Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Anyum ingyen magának akarja a...

Anyum ingyen magának akarja a laptopom, igaza van?

Figyelt kérdés
Még anno amikor gimis voltam, 4 évvel ez előtt kaptam egy Macbookot a szüleimtől ajandékba. Azért hansúlyozom ki a típusát, mert aki ismeri az Apple termékeket az tudja, hogy mennyire értékállók és drágák is. Most viszont hogy egyetemista vagyok és dolgozom is, összejött a pénz egy új Macbookra, ami legfőképp a sulihoz kellenne. A probléma csak az, hogy akkor tudom megvenni az újat, ha eladom a régit kb 250 ezer Ft-ért (reálisan ennyi ma a piaci érteke), ami azért egy jelentős összeg. Anyukám viszont azt akarja, hogy adjam neki oda a régit, ha úgyis veszek újat, de azt nem érti meg hogy ha én oda adom neki a régit ingyen, akkor az újra nem telik. Szerinte viszont alapból "bunkóság" eladni, de szerintem inkább az a bunkóság, hogy elvárja hogy neki adjam ingyen, amikor én kaptam ajándékba. Ha ajándék volt, akkor neki nem mindegy, hogy rá 4 évre mihhez kezdek vele? Ha nem vennék újat, akkor se kapná meg a mostanit. Na úgyhogy ezen jól összevesztünk, valami kompromisszum kéne, amiből nem lesz sértődés. Ötletek?
2018. dec. 8. 13:07
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
42%
Szóval kétszer fizzesse ki UGYANAZT a laptopot...ez az egyik gyökérség. A másik bunkóság az ajándékot visszakérni. Gratulálok a családi idillhez.
2018. dec. 8. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
33%
Na elmesélem én hogyan csináltam, és lásd be végre, hogy egy bunkó hálátlan gyerek vagy. Én is kaptam anno a szüleimtől középiskolás koromban egy laptopot. Na nem a drága sz...rt, ami egyeseknél státuszszimbólum már, egy sima samsung laptopot. Majd egyetemre mentem, informatika szakra. Hogy ne a laptopomat hurcigáljam, így kaptam szüleimtől egy mini notebookot, így azt vittem magammal. Majd elkezdtem dolgozni suli mellett, összegyűjtöttem a pénzemet, és vettem egy rendes asztali számítógépet magamnak. A nagy notebookot megtartottam, később azt vittem magammal suliba, a mini notebookot pedig visszaadtam INGYEN ÉS BÉRMENTVE szüleimnek, hogy köszönöm szépen, nekem már így nincs rá szükségem, használják ők. Azért a minit adtam vissza mert az volt az újabb. Nem a régit. Tudod, vannak ilyen gyerekek is akik nem hálátlanok, meg vannak olyanok mint te. Kérdésre válaszolva: Igen igaza van.
2018. dec. 8. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:
29%
Jaj de meghato a 22-es valasza mingy sirok xdd kerdezo te meg xard le itt a sok elettelen valaszat, es add el a laptopot hogy meg tudd venni az ujat xd (nyugodtan lepontozhattok mert engem rohadtul nem erdekel hogy hany %-os vok
2018. dec. 8. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 A kérdező kommentje:

#20 hát ez rettentő humoros, hogy te akarod megmondani hogy mennyit és hol keresek.:D Ne legyél már nevetséges, vagy felőlem de, de ennyit foglalkoztam veled hogy örülj.


#23 hát igen, itt mindenki nagyon tudja hogy a másiknak mit kellene csinálni, magukat meg úgy állítják be mint a szentek.:D

2018. dec. 8. 17:16
 25/33 A kérdező kommentje:
Nagyon kezdünk eltérni a tárgytól egyébként, nem emlékszem hogy véleményt kértem volna a Macbookról, vagy a média szakról.
2018. dec. 8. 17:20
 26/33 anonim ***** válasza:
30%
19: tehát van pénzed bőven és mégis inkább ezt akarod. Így már értem anyád baját.
2018. dec. 8. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 .:bezzegrégen:. válasza:
86%
anyudnak vegyel egy hasznalt uzleti noeszt elitebook, thinkpad, latitude. ezeket javallom. kb 70-80penzert mennek a neten, 3-4. generacios core ixxx procikkal 4Gb rammal. veszel bele egy ssd-t meg meg 4 Gb ramot es zsir. addig fog menni meg el nem rohad a vas. mac-et meg add el azon az aron amin elmegy. (egyebkent en valoszinuleg nem szolnek, de nekem is szarul esne ha ketszer fizetnem ki ugyanazt a csaladtagomnak. nem vagyunk egyformak na.)
2018. dec. 8. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
20%

Azt hadd kérdezzem meg, hogy ha kell ez a 200 k, amennyiért majd eladod a mostanit, akkor miből veszel újat az anyádnak, 150 k-ért...?

Szerintem meg kéne ezt beszélned, mert lehet, hogy inkább sértődés lesz abból, hogy csak úgy veszel egy olyat, amilyet talán ő nem is akar. Ideje lenne nem veszekedni, hanem beszélgetni, kommunikálni, mint egy család.

2018. dec. 8. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
33%

A sok okos, hadovál itt mindenről, de a kérdésedre alig kapsz választ.

Nem, nincs igaza anyádnak. Milyen már, hogy visszakéri a 4 évvel ezelőtt adott ajándékot?

Mondjuk az enyém is ilyen volt, még a saját magamnak vásárolt dolgaimat is elvette, szétosztogatta.

Az isten barma szülők... nem is értem.

2018. dec. 9. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
60%
Megértem a problémád. Kaptam egy szintetikus zongorát karácsonyra, de amikor elköltöztem akkor anyám azt mondta, hogy nem vihetem el mert a hugom majd megtanul rajta játszani. A hugom hegedülni tanul, és ott porosodik a zongora, amit én szívesen használnék, plusz elvileg az az enyém, de még sem mert ajándékba kaptam és nem fizettem érte semmit. Szerintem az itt kommentelők nagy része is érdekesen gondolkodik az ajándékról. Számomra az ajándék az amit oda adsz mert szívesen vetted a másiknak és nem kéred soha vissza. Ahogy évvekkel később se kéred számom, hogy mit csinált vele. Vagy az itt lévők rohangálnak a rokonaik és barátaik után számon kérve hogy mit csinálnak a tőlük kapot ajándékokkal? Számomra az lenne egyértelmű, hogy azt csinálsz a saját cuccaiddal, amit akarsz. A Macre kitérve a férjem is azt használ. Rengeteg videót vágott és vág most is, és ugyanazt a programot használja amit te. Neki is egy idő után leváltotta a cég a gépet mivel egy komolyabbra volt szüksége. A bátyam programozó és náluk is mindenki Macet használ. Igazából nincs is olyan programozó ismerősöm aki ne Macet használna. Jó a Mac ha tényleg kihasználja az ember, alapvetően pedig egy drága laptop, és aki csak otthonra vesz egy laptopot annak felesleges. (Amúgy sok sikert a média szakhoz, barátnőm is média szakon tanul és neki is meggyűlik a baja a mostani kisé buta laptopjával)
2018. dec. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!