Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyum ingyen magának akarja a...

Anyum ingyen magának akarja a laptopom, igaza van?

Figyelt kérdés
Még anno amikor gimis voltam, 4 évvel ez előtt kaptam egy Macbookot a szüleimtől ajandékba. Azért hansúlyozom ki a típusát, mert aki ismeri az Apple termékeket az tudja, hogy mennyire értékállók és drágák is. Most viszont hogy egyetemista vagyok és dolgozom is, összejött a pénz egy új Macbookra, ami legfőképp a sulihoz kellenne. A probléma csak az, hogy akkor tudom megvenni az újat, ha eladom a régit kb 250 ezer Ft-ért (reálisan ennyi ma a piaci érteke), ami azért egy jelentős összeg. Anyukám viszont azt akarja, hogy adjam neki oda a régit, ha úgyis veszek újat, de azt nem érti meg hogy ha én oda adom neki a régit ingyen, akkor az újra nem telik. Szerinte viszont alapból "bunkóság" eladni, de szerintem inkább az a bunkóság, hogy elvárja hogy neki adjam ingyen, amikor én kaptam ajándékba. Ha ajándék volt, akkor neki nem mindegy, hogy rá 4 évre mihhez kezdek vele? Ha nem vennék újat, akkor se kapná meg a mostanit. Na úgyhogy ezen jól összevesztünk, valami kompromisszum kéne, amiből nem lesz sértődés. Ötletek?
2018. dec. 8. 13:07
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
66%

Én csak azt nem értem, mi az a suli, amihez mindenképpen a legújabb Macbook kell.


Maximum műszaki szakot tudok elképzelni, ahol Autocad, Archicad miatt kellhet, de azokhoz sokkal jobb egy asztali gép nagy monitorral és még olcsóbb is. Minden másra egy 10 éves Windowsos laptop is bőven megfelelő.


Amúgy 250-ért eladod a gépet 200-at befizetsz magadnak, 50-ből pedig veszel anyádéknak egy használt laptopot, mindenki boldog lesz.

2018. dec. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
78%

150 ezer körül már jó notebook-ok vannak.

Mi az, amit csak "egy Macbook tud", más notebook nem?

A márkát fizeted meg, azonkívül azon csodálkozom, hogy több mint 4 éves modellért adna valaki 200 ezer Ft-ot.

2018. dec. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 A kérdező kommentje:
Amúgy nem bánom hogy elhiszitek-e vagy sem, hogy sulihoz kell, de ez az igazság. Azért is veszem meg az újat, mert azon van már touch bar, ami lényegesen megkönnyítené a dolgom. Videó vágásához sokkal kézenfekvőbb, ugyanis média szakon tanulok, azon belül pedig filmrendezés.
2018. dec. 8. 13:33
 14/33 anonim ***** válasza:
81%
Ez a kérdés azért nettó hülyeség mert macbookra semmilyen épkézláb vágóprogram nincs. Igaz van egy, de biztos nem azt tanítják hanem a többi népszerűt gyakoroljátok. Szóval a kérdés kamu.
2018. dec. 8. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 A kérdező kommentje:

Hát érdekes, én már évek óta a Final Cut pro-t használom, azt hogy elhiszed-e nem az én bajom.

Többieknek köszönöm a választ, annak is aki valamelyin szinten már a kérdésre válaszolt.

2018. dec. 8. 13:54
 16/33 anonim ***** válasza:
74%
Final cut program 120 ezer forintba kerül, arra akkor hogy volt pénzed? Ráadásul amikor tanítják később a profibb vágóprogramokat és effektezőket, hogy fogod megcsinálni a házit? Azzal a fossal sehogy.
2018. dec. 8. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 A kérdező kommentje:
Szerinted ha a laptopot elsődlegesen erre a célra kaptam (videók vágása + szerkesztése), akkor hozzá illő programot ne kaptam volna? Ami mellesleg az egyik legjobb SZERINTEM és sok hozzáértő szerint is akik Macbookot használnak, mellesleg nem ok nélkül. Egy Macbook Pro konkrétan ilyen célokra lett megteremtve. Ja igen, és a Final cut pro nem tudom hogy funkcionál Windows-on, de sokkal egyszerűbb iOS-ről iOS-re átköltöztetni. Úgyhogy még egy indok a Mac mellett.
2018. dec. 8. 14:55
 18/33 anonim ***** válasza:
58%
Nem ingyen akarja, ugyanis ők vették neked...te akarod eladni az ajándékukat ami hatalmas proliság. Inkább spórolj mert média szakkal úgyse lesz munkád, kell majd az a pénz a megélhetésedre hamarosan. Ritka nagy suttyó vagy, gratulálok.
2018. dec. 8. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 A kérdező kommentje:

#18, ne magadból indulj ki, látom savanyú a szőlő.:D Nekem már most is ebből a szakból van pénzem, diákhoz képest meg jó is, úgyhogy a proli szót inkább magadra használd, már ha tudod is mit jelent.


Amúgy ajándékkal azt csinál az ember amit szeretne, biztosan el fogom adni és majd anyumnak is veszek egy laptopot legkésőbb karácsonyra, mivel ő semmi olyanra nem használná ami indokolna egy komolyabbat drágát. Mindenki jól jár.

2018. dec. 8. 16:01
 20/33 anonim ***** válasza:
68%

Igen igen, persze, gondolom már filmes céged is van, vagy kettő:-) És én, veled ellentétben tudom mit jelent a proli

Tessék, csak hogy segítsek:


külső megjelenésében, gondolkodásmódjában, viselkedésében közönséges, igénytelen, szembetűnően műveletlen, mindezek következtében társadalmilag kedvezőtlen megítélésű, alacsony helyzetű személy.

A szó jelentésbővülés révén az ilyen személyekhez társított jellemvonásokkal rendelkező (kínosan igénytelen, faragatlan) cselekvés, fogalom jelzője is lehet.


Gondolom azt őhercegsége elvárja hogy az anyjáék fizessék a büfészakját, hiszen neki minden jár, a szülei meg örüljenek hogy szolgálhatják. Én anyád helyébe közölném hogy told fel magadnak szépen a laptopodat oda ahova gondolod, de innentől kezdve ha már te ilyen önző vagy, én se fogok másként viselkedni, innentől elzárul a pénzcsap.

2018. dec. 8. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!