Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Édesanyám mindenbe bele akar...

Édesanyám mindenbe bele akar szólni, teljesen lekorlátoz, ha nem úgy cselekszek ahogy neki jó, akkor érzelmileg zsarol. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
21 éves egyetemista vagyok, nem járok bulizni, nagyon ritkán iszok (havonta vagy ritkábban, ünnepekkor), szinte egyetemen kívül mindig otthon vagyok. Az egy dolog, hogy általában a legkisebb dolgokért is én kapok (néha olyanért is amit biztos, hogy nem tehettem, ugyanis otthon sem voltam), de ez nem lényeg, megszoktam. A másik, hogy soha nem tudok neki megfelelni. Hiába hozok 5-ös érdemjegyet egyetemről, akkor is "tanulhatnál többet, nem lesz elég". Igen, vannak tárgyak amik nem mennek annyira, de egy egyetemen kinek nincsenek? Valamint előfordult, hogy elmentem barátnőmhöz pár napra (mert meg van tiltva, hogy nálunk aludjon), visszajöttem és megsértődött, hogy nem jelentkeztem le napi szinten neki. Úgy érzem, 21 évesen nem kötelességem minden nap lejelentkezni, hogy éppen mi van. Vagy ha esetleg valami program van és csak éjfél környékén érek haza (ami nagyon ritka), akkor ül és vár. Meg, hogy én hogy képzelem, hogy eddig elmaradok, meg ne próbáljam még egyszer stb (hozzáteszem, részeg soha nem voltam, nem ezért vár). Ha pedig nem úgy cselekszek, ahogyan azt ő szeretné általában duzzog, sír, megsértődik (érzelmi zsarolás). Itthon is besegítek, bevásárlást mindig én intézem, házi munkában is amit kér megcsinálom szó nélkül. Egyetlen amiben kicsit egyetértek vele, a tanulás mennyiségét még növelhetném, de már túléltem pár félévet, szóval nem értem a problémát itt sem. Nem tudom, hogy mit lehetne csinálni. Munkám nincs, így mivel nem tudom magam ellátni, a költözés nem opció. Én már kifogytam az ötletekből, sok mindennel próbálkoztam. Előre is köszönöm. 21/F

2017. ápr. 25. 05:58
 1/9 anonim ***** válasza:
9%

Neki nem volt hibája amit ráolvashatsz? Nem hinném, hibája mindenkinek van senki se tökéletes, ne hagyd magadat!

21 éves vagy, te nem tudsz a lányhoz költözni? Ha mindenért csesztet, semmi sem elég hát ne hagyd hogy ezt csinálja, függetlenedj!

Sztem nem muszáj hogy pénzed legyen a költözéshez, anyós jelöltnél is van mit tenni a ház körül sztem, ami ott is jól jön, ez csak akarat kérdése, talán.

Vsznű az a baja hogy még nem dolgozol, a pénz szokott a legtöbbször a baj forrása lenni.


Sajna nekem ebben nincs tapasztalatom, de nem hagynám hogy feszt csesztessen! az 100!

----

Én korán kezdtem az ivást, volt ideje "belerázódni" az életemben, szval a mércét én magasra tettem, de dolgozok van keresetem, nem szokott csesztetni, anyud sztem túl reagálja.

2017. ápr. 25. 06:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
17%

Aki lepontozott 0-ra az annyira képes mentálisan és fizikálisan hogy megnyomjon egy billentyűt az egéren mint egy 2 éves gyerek! Ez ám kirívó teljesítmény!! De érdemben hozzá tudnál szólni a kérdéshez?? Nah, erről van szó!


És te mint kérdező? Kérdést feltevő, hogy reagálsz ere? Kiállsz magadért vagy továbbra is a gyakorihoz fordulsz?? Állj a sarkadra ember!!

2017. ápr. 25. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14%

Egyet értek a #2-el!


És annyit, hogy anyud nem "édes", hanem keserű.

Foglalkozzon inkább unalmában a lábtörléssel saját otthonában.

2017. ápr. 25. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
30%
Ezek szerint feltehetően nincs anyád mellett egy férfi és te vagy neki az egyetlen "tulajdona", akitől nem szeretne megválni. Viselkedj vele felnőttként, peregjen le rólad minden, ami ilyen nőies uralkodni vágyásból fakad.
2017. ápr. 25. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Ha nagyon zavar, mondd meg neki határozottan, hogy nem vagy a tulajdona, és ne szóljon bele az életedbe.


Valószínűleg nem fogja felfogni, úgyhogy a legjobb egyszerűen csak nem foglalkozni vele.

2017. ápr. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Igen, valószínűleg ez lesz a legjobb. Előbb utóbb meg kell szoknia.
2017. ápr. 25. 21:09
 7/9 A kérdező kommentje:
A nyáron egyáltalán nem voltam itthon, kb kétszer jöttem haza 1-2 napra, azt hittem ezzel kicsit javulni fog a helyzet, madj örül, hogy megint itthon vagyok, de semmi. Az első nap amikor haza jöttem, már rögtön folytatódott minden úgy, ahogy eddig.
2017. okt. 19. 08:54
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia. Velemteljesen ugyanaz van. Képes volt apám behúzni, mert szar jegyet hoztam haza. Különben detto ugyanez.
2017. okt. 19. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Szerintem próbálj meg vele beszelni,persze nem agresszívan hatha akkor jobban megérti



Lehet hogy csak nagyon felt es szeretne ha maximálisan vigyázna rad es valszeg azt szeretne ha megmaradnak a kisfianak,magyarázd el neki h te mar felnott vagy

2017. dec. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!