Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Hogyan segítsek a barátomnak...

Hogyan segítsek a barátomnak visszaszerezni a gyereke szeretetét? Miért lett most hirtelen ilyen? (lent)

Figyelt kérdés

Bonyolult sztori. Van egy barátom, igazából kollégám, sok éve, én 26 voltam amikor hozzánk jött a céghez, 23 évesen gyakornok volt az irodában, majd felvettük, azóta itt dolgozik Ő is. Már akkor együtt járt egy lánnyal, bár mi úgy gondoltuk ő többet akar mint a nő. De elvette, mert váratlanul jött a gyerek. Nem sokkal a gyerek születése után, egész pontosan 1 éves korában a csaj lelépett. Se nem anya, se nem barátnő, feleség típus, én mondtam, hogy előre megmondtam, bár nem kellett volna bántanom.


A lényeg, hogy egyedül nevelte a kisfiát. Ő most 17 lesz. Számomra jó srác, de egyébként egy kis csirkefogó: állandóan menni kellett érte a suliba az igazgatóiba mert nem bírt magával, verekedett, firkált, állítólag lopott is. Mindegy milyen, nem tudom miért ilyen, de mindig is tudtam, hogy az apja se nen kedves se nem megértő vele. Mindig látványosan undok volt vele, sokat kiabált, ordított vele, sokat nyakon vágta, azért nem bántalmazta de szemét volt vele. "Kuss legyen!" "Ne pofázzál vissza!" "Ha mégegyszer meghallom eltöröm a gerincedet!" "Ne lássalak ma már!" "Takarodj ki" vagy ha bejött az irodába, jó előadta éppen miért kapott intőt de akkor is ez, hogy "hord el innen az irhádat!" Számomra ezek mindig durvák voltak, dehát gondoltam Ő a szülő, nekem nincs gyerekem, honnan tudnám milyen lenne. Nap mint nap - tudom mert közel állnak hozzám és a páromhoz.


Néhányszor eligazítottam az apját, hogy szedje össze magát ha a gyerekkel beszél, persze erre "ne avatkozzak bele". Ő mindig is olyan öntörvényű volt, nem volt mindig túl nyitott, pesszimista is volt, ha rossz napja volt kicsit nem nagyon goromba de a gyerekkel ultra módon. Se egy szülinapi meglepi, se kantúra, apa fia kiruccanás, semmi.


Pár éve azonban bevallotta nekem, egy vita során, hogy szándékosan csinálja. Direkt marja el maga mellől, először nem értettem miért. Aztán elmondta, hogy mert tudja, hogy úgyis rossz apa lenne, amilyen az övé volt: egy full alkoholista szivar volt az apja, azt hiszem nem kell részleteznem. És fél, hogy béna, rossz apa lenne, "mert még anyát se tudott adni neki" (fura)és szégyellné őt a fia . Inkább utálja és legyen tőle keményebb férfi.


De most nem rég mintha kicserélték volna az ipsét. Megpróbálja a srácot a tenyerén hordozni, rohan, szalad neki, megvesz mindent(mármint a kedvenceit) át (akarja) ölelni, megsimítja a fejét, nyájasan beszél hozzá. Már nem 'mit akarsz' hanem ' szevasz kisfiam'. WTF? Ilyen sose volt se akkor ha a gyerek suli után bejött hozzá az irodába, se otthon se máshol ahol vele volt. De néha azt hiszem már késő. A srác nem tud vele ilyen közvetlen lenni... Még mindig kerüli az otthon létet, nem engedi az ölelgetést, kezet sem fog, néha nálunk alszik, néha a keresztszüleinél, néha a havrjainál, vagy gondolom csajnál, de az apjával nem akar túl sokat beszélni csak annyit amennyit muszáj.


Szerintetek mi lelte? Eddig miért nem volt ilyen? Van megoldás? Vagy csak az idő?



2018. dec. 9. 22:29
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
100%
kerdezo: semmit nem lehet tenni probald megerteni. egy szulo ha eljatszotta a gyereke szeretetet azt mar soha tobbet nem fogja tudni visszaszerezni. ezt nem lehet "elolrol kezdeni" ez nem videojatek vagy sakkmeccs. a kedves apuka ha nem akar igy elni akkor ugy jart. ez a mar sok szempontbol felnott fiu az apjanak soha nem fog megbocsajtani. en nem egy felnott 50 es feletti embert ismerek aki 30-40 eve egyaltalan nem is beszel a szuleivel . en magam 18 eve lattam utoljara az anyamat es a "kapcsolatunk" az o hibajabol csupan havi 10 perces telefonbeszelgetesre szoritkozik. en elmultam 60 eves es soha nem fogok megbocsajtani az anyamnak. probaljon az apja beletorodni hogy ez a vonat mar elment. mellesleg nem is erdemli meg a masodik lehetoseget.
2018. dec. 19. 05:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Az ember azt hinné, hogy 30-40 éves időtávok mellett 17 évesen még nincs késő. Különben akármilyen a szülő azt gondolom a gyereknek szüksége van rá. És ha őszintén megbánja, akkor...
2018. dec. 19. 08:33
 13/16 anonim ***** válasza:
Kerdezo te naiv vagy vagy almodozol. ezt nem rosszbol mondtam hanem tapasztalatbol. attol hogy valaki vilagra hoz vagy megcsinal egy gyereket nem lesz valaki szulo csak biologiai ertelemben. ez pedig nem eleg. a baratod amit elrontott viselni fogja a kovetkezmenyeit amig el. vannak dolgok amiket NEM LEHET JOVATENNI mert az elmult idot visszahozni nem lehet. amikor ennek a fiunak szuksege lett volna apara, apai tanacsra segitsegre szeretetre az apja nem volt mellette. most mar nincs ra szuksege ha tanacsra van szuksege nem tole fogja kerni. a szeretetet pedig nem lehet utolag megszerezni. hagyd az egesz dolgot amugy sem a te feladatod ez az egesz az apa akkor sem tudott helytallani a gyereke mellett amig az fiatalabb volt, most mar hiaba tori magat. sot minel jobban tori magat annal inkabb a fiu erezni fogja hogy az egesz dolog hamis es kizarolag a sajat lelke megnyugtatasara probal az apa kozeledni. tenyleg azt hiszed azokat a szavakat tetteket el lehet felejtetni ? ugyan mar... amit nekem 9 evesen mondott az anyam, hogy en azert szulettem meg mert abban az idoben tilos volt az abortusz, soha se meg nem bocsajtottam es el se felejtettem neki. ma mar 84 eves en meg 63 de ha az utcan nyomorogna akkor se latna tolem egy fel kiflire valo tamogatast. ha meghal a temetesere se megyek el, amit fozott egye meg. a baratod utolag hiaba probal jovatenni olyasmit ami nem egyszeri hanem rendszeres durvasag szeretethiany formajaban mutatkozott meg a fia fele. tul keso ha felakasztja magat a fiat az se fogja meghatni hidd el.miert lenne szuksege "barmilyen " szulore egy gyereknek? ez a ferfi max anyagilag latta el a szulo feladatat minden masban sulyosan megbukott.
2018. dec. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Értem, de egyrészt nem mindenki olyan mint te. Másrészt azért érdekel mert a gyerekkel tulajdonképpen cimborák vagyunk, az apja pedig a barátom.
2018. dec. 20. 15:20
 15/16 anonim ***** válasza:
az hogy 'cimborak" vagytok a fiuval egeszen mas dolog mint annak az apjahoz valo viszonya. hozzad haversag koti az apjahoz meg keseru emlekek rossz viszony 17 evig. az hogy te mit szeretnel nem fog valtoztatni az o akaratan es azx apjahoz valo hozzaallason. egyebkent minel jobban eroltetitek te vagy az apa ezt a jopofaskodast annal negativabban fog a fiu reagalni. eleg idos ahhoz mar hogy felmerje amit az apja elmulasztott most akarja behozni. ez pedig roppant ellenszenves magatartas meg egy idegentol is nemhogy egy apatol.
2018. dec. 22. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
51%

😂😂😂😂😂 Persze persze..

43 évesen biztosan így ír majd egy nő. Napi kamu történetünket olvashatja a jónép.

2021. máj. 22. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!