Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyum ingyen magának akarja a...

Anyum ingyen magának akarja a laptopom, igaza van?

Figyelt kérdés
Még anno amikor gimis voltam, 4 évvel ez előtt kaptam egy Macbookot a szüleimtől ajandékba. Azért hansúlyozom ki a típusát, mert aki ismeri az Apple termékeket az tudja, hogy mennyire értékállók és drágák is. Most viszont hogy egyetemista vagyok és dolgozom is, összejött a pénz egy új Macbookra, ami legfőképp a sulihoz kellenne. A probléma csak az, hogy akkor tudom megvenni az újat, ha eladom a régit kb 250 ezer Ft-ért (reálisan ennyi ma a piaci érteke), ami azért egy jelentős összeg. Anyukám viszont azt akarja, hogy adjam neki oda a régit, ha úgyis veszek újat, de azt nem érti meg hogy ha én oda adom neki a régit ingyen, akkor az újra nem telik. Szerinte viszont alapból "bunkóság" eladni, de szerintem inkább az a bunkóság, hogy elvárja hogy neki adjam ingyen, amikor én kaptam ajándékba. Ha ajándék volt, akkor neki nem mindegy, hogy rá 4 évre mihhez kezdek vele? Ha nem vennék újat, akkor se kapná meg a mostanit. Na úgyhogy ezen jól összevesztünk, valami kompromisszum kéne, amiből nem lesz sértődés. Ötletek?
2018. dec. 8. 13:07
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
95%
Nem nagyon kell itt kompromisszum, mert 250-et nem fogsz kapni érte.
2018. dec. 8. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
21%
ajándékot eladni nagy ci**ság, és igen elég gáz ha nem adod neki amint kva drágán vettek neked
2018. dec. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
69%
Tartsd meg a régit!
2018. dec. 8. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
79%

Ajándék volt, nem illik visszakérni. Viszont..

Miért ragaszkodsz annyira az új macbookhoz? Vegyél használtat, vagy egy más márkájú újat. Vagy tartsd meg a mostanit, anyudnak meg vegyél egy olcsót karácsonyra.

Ha 250-ért eltudnád passzolni, akkor tulajdonképpen még egy használható gépről beszélünk..

2018. dec. 8. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
73%
Azért veszel újat, mert sulihoz kell. Mekkora kamu!
2018. dec. 8. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
74%
Max 60-80ért tudod eladni, ha szerencséd van, mert manapság senki sem használ macbookot.
2018. dec. 8. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
65%

Gyűjtesz még egy ideig az újra, és később veszed meg. Amit meg most eladnál, odaadod neki ingyen.

Vagy mit várnál? Fizessék ki azt az ajándékot neked, amit ingyen kaptál tőlük amúgy is? Kb az a szint.

2018. dec. 8. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 A kérdező kommentje:

#6 nagyon tévedsz, mert már lenne rá egy biztos vevő 200 ezerért, viszont még nem mondtam rá semmit, ugyanis várom a további ajánlatokat (250 ezerért van meghirdetve).

#7 az biztosan nem opció, heteken belül kell az új, bizonyos oknál fogva.

2018. dec. 8. 13:27
 9/33 anonim ***** válasza:
83%
Nem is tudom, hogy mi a helyes. Persze, megértlek téged is, de anyukád is és ha nem olyan túl jó az anyagi helyzet, hogy simán kirázták a zsebükből a gép árát, akkor egyrészt nem értem miért akarsz egy másikat (a suli nagy kamu, ezt senki nem veszi be), miért nem vagy elégedett a használható mostanival? Azt hiszem anyukádat inkább ez bántja, hogy telhetetlen vagy és ez mellé hálátlan. Mert ha neked ennél több kell, akkor dolgozz meg érte, ne más fszával verd a csalánt.
2018. dec. 8. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 A kérdező kommentje:

És az sem opció hogy ingyen odaadjam, az általam kifejtett okok miatt. A

kompromisszum amúgysem pont ezt jelenti.

Az egy jó ötlet, hogy karácsonyra vegyek neki egy olcsóbbat. Köszönöm az ötletet, lehet ez lesz.

2018. dec. 8. 13:29
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!