Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyum ingyen magának akarja a...

Anyum ingyen magának akarja a laptopom, igaza van?

Figyelt kérdés
Még anno amikor gimis voltam, 4 évvel ez előtt kaptam egy Macbookot a szüleimtől ajandékba. Azért hansúlyozom ki a típusát, mert aki ismeri az Apple termékeket az tudja, hogy mennyire értékállók és drágák is. Most viszont hogy egyetemista vagyok és dolgozom is, összejött a pénz egy új Macbookra, ami legfőképp a sulihoz kellenne. A probléma csak az, hogy akkor tudom megvenni az újat, ha eladom a régit kb 250 ezer Ft-ért (reálisan ennyi ma a piaci érteke), ami azért egy jelentős összeg. Anyukám viszont azt akarja, hogy adjam neki oda a régit, ha úgyis veszek újat, de azt nem érti meg hogy ha én oda adom neki a régit ingyen, akkor az újra nem telik. Szerinte viszont alapból "bunkóság" eladni, de szerintem inkább az a bunkóság, hogy elvárja hogy neki adjam ingyen, amikor én kaptam ajándékba. Ha ajándék volt, akkor neki nem mindegy, hogy rá 4 évre mihhez kezdek vele? Ha nem vennék újat, akkor se kapná meg a mostanit. Na úgyhogy ezen jól összevesztünk, valami kompromisszum kéne, amiből nem lesz sértődés. Ötletek?
2018. dec. 8. 13:07
1 2 3 4
 31/33 anonim ***** válasza:
21%
Mennyi pénz lenne rá? min. 500k egy új MacBook. Vegyél egy ipad prot hozzá egy billentyűzetet meg egy apple pencil 2-őt. De mondjuk nem hinném ,hogy neked kell ilyen csúcstechnológia. Alapból is minek kell neked Apple termék? 250k-ért nem tudod eladni :D 150 a piaci érték max. De még mindig nem tudom felfogni minek kell neked egy csúcstechnológia. Robotoknál meg lézernyomtatóknál használják ezt kedvesem. Meg komoly cégvezetők... Egyetemre pff. Arra elég egy 80k-s kis notebook...
2018. dec. 10. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/33 A kérdező kommentje:

Na a végére azért lettek normális válaszok, ezeket köszönöm.


Utolsó, azért kell Macbook mert már évek óta ezt használom, 100x jobban bejön a rendszere mint a Windowsé, szerintem ezt nem is kell magyaráznom hogy miért.

2018. dec. 13. 14:02
 33/33 anonim ***** válasza:
Értem. Én ipadet vennék de te tudod.
2018. dec. 14. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!