Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Szerintetek jogos, hogy...

Szerintetek jogos, hogy édesanyám ki akar dobni otthonról?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok. Az az igazság, hogy alkoholista vagyok, minden második nap leiszom magam, itthon a szobámban este-éjszaka. Depressziós tünetekkel kezdődött pár éve amit így kezeltem és mostanra ez a helyzet. Van munkám és a házimunkát teljesen ellátom, a közös költségekbe beleadom a részemet. Viszont ez a probléma azért súlyos az biztos.

Párkapcsolatom is van, a barátnőm egyetemre jár jelenleg, ő nem tud a dologról, titokban tartom mindenki előtt, hogy iszok csak anyám tud róla. Azzal is fenyegetőzik, hogy elmondja ezt a páromnak, igazából akkor vége is lenne a kapcsolatnak.

Le akarom tenni az italt, elvileg két éven belül összeköltözünk és akkor már tisztán akarok hozzá költözni, csak addig nem akarok hajléktalanná válni, mert ő kidob a lakásból. Igazából nincs félretett pénzem egy albérletbe költözéshez sem, viszont mostmár nagyon közel járok, hogy azt mondja édesanyám, hogy költözzek el.



2018. dec. 12. 19:37
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%
Jogos. Anyád azért akar kidobni mert alkoholista vagy. Ne legyél, és meg van oldva a dolog.
2018. dec. 12. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
De ő ebből csak annyit észlel, hogy időnként kidobálom a temérdek italos üveget, meg ha éjszaka akar váltani pár szót látszik , hogy elég ittas vagyok , de ezen kívül nem igazán, én este bezárkózom a szobámba és ennyi, nem kezdeményezek konfliktust.
2018. dec. 12. 19:49
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Hogy a viharba tudod eltitkolni előle, hogy minden másnap iszol?

+ Hogy tudsz így dolgozni? Este lerészegedsz, reggel meg úgy kelsz fel, mintha semmi bajod nem lenne? Hogy bírod?

2018. dec. 12. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Nem mintha semmi bajom nem lenne, de egyrészt nem durvák a másnapjaim, nem is fizikai melót végzek hanem szellemit. Van egy kis rituálé reggel amivel a reggelt használható állapotban tudom tölteni, a délelőttöt meg már teljesen rendben.
2018. dec. 12. 19:53
 5/18 anonim ***** válasza:
82%
Előbb kellett volna elköltözni Anyu mellöl..
2018. dec. 12. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

#2: Ugye tudod, hogy ez nem mentség?

És nem is akarod abbahagyni, mert az nem akarás, hogy majd két év múlva.



Teljesen jogos anyád reakciója. Miért nem hagyod abba? Kérj orvosi segítséget. EZt nem sokáig fogod így húzni, hogy nem veszik észre. Az is lehet, látják, csak nem szólnak.

2018. dec. 12. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

Elég szomorú, hogy titkolod ezt előlük, ahelyett, hogy segítséget kérnél. Egyébként meg jogos, én nem tűrnék meg ilyen embert a házamban, ha a saját gyerekem lenne sem. Felnőtt vagy, a te döntésed, hogy iszogatsz, ahogy anyád döntése az, hogy otthon lakhatsz-e vagy sem.


Gáz úgy belemenni egy kapcsolatba, hogy a másik fél nem tud egy EKKORA dologról. Nem gondolod, hogy ez nem tisztességes a barátnőddel szemben?

2018. dec. 12. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Hát ez van, gyenge, életképtelen lúzer vagyok. Alapból nem volt ennél több önbecsülésem, úgyhogy semmi újat nem mondtál.
2018. dec. 12. 20:05
 9/18 A kérdező kommentje:

Előző kommentben egy már törölt válaszra reagáltam.

Szóval de, úgy gondolom nem tisztességes ez senkivel szemben és igen, csak kifogás minden. Viszont csak pár hete kezdtem el tényleg komolyan foglalkozni az alkohol függősségem megoldásának gondolatával, és nem fog szerintem ez egyről a kettőre sikerülni. Viszont úgy érzem, mostmár nincs esélyem arra, hogy anyám megbékéljen még ha változatok akkor sem.

2018. dec. 12. 20:14
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha inkább utcára kerülsz, mint hogy letedd a poharat, akkor nem fog két év múlva se sikerülni, hogy a barátnőd miatt ne igyál.

Nem csak akkor gond az alkoholizmus, ha szétversz mindent részegen. Komoly egészségügyi problémákat okoz, és iszonyatos összeget emészt fel. Ezért nincs pénzed külön költözni...

Teljesen jogos, ha nem akarja végig nézni, ahogy eliszod az életed, leépülsz, és 40 évesen elvisz a gyomor vérzés.

2018. dec. 12. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!