :)
2018. nov. 7. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Próbáld meg egyszer nap végén vagy elején felhívni talán úgy könnyebb.
2018. nov. 7. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Bonyolult.

Bennem is van ilyen érzés egyrészt, másrészt anyámmal nem tudok kijönni, jobb nem látni.

Kettős érzés nekem is.

2018. nov. 7. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak lelkileg nehéz elszakadnod, szerencsés vagy. Nekem apukám betegeskedik, anyukám skizofrén, nem beszámítható, gyámság alatt van, de nem akarják bevenni egy intézetbe se, mert méteresek a várólisták. 25 vagyok, dolgozom, de minden szabadidőmet kiteszi, hogy nekik segítek, az ügyeket intézem, a vállamon van minden. Párkapcsolat, saját élet? Sokszor álmodom róla, de a lelkiismeretem sosem engedné. Azt hiszi az ember, milyen egyszerű lenne felkerekedni, el költözni a közülükből, de ettől én a legszarabb embernek érezném magam. Inkább menjen rá az életem, de legyen tiszta a lelkiismeretem.

(amúgy még nem nyugdíjas korúak, és a Rokkantnyugdíjas minimumot kapják, tehát segítség felvétele melléjük se opció)

2018. nov. 7. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Ha szempont a szülőkhöz való közelség, akkor hogyhogy nem olyan helyen választottál lakhelyet, munkahelyet (vagy ők), hogy többet tudjatok találkozni? Mi nem távolodtunk ennyire el fizikailag, szóval nem éltem ezt meg.

Én még egy kicsit távolabb szeretnék menni.:)

2018. nov. 7. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Felszabadultam és megszabadultam ezek a legjobb kifejező szavak rá. Jo annak aki érzelmeket szeretetet is kapott otthon.
2018. nov. 7. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszaitokat, megnyugtat a tudat, hogy nem vagyok ezzel egyedül. Azért is írtam ki, mert szinte csak olyan embereket ismerek, akik simán elköltöztek és jó ha karácsonykor meglátogatják a szüleiket, azt hittem, nekem is ezt kellett volna éreznem.
2018. nov. 15. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!